قیمت لیفتراک

قیمت لیفتراک

قیمت لیفتراک

قیمت لیفتراک

خرید لیفتراک برای تمام کسب و کار ها که با حوزه انبارداری با تناژ بیشتر از ۲ تن سروکار دارند، ضروری می باشد. صنایع و واحدهای تولیدی قطعاً به استفاده از یک یا چند دستگاه لیفتراک نیاز خواهند داشت. اینکه کسب و کارها از کدام یک لیفتراک ها باید استفاده کنند، بستگی به نوع کاربری آن ها و محوطه های انبار و فضای آزاد دارد. متوسط قیمت خرید لیفتراک بر اساس وزن دستگاه و نوع کاربری تعیین می شود.

مشخص کردن قیمت لیفتراک به عنوان یک کالا و محصول برای مصرف کننده نهایی تابع مسائل اقتصادی از عوامل و شاخص های گوناگون است. بهتر است با مثال هایی این موضوع را بیش تر روشن نماییم. اگر شما در تلاش هستید تا یک دستگاه لیفتراک خریداری کنید تا به وسیله آن نیاز های صنعتی خود شامل جا به جایی بار در  سطوح مختلف و همچنین قرار دادن و پایین آوردن کالا ها را از انبار به صورت اصولی پوشش دهید و در عین حال نیز  سریع ترین زمان ممکن را به این کار اختصاص دهید، نیاز است که مواردی را در نظر بگیرید.

خرید لیفتراک در نگاه اول به مدل دستگاه و قابلیت های آن بستگی دارد. پرداختن به اعداد و ارقام در حوزه خرید لیفتراک مبحثی است که از سوی شرکت های عرضه کننده این محصول مطرح می شود. در دوره های مختلف، لیفتراک ها قیمت های متفاوتی خواهند داشت چرا که قیمت انواع لیفتراک به شدت تحت تاثیر قیمت مواد اولیه و نوسانات قیمت ارز در جهان قرار دارد.

قیمت لیفتراک درکمپانی های اصلی و درکشور های تولید کننده روند قابل پیش بینی دارد و میتوان تقریبا از ثبات نسبی این قیمت ها درکمپانی اطمینان حاصل کرد.

اما در کشور، با توجه به بی ثباتی قیمت ارز و نواسانات قیمتی و البته مواردی مانند هزینه حمل و نقل و هزینه گمرکی محصولات عامل هایی هستند که درتعیین کردن قیمت این محصول دخیل است. اگر شما قصد خرید لیفتراک را دارید حتما این مطلب را با دقت مطالعه بفرمایید.

عوامل تاثیر گذاربرروی قیمت نهایی لیفتراک

هزینه حمل و نقل

یکی از هزینه هایی که در قیمت نهایی لیفتراک تاثیر بسیاری دارد هزینه حمل و نقل لیفتراک بصورت دو مرحله می باشد که:

 1. حمل و نقل از کمپانی مادر تا مرز کشورمان که هزینه حمل و نقل خارجی است.
 2. حمل و نقل پس از ورود به داخل کشور و تا انبار کارخانه وارد کننده که هزینه حمل و نقل داخلی بیان می شود.
هزینه حمل و نقل خارجی:

در این مرحله عمده حمل و نقل ها به صورت دریایی و هوایی بوده و تماما این موضوع وابسته به مسافت بین کشور تولید کننده و کشور وارد کننده می باشد. که یکی از فاکتور های تاثیر گذار روی قیمت لیفتراک است.

هزینه حمل و نقل داخلی:

حمل و نقل داخلی از بندر تا انبار شرکت وارد کننده اغلب به صورت زمینی انجام می شود و بسته به نوع لیفتراک وزن لیفتراک و مسافت تا انبار متفاوت است.

هزینه گمرک:

هزینه لیفتراک ها بر اساس کشور سازنده و مدل آن مانند سایر محصولات متفاوت می باشد و دارای یک لیست قیمت در اداره گمرک مرکزی می باشد که بر اساس آن قیمت گذاری ها انجام می شود.

این قیمت ها به گونه ای می باشند که متاسفانه به شکل کاملا محسوسی بر روی قیمت لیفتراک ، قیمت استاکر و سایر تجهیزات انبارداری تاثیر می گذارد.

هنگام خرید لیفتراک به چه چیز هایی دقت کنیم:

در خرید لیفتراک باید دقت داشته باشید که از چه دستگاهی می خواهید استفاده کنید. لیفتراک ها با ظرفیت بارگیری سه تا پنج تن، ساده‌ترین دستگاه ها برای کاربردهای انبارداری هستند.
لیفتراک های برقی برای کار در انبار های سربسته طراحی شده اند. لیفتراک های دیزلی برای محیط بیرون مناسب می باشند. بنابراین، اینکه قرار است از کدام مدل لیفتراک استفاده کنید، قیمت خرید لیفتراک متفاوت خواهد بود.

 • هر چقدر ظرفیت باربری لیفتراک بیشتر باشد قیمت آن نیز گران تر خواهد بود

باید با دقت نیاز خود را بررسی کنید و دقیقا بدانید چه تناژ لیفتراک نیاز کار شما را جوابگو است که با خرید لیفتراک تناژ مناسب کار خود، از پرداخت پول اضافه جلوگیری کنید.

 • برند سازنده را در نظر بگیرید، همه لیفتراک ها یکسان ساخته نمی شوند. هرچه کیفیت بهتر باشد،کاهش هزینه های اضافی بلند مدت نیز بهینه ترخواهد بود.
 • هزینه بلند مدت از هزینه های اولیه مهمتر است. وقتی به فکر خرید لیفتراک ارزان قیمت یا لیفتراک دست دوم هستید ، بررسی کنید که در طولانی مدت چه هزینه ای برای شما به همراه خواهد داشت. بعضی اوقات ، پرداخت هزینه بیشتر هنگام خرید باعث می شود هزینه های شما در دراز مدت کمتر باشد.
 • در مورد ضمانت های برند مور نظر بپرسید. اگر بخشی از لیفتراک شما خراب شود، گارانتی شما چقدر آن را پشتیبانی می کند، بله ضمانت نامه ها هزینه اضافی هستند، اما برای زمانهایی که مشکلی پیش آید ، ارزش آن را دارند.
 • این را بدانید در حالی که قیمت ها متفاوت است، بیشتر لیفتراک های جدید متوسط ​​بین 16،000 دلار – 50،000 دلار قیمت دارند. بسته به اندازه ، شما در هر مکانی از 15،000 دلار – 100،000 $ + برای لیفتراک جدید هزینه خواهید کرد،پس دقت کنید که نسبت به نیاز کاری خود هزینه کنید.

چگونه بفهمم که چه تناژ لیفتراک و در چه محیطی برای کسب و کار من مناسب است:

برای این کار چند سوال از خود بپرسید:
 1. متوسط بار ​​چقدر سنگین است؟
 2. حداکثر بار که قرار است توسط لیفتراک جابجا شود چقدر است؟
 3. برای بلند کردن بارهای خود به چه تناژ لیفتراک نیاز دارم؟
 4.  از چه نوع لیفتراکی بسته به سوخت استفاده شود؟
 5. آیا در محیط بسته میخواهم از لیفتراک استفاده کنم و یا محیط باز؟
 6. شیب زمین محیط کار من چگونه است؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *