تامین لاستیک لیفتراک

تامین لاستیک لیفتراک

تامین لاستیک لیفتراک

لاستیک چیست ؟

تایر ( لاستیک ) پوشش حلقه ای می باشد که روی رینگ انواع ماشین آلات و یا سایر تجهیزات دیگر نصب می شود و از ساختاری منعطف با توانایی جذب ضربه برخوردار بوده و همیشه در تماس مستقیم با زمین است .بخش عمده ی تایر از جنس “لاستیک” ساخته شده است که به همین دلیل در ایران به نام لاستیک نیز شناخته می شود.

انواع لاستیک

تایرها به دو نوع کلی “بادی و غیر بادی” تقسیم می شوند. تایر های بادی خود از دو گروه کلی تیوب دار (بایاس) و تیوبلس (رادیال) تشکیل شده است. نوع لاستیک های غیر بادی نیز به دو گروه تایرهای توپر ”SOLID” که معمولا در دستگاههای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و تایر های “پلی اورتان” که به تازگی اختراع شده اند قابل تقسیم است.

وظایف تایر ( لاستیک )

توانایی حمل بار ، انتقال گشتاور، رانش ، ترمز گیری و جذب ضربات وارده به چرخ جهت راحتی سرنشین از وظایف اصلی تایر ( لاستیک ) می باشد و در عین حال باید فرمان پذیری خوب، ثبات شکل ،مصرف سوخت کمتر، لرزش و صدای کم داشته باشد. از سایر وظایف این قطعه حساس می توان به دوام و ایمنی بالا،  توانایی تحمل حرارت تا ۶۰ درجه اشاره کرد .

ساختار ظاهری تایر

ساختار ظاهری تایر از آج ( رویه) ، منجید (کارکاس)، بدنه (دیواره) ، طوقه (بید) تشکیل شده است ومواد تشکیل دهنده تایر عبارتند از: انواع کائوچو،دوده، نخ، سیم، روغن، گوگرد، شتاب‌دهنده‌ها، محافظت کننده‌ها و…

لاستیک لیفتراک

فروش انواع لاستیک توپر و لاستیک بادی لیفتراک

لاستیک به عنوان آخرین عضو گردنده از سیستم انتقال قدرت می باشدکه نقش مهمی را در کنترل دستگاه بر عهده دارد، پس انتخاب لاستیک و نگهداری از آن از عوامل مهم برای عملکرد هر چه بهتر این عضو از سیستم محسوب می گردد.

در سالهای اخیر با توجه به ورود لاستیک هایی دارای عدم مرغوبیت کافی در بازار ماشین آلات، داشتن منبع مطمئن جهت تهیه تایرهای بروز و با کیفیت مناسب در جلوگیری از توقف های دستگاه، ضروری بنظر می رسد .

شرکت آذران پیشرو صنعت نظر به اهمیت صنعت جابه جایی مواد در اجرا و پیشبرد اهداف والای پروژه های ملی و صنعتی کشور با هدف ایجاد یک مجموعه متخصص در زمینه فروش انواع لاستیک ماشین آلات راه سازی (لودر،بیل بکهو، گریدر، بابکت، و…) و همچنین انواع لاستیک کشاورزی و صنعتی ( لاستیک های توپر و بادی لیفتراک ) با برندهای معتبر جهانی نظیر ژاپن ، کره ، اندونزی در سایزهای مختلف ، اقدام به فروش و ارسال این نوع لاستیک ها به تمام نقاط کشور نموده است.

انواع لاستیک لیفتراک

همیشه این سوال برای مصرف کننده مطرح است که از لاستیک مناسب برای لیفتراک خود استفاده می کند یا نه؟ و یا چه زمانی باید لاستیک لیفتراک با یک لاستیک جدید جایگزین شود؟

در کل لاستیک لیفتراک را می توان به سه دسته کلی تقسیم بندی نمود :

لاستیک پلی اورتان

لاستیک توپر لیفتراک

 • تامین لاستیک لیفتراک

لاستیک بادی لیفتراک 

تعویض لاستیک لیفتراک

به عنوان یک قاعده کلی، زمانی که کمتر از یک اینچ از آج های لاستیک وجود دارد، زمان تعویض لاستیک ها است. آیا می دانستید: اگر یک تایر 40 درصد فرسوده شده باشد، لیفتراک و راننده بیش از 84 درصد از لرزه های سطحی که روی آن حرکت می کنند را جذب می کند. در کنار این موضوع انتقال بار نیز خیلی سخت تر انجام شود و نیروی بیشتری لازم است تا چرخ ها به همان مقدار چرخش تغییر کنند، که این مسئله می تواند منجر به فشار بیشتر بر روی گیربکس و سایر قعات لیفتراک که وظیفه انتقال نیرو به چرخ های لیفتراک را دارند شود. بنابراین تعویض لاستیک لیفتراک یک راه ارزان برای نگه داشتن لیفتراک و اپراتور در شرایط خوب است!

از موارد دیگر که در صورت مواجه شدن با آن بایستی لاستیک لیفتراک شما جایگزین شود :

 • ساییدگی ناهماهنگ در آج لاستیک

  زاویه دار بستن چرخها، تراز نبودن محور (یا آسیب دیدن) ، ناهماهنگی میزان باد لاستیک ها ، متفاوت بودن لاستیک ها از لحاظ برند ، مواد سازنده و طرح آج ، استفاده زیاد بدون تغییر که راه حل آن عوض کردن لاستیک لیفتراک است.

 • رسیدن لاستیک به خط ایمنی safety line

  برخی از لاستیک ها دارای خط ایمنی safety line ساخته شده در کنار تایر است که به شما می گوید که چه موقعی زمان جایگزینی تایر است. قبل از اینکه لاستیک به خط ایمنی برسد باید آن را جایگزین کنید.

 • مشاهده شکستگی، پاره شدن، ترک خوردگی

  درصورتیکه با شکستگی، پاره شدن، ترک خوردگی و یا مشاهده نقاط مسطح لاستیک مواجه شدید، لاستیک ها را عوض کنید. لاستیک های آسیب دیده ایمنی دستگاه و اپراتور را تهدید می کنند و باید در اسرع وقت جایگزین شوند. شکل یک نمونه از تایر است که به شدت ترک خورده است و نیاز به جایگزینی دارد.

انتخاب لاستیک مناسب لیفتراک

لاستیک بادی لیفتراک

لاستیک های لیفتراک بادی (pneumaticبسیار شبیه به تایرهای سنگین موجود در کامیونهای بزرگراه هستند. این نوع لاستیک ها با هوا پرشده اند. دارای عمق آج زیاد هستند و اغلب از لاستیک با دوامی ساخته می شوند. در این نوع لاستیک لیفتراک در بعضی از برنامه های کاربردی سنگین، به جای هوا با مایع پلی یورتان پر می شود. لیفتراک با تایر پنوماتیک به دلیل انعطافی که این نوع لاستیک ها دارند در سطوح ناصاف دارای عملکرد بهتری هستند بنابراین راننده لیفتراک می تواند مدت زمان بیشتری بدون آنکه صدمه ای به دستگاه وارد شود در سطوح خشن حرکت کند و در عین حال کاربرد تایرهای بادی باعث افزایش عمر مفید لیفتراک می شود.

بطور معمول میتوان گفت که برای راحتی کار با لیفتراک و همچنین افزایش طول عمر قطعات لیفتراک و همچنین سلامتی اوپراتور در حین کار با لیفتراک و ارتعاشات ناشی از آن از لاستیک های پنوماتیک (بادی) لیفتراک بیشتر در فضای های باز  و همچنین در سطوح ناهموار استفاده می شود.

لاستیک توپر لیفتراک

تایرهای توپر بسیار شبیه به تارهای بادی هستند، با این تفاوت که محفظه هوا را ندارند، بنابراین هیچ وقت پنچر نمی شوند. در این تایرها به طور معمول لایه لاستیکی بر روی یک حلقه فلزی قرار می گیرد (تایرهای حلقه ای). عمر تایرهای توپر بسیار زیاد است ولی مثل تایرهای بادی باعث افزایش عمر مفید لیفتراک نمی شود. تایرهای توپر در دو مدل حلقه ای (press on) و استاندارد تولید می شوند. این تایرهای برای کارهای سنگین طولانی مدت خارج از فضای کارگاه مناسب نمی باشند، شعاع گردش بیشتری نسبت به تایرهای بادی دارند و بیشتر این لاستیک برای استفاده در محیط های داخلی، سطوح صاف داخل انبار و یا فضای باز (فقط آسفالت) استفاده می شود.

لاستیک لیفتراک پلی اورتان

این نوع تایرهای بسیار سبک، دارای چسبندگی فوق العاده و مقاومت غلتشی بسیار کمی هستند. این تایرها بیشتر برای لیفتراک های الکتریکی و آن هم برای فضای کارگاهی کاربرد دارند. تایرهای پلی اورتان شبیه به تایر های حلقه ای هستند. این تایرها بر روی ریچتراک ها و استاکرها ، پالت تراک ها و جک پالت ها نیز نصب می شوند. این تایرها دارای شعاع گردش عالی هستند. از این تایرها نمی توان برای محیط خارج از کارگاه و حتی برای کارهای سبک استفاده کرد.

نوع کاربری و محل کار تعیین می کند که چه تایری مناسب لیفتراک می باشد. به هر حال خیلی از لیفتراک ها برای نوع خاصی از تایر طراحی شده اند که تایر آن ها را نمی توان با مدل دیگری تغییر داد. لیفتراک هایی که در فضای باز و کارهای سنگین استفاده می شوند نیازمند تایرهایی بادی با چسبندگی زیاد هستند و در لیفتراک های الکتریکی با کاربری محدود (استاکر، ریچتراک و پالت تراک برقی) بیشتر از تایرهای پلی اورتان استفاده می شود.

لیفتراک هایی که در انبارهای بازیافت مواد فلزی و آهنی و همچنین در کارخانجات شیشه با سطوح تیز و برنده و آسیب زننده کار می کنند، ضروری است که از لاستیک توپر استفاده کنند، لاستیک بادی برای این لیفتراکها در این محیط، دارای عمری کوتاه و سبب افزایش هزینه های نگهداری برای صاحب صنعت می باشد

لیفتراک هایی که در انبارهای جابه‌جایی صنایع آسیب پذیر و شکننده فعالیت می کنند، ضروری است که از لاستیک بادی به دلیل انعطاف بیشتر و دارای قابلیت ضربه نزدن به کالای در حال حمل بر روی شاخ لیفتراک، استفاده کنند، استفاده از لاستیک توپر برای این لیفتراک سبب افزایش آسیب به کالاهایی که در توسط لیفتراک در حال جابه‌جا شدن هستند، می شود.

عوامل خرابی لاستیک لیفتراک

 • تاریخ انقضا
 • فشار کار زیاد
 • عدم انتخاب لاستیک متناسب با کاربری آن
 • لاستیک ارزان قیمت و بی کیفیت

با این حال تا به امروز ، هیچ علم یا فرمولی دقیق برای تعیین طول عمر لاستیک لیفتراک وجود ندارد. در عوض ، کارکنان تعمیر و نگهداری ، مکانیک ها و تکنسین ها باید تعدادی از فاکتورها را مورد بررسی قرار دهند تا زمان تعویض لاستیک های لیفتراک خود افزایش دهند. در اینجا باید چندین فاکتور را در نظر گرفت، از جمله تعداد کل ساعات کار و شدت استفاده از لیفتراک، عادت های رانندگی یا سبک رانندگی اپراتور ، نحوه استفاده از لیفتراک (یعنی حرکت طولانی بدون بار ، سرعت بیش از حد یا چرخش با بار) ، شرایط کار ، نوع لاستیک لیفتراک، و همچنین وزن متوسط ​​بار لیفتراک.

یکی دیگر از عواملی که در هنگام خرید لاستیک لیفتراک باید به آن توجه جدید داشت تاریخ مندرج بر روی لاستیک می باشد. عدم توجه به این پارامتر موجب بروز حوادث جبران ناپذیر و زود آسیب دیدن و فرسودگی سریع لاستیک می گردد. در واقع در جداره بیرونی لاستیک‌های لیفتراک یک عدد چهار رقمی درج شده است که مشخص کننده زمان تولید لاستیک است. این عدد 4 رقمی بر مبنای سال تولید و هفته زمان تولید درج شده است. دو رقم اول تعداد هفته و دو رقم آخر سال تولید را نشان می‌دهد.

برخی تولیدکنندگان ناآشنای لاستیک لیفتراک با تغییر در ساختار تایرهای رادیال باری-اتوبوسی و عدم رعایت استانداردهای تولید به تهدیدی برای استفاده کنندگان این نوع محصولات تبدیل شده‌اند. بارها صحبت از تایرهای بی‌کیفیت و یا کم‌کیفیت به میان آمده است. موضوعی که تنها در حد یک اتهام به این تولیدکنندگان باقی مانده است.

استفاده از لاستیک لیفتراک ارزان قیمت شاید در ابتدا به بودجه کمتری احتیاج داشته باشد اما استهلاک بالا و نیاز به تعویض بیشتر در طول سال، باعث تحمیل هزینه های نگهداری بالا خواهد بود، بنابراین در هنگام خرید در کنار قیمت به کیفیت آن نیز بایستی توجه داشت.

انواع لاستیک لیفتراک بر اساس نوع دستگاه

امکان انتخاب و تهیه لاستیک لیفتراک در انواع گوناگون، سایزها و برندهای مختلف برای صاحبان لیفتراک وجود دارد. این محصول در انواع لاستیک توپر و بادی لیفتراک، در سایزهای گوناگون و برندهای ژاپنی ، کره ای ، تایلندی ، هندی ، اندونزی ، ترکیه ای و چینی تولید و به بازار عرضه می گردد. از برندهای رایج لیفتراک در ایران میتوان به موارد زیر اشاره نمود که لاستیک لیفتراک برای هرکدام ازین برندها در تناژهای مختلف موجود و قابل عرضه می باشد.

انواع سایز لاستیک لیفتراک

ردیفنوع لیفتراکسایز لاستیک جلو لیفتراکسایز لاستیک عقب لیفتراک
1لاستیک لیفتراک 1.5 تن6.50-10-14PR5.00-8-10PR
2لاستیک لیفتراک 1.8 تن6.50-10-14PR5.00-8-10PR
3لاستیک لیفتراک 2 تن6.50-10-14PR5.00-8-10PR
4لاستیک لیفتراک 2.5 تن8.15-15-14PR6.50-10-12PR
5لاستیک لیفتراک 3 تن8.15-15-14PR6.50-10-12PR
6لاستیک لیفتراک 3.5 تن8.15-15-14PR6.50-10-12PR
7لاستیک لیفتراک 4 تن8.25-15-20PR7.00-12-14PR
8لاستیک لیفتراک 5 تن8.25-15-20PR7.00-12-14PR
9لاستیک لیفتراک 7 تن8.25-15-14PR8.25-15-14PR
10لاستیک لیفتراک 10 تن9.00-20-14PR9.00-20-14PR

PR تعداد لایه های تشکیل دهنده لاستیک لیفتراک می باشد.

تامین لاستیک لیفتراک

آذران پیشرو صنعت این امکان را برای مشتریان فرآهم آورده است تا با مراجعه به فروشگاه این مجموعه و یا تماس با کارشناسان فروش، امکان انتخاب و تهیه لاستیک لیفتراک در انواع گوناگون، سایزها و برندهای مختلف را داشته باشند. این محصول در انواع لاستیک توپر و بادی لیفتراک ، در سایزهای گوناگون و برندهای ژاپنی ، کره ای ، تایلندی ، هندی ، اندونزی ، ترکیه ای و چینی عرضه می گردد. جهت مشاوره خرید تایر لیفتراک و کسب اطلاعات فنی و اخذ قیمت لاستیک لیفتراک تویوتا ، کوماتسو ، سهند ، سپاهان و … از طریق صفحه تماس با ما، با کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید.

تولید کنندگان لاستیک لیفتراک

 

سایر محصولات پیشنهادی

تامین لاستیک لیفتراک | فروش لاستیک لیفتراک | تامین لاستیک لیفتراک | واردات لاستیک لیفتراک | تامین لاستیک لیفتراک سهند | تامین لاستیک لیفتراک تیرون | فروش لاستیک لیفتراک اوزکا | فروش لاستیک لیفتراک سومیتومو | لاستیک لیفتراک البرز | لاستیک لیفتراک ایرانی | لاستیک لیفتراک لینگ لانگ | لاستیک لیفتراک ادونس | لاستیک لیفتراک خارجی | فروش لاستیک لیفتراک 2 تن | تامین لاستیک لیفتراک 3 تن | فروش لاستیک لیفتراک 5 تن | تامین لاستیک لیفتراک برقی | تامین لاستیک لیفتراک دیزل | تامین لاستیک لیفتراک دوگانه سوز | قیمت لاستیک لیفتراک | نمایندگی لاستیک لیفتراک | قیمت لاستیک لیفتراک البرز | قیمت لاستیک لیفتراک ایرانی | لیست قیمت لاستیک لیفتراک | لاستیک لیفتراک اصفهان | انواع لاستیک لیفتراک | لاستیک لیفتراک کره ای | میزان فشار باد لاستیک لیفتراک | فروش لاستیک لیفتراک در تهران | قیمت لاستیک عقب لیفتراک | قیمت لاستیک لیفتراک ایرانی | قیمت لاستیک جلو لیفتراک | لاستیک لیفتراک اصفهان | لاستیک لیفتراک دست دوم | نمایندگی لاستیک لیفتراک | واردات لاستیک لیفتراک | لاستیک لیفتراک بادی | لاستیک لیفتراک توپر | لاستیک لیفتراک | فروش لاستیک لیفتراک | تامین لاستیک لیفتراک | واردات لاستیک لیفتراک | فروش لاستیک لیفتراک سهند | فروش لاستیک لیفتراک تیرون | فروش لاستیک لیفتراک اوزکا | فروش لاستیک لیفتراک سومیتومو | لاستیک لیفتراک دلی | لاستیک لیفتراک البرز |  لاستیک لیفتراک ایرانی | فروش لاستیک لیفتراک | لاستیک لیفتراک لینگ لانگ | لاستیک لیفتراک ادونس | لاستیک لیفتراک خارجی | فروش لاستیک لیفتراک 2 تن | فروش لاستیک لیفتراک 3 تن | فروش لاستیک لیفتراک 5 تن | لاستیک لیفتراک برقی | لاستیک لیفتراک دیزل | لاستیک لیفتراک دوگانه سوز | قیمت لاستیک لیفتراک | نمایندگی لاستیک لیفتراک | واردات لاستیک لیفتراک | توزیع لاستیک لیفتراک | لاستیک بادی لیفتراک | لاستیک توپر لیفتراک | فروش لاستیک لیفتراک سهند | خرید و فروش لاستیک لیفتراک | لاستیک لیفتراک برقی | قیمت لاستیک لیفتراک تویوتا | لاستیک بادی لیفتراک | فروش لاستیک لیفتراک در مشهد | نمایندگی لاستیک لیفتراک | لیست قیمت لاستیک لیفتراک | فروش لاستیک لیفتراک سهند | مشخصات لاستیک لیفتراک | لاستیک لیفتراک ژاپنی | تیوپ لاستیک لیفتراک

error: کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آذران پیشرو صنعت می باشد