رادیاتور لیفتراک

سيستم خنك كننده لیفتراک

در تمامی موتورهایی که با سوخت فسیلی کار می کنند، در اثر احتراق موتور حرارت تولید می شود که این امر باعث بالا رفتن دمای موتور می گردد. بالا رفتن دما در موتورهای درون سوز باعث میشود مقداری از انرژی حاصل از احتراق سوخت به گرما تبدیل شده و از بین برود. با وجود تمام پیشرفت های که در زمینه تولید موتور صورت گرفته هست راندمانی در حدود 45 درصد برای این نوع موتورهای میتوان متصور شد.

از سیستم هایی که برای کنترل دمای موتور استفاده می شود می توان به سیستم خنک کننده موتور اشاره نمود . این سیستم شرایطی را فراهم می نماید تا موتور لیفتراک در دمای تعریف شده استاندارد خود کار نماید و مانع تغییرات دمایی خارج از محدوده استاندارد شود.

اجزاء سيستم خنك كننده لیفتراک

آشنایی با اجزای تشکیل دهنده سیستم خنک کننده لیفتراک و همچنین شناسایی عیوب آن و اقدام به موقع برای رفع این عیوب یکی از مهمترین نکاتی است که باید مالک لیفتراک بایستی بخوبی با آنها آشنا باشد. بدلیل ارتباط مستقیم سیستم خنک کننده با موتور در صورت عدم بازدید به موقع سیستم خنک کننده و رفع مشکلات آن، در عملکرد موتور لیفتراک اختلال ایجاد شده و یک افزایش دمای ناخواسته باعث تحمیل هزینه‌های چند میلیون تومانی برای بازسازی و احیا مجدد موتور را شامل شود.

اصلی‌ترین اجزای تشکیل دهنده سیستم خنک کننده موتور لیفتراک را می توان بصورت زیر بیان نمود :

  • پروانه موتور لیفتراک
  • ترموستات لیفتراک
  • رادیاتور لیفتراک
  • شیلنگ های رادیاتور لیفتراک
  • واتر پمپ لیفتراک

رادیاتور لیفتراک

سیستم های خنک کاری به دو دسته سیستم خنک‌کاری با هوا، سیستم خنک‌کاری با مایع تقسیم بندی می شوند. در سیستم خنک کاری با مایع، آب و یا هر سیالی که در این سیستم استفاده می شود در طول موتور گردش می کند و هنگامیکه گرمای موتور را به خود جذب کرد به سمت رادیاتور لیفتراک هدایت می شود. وظیفه رادیاتور لیفتراک هم انتقال گرما به هوای اطاف خود می باشد. برخلاف خودروهای سواری که در جلو ماشین قرار دارند و از جریان هوا برای خنک کاری بهره می گیرند، در لیفتراک، رادیاتور در پشت دستگاه قرار گرفته است و برای عملیات خنک کاری مایع از پروانه لیفتراک بهره گرفته می شود که به محور خودرو متصل شده است و با شروع بکار موتور عملیات خنککاری را انجام می دهد.

جنس رادیاتورها متفاوت است، از جمله می‌توان به رادیاتورهای آلومینیومی، فولادی، مسی و چدنی اشاره کرد.

به‌طور کلی رادیاتور لیفتراک یک نوع مبدل حرارتی است که گرما را از سیال یعنی آب داغ در سیستم حرارتی گرفته و به محیط از طریق تماس سطحی با هوا و از طریق تابش گرمایی انتقال می‌دهد. بهترین گرینه برای استفاده در رادیاتور لیفتراک، مس می باشد، که از مزایای آن می توان به بازده حرارتی بالا و عدم زنگ زدگی اشاره نمود ولی بدلیل قیمت بالا استفاده از آلومینیوم رایج تر و بصرفه تر می باشد.

رادیاتور لیفتراک آلومینیومی نسبت به نوع مسی ارزان‌تر و همچنین وزن آن کمتر است. مقاومت این فلز هم مقابل زنگ‌زدگی در اثر مجاورت با آب بیشتر است و عمر طولانی‌تری هم دارد. مجموع این دلایل سبب شده که از این فلز در ساخت رادیاتورها استفاده کنند. برخی رادیاتورها را از جنس مس هم می‌سازند.

ساخت و تعمیر رادیاتور لیفتراک

با کارکرد لیفتراک و با گذر زمان و بدلیل اینکه رادیاتور لیفتراک با آب بصورت مستقیم تماس دارد، نقاط پوسیده و فرسوده ممکن است در آن ایجاد شده و باعث نشتی هایی بر رادیاتور گردد و همچنین بدلیل ناخالصی های موجود در آبی که برای رادیاتور استفاده می شود رسوب داخل رادیاتور پدیدار می گردد.

به دلیل کارکرد لیفتراک در محیطهای مختلف آسیب دیدن، سوراخ شدن و یا نشتی رادیاتور تنها مختص رادیاتورهای فرسوده نمی باشد، سنگ ها و یا اشیای مختلف دیگری که ممکن است به رادیاتور لیفتراک پرتاب شود، می تواند موجب سوراخ شدن و یا نشتی رادیاتورهای سالم نیز گردد.

در بیشتر موارد برای صرفه جویی در هزینه ها جایگزینی رادیاتور جدید مقرون به صرفه نمی باشد و بهترین راه حل در صورت تشخیص کارشناس لیفتراک، تعمیر رادیاتور می باشد. تعمیر رادیاتور لیفتراک توسط واحد فنی آذران پیشرو صنعت انجام شده و با ضمانت کارکرد تحویل مشتری داده می شود. همچنین این شرکت در صورتیکه رادیاتور لیفتراک قابل تعمیر نبوده و همچنین از بازار نیز قابل تامین نباشد آماده ساخت رادیاتور بر اساس ابعاد و مشخصات طبق نمونه رادیاتور مستعمل می باشد.

فروش رادیاتور لیفتراک

امروزه يكي از مهمترين دغدغه هاي شرکتهاي عمراني ،معدني و صنعتي در انتخاب ماشين آلات، کيفيت مطلوب و طول عمر  مفيد بالاي آنها مي باشد كه اين مهم تنها با خدمات پس از فروش مناسب و استفاده از قطعات يدکي مطمئن محقق خواهد شد ؛  لذا در جهت نيل به این استراتژي شركت آذران پیشرو صنعت دارای خدمات رساني در بالاترين كيفيت به مشتريان مي باشد ، واحد قطعات آذران پیشرو صنعت مفتخر است تا با تامين مناسب قطعات يدکي لیفتراک در برندهای مختلف خدمتگزار مشتريان محترم باشد.

در این راستا این شرکت با سالها تجربه در زمینه ی تهیه و توزیع و تامین قطعات انواع لیفتراک (لیفتراک سهند،لیفتراک تویوتا، لیفتراک کوماتسو  و …) از فعالترین فروشگاهها می باشد و قطعات و لوازم یدکی اورجینال انواع لیفتراک که از آن جمله می توان به رادیاتور لیفتراک اشاره نمود را با تضمین کیفیت تحویل مشتریان خود داده است و با ارائه محصولاتی با کیفیت بالا  توانسته است نظر مشتریان خود را جلب نماید.

رادیاتور لیفتراک | فروش رادیاتور لیفتراک | رادیاتور لیفتراک سهند | رادیاتور لیفتراک تویوتا | رادیاتور لیفتراک کوماتسو | رادیاتور لیفتراک دوو | رادیاتور لیفتراک دوسان | تولید رادیاتور لیفتراک | تعمیر رادیاتور لیفتراک

error: کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آذران پیشرو صنعت می باشد