ویژگی ها و مزایای لیفتراک برقی 3 چرخ

ویژگی ها و مزایای لیفتراک برقی 3 چرخ

لیفتراک های برقی مزایای بی شماری را برای عملیات های داخلی با نیازهای حمل و نقل متوسط ​​تا سنگین فراهم می کنند. در این مقاله به بررسی ویژگی ها، عملکردها و مزایای لیفتراک 3 چرخ می پردازیم. لیفتراک های برقی عمدتا برای عملیاتی که نیاز به در نظر گرفتن انتشار سوخت، ایمنی و مقررات صنعتی دارند، تولید می‌شود. این بدان معنا نیست که انواع دیگر مشاغل از استفاده از لیفتراک های برقی سودی نخواهند برد. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید که آیا این لیفتراک برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر.

در این مقاله، ما عمدتا بر روی لیفتراک 3 چرخ تمرکز خواهیم کرد، که در حال حاضر در بازار قیمت رقابتی دارد و دارای مجموعه ای از ویژگی های استاندارد است که اگر به دنبال خرید این نوع لیفتراک هستید، آن را به عنوان یکی از گزینه های خرید بایستی در نظر بگیرید. لیفتراک های برقی 3 چرخ و 4 چرخ دارای ویژگی های مشابهی هستند اما برخی ویژگی های کلیدی وجود دارد که آنها را متمایز می کند.

در زیر چند سوال وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری بین دو گزینه لیفتراک از خود بپرسید:

1 – برای کار با لیفتراک به چه عرض راهروی نیاز است؟

2 – وزن باری که قرار است لیفتراک آن را بارگیری و تخلیه نماید، چقدر است؟

لیفتراک برقی 3 چرخ

امروزه لیفتراک های برقی سهم بسزایی در جابه جایی پالت ها درانبار را دارند که از جمله میتوان به لیفتراک های برقی سه چرخ اشاره کرد. این لیفتراک های برقی با توجه به طول و عرض کمتر و سه چرخ بودن قدرت مانوربیشتری نسبت به لیفتراک های برقی چهار چرخ دارند.  لیفتراک های برقی سه چرخ میتوانند حول محورخود به صورت 360 درجه بچرخند و مناسب انواع شرکت های پخش، صنایع غذایی، دارو سازی، پتروشیمی ها،صنایع خودرو سازی و … هستند.

این لیفتراک های برقی مجهز به یک موتورحرکتی 4 کیلو وات می باشد که در قسمت عقب این لیفتراک ها بر روی چرخ قرار دارد و مستقیما به ان نیرو وارد میکند. لیفتراک های برقی سه چرخ قادر به بلند کردن بار از 1 تا 1.8 تن هستند که میتوانند حداکثر با سرعت 12.5 کیلومتر بر ساعت حرکت کند. این لیفتراک ها به راحتی میتوانند درراهروهای تنگ و محدود حرکت کنند. فرمان و ترمز هیدرولیکی لیفتراک های برقی سه چرخ باعث اسانی کاراپراتور و در نتیجه بازدهی بیشتر دستگاه  می شود.

مزایا:

شعاع چرخشی کوچکتر: لیفتراک برقی 3 چرخ می تواند در عرض راهروهای بین 3 متر و 3.4 متر با شعاع چرخش 1.4 متر تا 1.8 متر کار کند و این مزیت به لیفتراک اجازه می دهد در فضاهای تنگ کار کند. این بدان معنی است که در یک انبار می توان قفسه های بیشتری را قرار داد و از فضای انبار می توان به طور موثرتری استفاده کرد که امکان افزایش فضای ذخیره سازی و در نتیجه افزایش کارایی را فراهم می کند.

معایب

ظرفیت بار کمتر {حداکثر بار 2000 کیلوگرم}.

پایداری کمتر : لیفتراک برقی 3 چرخ پایداری کمتری نسبت به همتای 4 چرخ خود در سطوح ناهموار دارد. با این حال، باید توجه داشت که یک لیفتراک برقی 3 چرخ به اندازه یک لیفتراک برقی 4 چرخ در یک سطح صاف پایدار است. اگر شما نیاز دارید که لیفتراک روی سطوح بسیار ناهموار کار کند، بهتر است به جای آن از لیفتراک دوگانه سوز استفاده کنید.

کاربرد های لیفتراک برقی 3 چرخ: 

انبارداری : معمولا در تجارت و خرده فروشی استفاده می شود. این نوع لیفتراک ها همچنین در انبارهایی که عرض راهروهای کمی دارند عملکرد خوبی دارند. آنها می توانند هم در داخل و هم در خارج کار کنند به شرطی که سطوح کاری یکنواخت باشند.

لیفتراک برقی 4 چرخ:

مزایا:

  • دارای ظرفیت بار بسیار بیشتر
  • پایدارتر از لیفتراک 3 چرخ در سطوح ناهموار است.

معایب:
-شعاع چرخش بزرگتر : مانور دادن در فضاهای تنگ دشوار است. می تواند در عرض راهروهای بین 3.4 متر تا 3.8 متر با شعاع چرخش 1.9 متر تا 2.1 متر کار کند.

کاربرد لیفتراک برقی 4 چرخ: 

انبارها یا شرکت‌هایی که عرض راهروها محدود نیست و بارهایی که نیاز به بلند کردن دارند بیش از 2 تن است.

در نهایت، نوع کاربری به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که کدام لیفتراک برای شما مناسب تر است. اگر لیفتراک در داخل و خارج از سوله، روی سطوح هموار کار می کند و نیازی به بلند کردن وزن بیش از 2.0 تن نیست، کاملا منطقی است که به سراغ یک لیفتراک 3 چرخ بروید، زیرا می دانید که ممکن است به شما در استفاده بهتر از فضای خود کمک کند. ظرفیت خالص دو لیفتراک بسیار مشابه است، قیمت گذاری تقریبا یکسان است و هر دو می توانند هم در داخل و هم در فضای باز کار کنند. دلیل انتخاب لیفتراک برقی 4 چرخ به جای 3 چرخ این است که به یک لیفتراک برقی نیاز دارید و لیفتراک برای بلند کردن بارهایی با وزن بیش از 2.0 تن لازم است.

اکنون که درک بهتری از تفاوت ها دارید، می توانید تصمیمی آگاهانه بگیرید و بهترین نوع لیفتراک را برای خود و نیازهای عملیاتی خاص خود انتخاب کنید.

در پایان، برنده مشخصی بین لیفتراک های 3 چرخ در مقابل 4 چرخ برای همه انبارها وجود ندارد. این به اولویت های منحصر به فرد عملیاتی شما برمی گردد. برای فضاهای تنگ تر و ظرفیت بار کمتر، 3 چرخ برنده واضح است. برای عملیات پخش بیشتر با ظرفیت بار بالاتر، 4 چرخ برقی بهترین گزینه است.