معرفی 7 کلاس مختلف لیفتراک

معرفی 7 کلاس مختلف لیفتراک

معرفی 7 کلاس مختلف لیفتراک معرفی 7 کلاس مختلف لیفتراک لیفتراک نوعی وسیله نقلیه جابجایی مواد است که در کارگاه های ساختمانی و انبارها برای بلند کردن و حمل و نقل مواد به ویژه بارهای پالت شده استفاده می شود. انواع مختلف و کلاس های مختلف برای لیفتراک وجود دارد. در این پست، ما به […]

ظرفیت وزن لیفتراک

ظرفیت وزن لیفتراک

ظرفیت وزن لیفتراک ظرفیت وزن لیفتراک از جمله مواردی هست که بایستی توجه خاصی بر این پارامتر داشت. چه عواملی بر ظرفیت بالابری لیفتراک تأثیر می گذارد؟ هنگام انتخاب یک لیفتراک، داشتن ظرفیت بالابری کافی برای حمل ایمن بارهای سنگین باید یکی از اولین و مهمترین عوامل در انتخاب شما باشد. بر اساس طراحی شاسی، لیفتراک […]

لیفتراک هیدرواستاتیک

لیفتراک هیدرواستاتیک

لیفتراک هیدرواستاتیک

لیفتراک هیدرواستاتیک

لیفتراک‌ها ماشین‌هایی فوق‌العاده همه کاره و قدرتمند هستند که کارها و فعالیت‌های کوتاهی را در داخل و اطراف انبار انجام می‌دهند، فرقی نمی‌کند کدام مدل و برند را انتخاب کنید. هر وسیله نقلیه ای با در نظر گرفتن دقت و کارایی متخصص طراحی شده است. با هر پیشرفتی که پیش می آید، لیفتراک در تعدادی از جنبه ها، از جمله قابلیت ها، ویژگی ها و حتی انواع سوخت، حتی پیشرفته تر می شود.

یکی از پرطرفدارترین انواع لیفتراک در حال حاضر که مدت زیادی از وجود آنها در بازار نمی‌گذرد، لیفتراک‌های هیدرواستاتیکی هستند که در این مقاله به شما توضیح می‌دهیم که دقیقاً چه هستند و فواید و حتی برخی از معایب آن‌ها را بیان خواهیم نمود.

لیفتراک هیدرواستاتیک چیست؟

اگر به گیربکس ماشین خود فکر کنید، این به راحتی قابل توضیح است. در جایی که گیربکس اتوماتیک نیازی به تغییر دنده از راننده ندارد، گیربکس دستی این کار را انجام می دهد. وقتی صحبت از لیفتراک هیدرواستاتیک می شود، هیچ دنده ای برای تعویض وجود ندارد و این به این معنی است که کلاچ هم وجود ندارد. دقیقاً مانند یک وسیله نقلیه اتوماتیک، راننده لیفتراک را با استفاده از پدال ها و انتخابگرهای سرعت برای حداکثر بازدهی کار می کند.

این روش جدید رانندگی لیفتراک به این معنی است که تا زمانی که لیفتراک به طور مداوم توسط اپراتور حرکت می کند، بدون توجه به اینکه راننده می خواهد به جلو یا عقب حرکت کند، می توان به سرعت های بیشتری دست یافت. اما اگر اپراتور بخواهد به سمت عقب حرکت کند، باید این کار را از حالت ثابت انجام دهد و نه زمانی که وسیله نقلیه در حال حرکت است.

اگرچه لیفتراک هیدرواستاتیک هنوز برای کارکردن به سوخت نیاز دارد و آنها را در انواع لیفتراک برقی، لیفتراک دیزل و لیفتراک دوگانه سوز یافت، خروجی آلایندگی آنها به حداقل مطلق کاهش می یابد زیرا موتور با RPM کمتر کار می کند. این به این دلیل است که موتورها بیشتر نیرو را از طریق مایع هیدرولیک به چرخ های لیفتراک منتقل می کنند. این نه تنها هزینه سوخت را در دراز مدت کاهش می دهد، بلکه میزان مصرف آب مرتبط را نیز کاهش می دهد.

مزایای لیفتراک هیدرواستاتیک چیست؟

مزایای مختلفی برای پیاده سازی لیفتراک هیدرواستاتیک وجود دارد. جایی که برخی از آنها سود بیشتری نسبت به دیگر لیفتراک ها دارند، این کاملاً به تجارت شما، صنعتی که در آن کار می کنید و همچنین بودجه شما بستگی دارد. قبل از اینکه اقدام به خرید یا استخدام چنین ماشینی کنید، نیازهای فردی خود را در نظر بگیرید.

مزایای لیفتراک هیدرواستاتیک

 • موتورهای این لیفتراک ها بسیار کارآمد هستند – این عمدتاً به دلیل کارکرد موتور در دور پایین‌تر و انتقال قدرت به چرخ‌ها با استفاده از مایع هیدرولیک است.
 • قطعات متحرک کمتری درگیر هستند – از آنجایی که کلاچ یا گیربکس ندارد، با لیفتراک هیدرواستاتیکی مشکل کمتری وجود دارد که باعث صرفه جویی در هزینه تعمیر و نگهداری لیفتراک می شود.
 • قابلیت‌های ترمز پیشرفته – ترمزهای دیسکی روغن در لیفتراک‌های هیدرواستاتیک پس از رها شدن پدال گاز به طور خودکار درگیر می‌شوند. این نه تنها به معنی ترمز نرم تر است، بلکه سایش خود دستگاه را نیز کاهش می دهد
 • قدرت زیادی را ارائه می‌کند – در صورت نیاز، سرعت‌های کوتاه را امکان‌پذیر می‌کند
 • اپراتورها تجربه نرم تری خواهند داشت – یک لیفتراک هیدرواستاتیک بسیار شبیه به یک ماشین اتوماتیک عمل می کند، بنابراین بدون کلاچ و بدون دنده رانندگی را تقریباً آسان می کند.

معایب لیفتراک هیدرواستاتیک

استفاده از لیفتراک هیدرواستاتیک دارای معایبی است و بسیاری از آنها در صورت نیاز به کار بر روی سطوح نرم یا فوق العاده صاف وارد عمل می شوند. اساساً، نتیجه ای که از این امر حاصل می شود، گشتاور بیش از حد است که متعاقباً می تواند باعث چرخش چرخ ها در تماس با چنین زمینی شود.

چیز دیگری که می تواند اتفاق بیفتد این است که یک اپراتور می تواند در کنترل سرعت مهارت کسب کند زیرا انجام آن در یک لیفتراک هیدرواستاتیک بسیار آسان است. اگرچه رانندگی با سرعت بالا می تواند مشکلاتی را از نظر سلامت و ایمنی در محیط کار ایجاد کند.

لیفتراک های هیدرواستاتیک همچنین دارای قیمت اولیه بسیار سنگین تری نسبت به دیگر لیفتراک های معمولی در حال حاضر در بازار هستند. همچنین، اگر مشکلی پیش بیاید و نیاز به تعمیر لیفتراک هیدرواستاتیک خود داشته باشید، برای مثال در مقایسه با تعمیر لیفتراک برقی، این تعمیرات اغلب بسیار گران هستند.

مشاوره و فروش انواع تجهیزات انبارداری

برای کسب اطلاعات بیشتر، ارسال کاتالوگ، درخواست مشخصات فنی ، پیش فاکتور و… در رابطه با فروش انواع لیفتراک (برقی، دیزل و دوگانه سوز) بصورت صفر و کارکرده در تناژهای مختلف و تجهیزات انبارداری ( انواع جک پالت، استاکر برقی و دستی، پالت تراک و ریچتراک) و تامین قطعات آنها، باطری لیفتراک برقی ، لاستیک های توپر و بادی، انواع الحاقیه های لیفتراک و تعمیر و سرویس و نگهداری تجهیزات انبارداری می توانید با ما در ارتباط باشید.

مشکلات رایج لیفتراک

مشکلات رایج لیفتراک

مشکلات رایج لیفتراک

مشکلات رایج لیفتراک

مشکلات رایج لیفتراک

لیفتراک برای هر انبار و هر کسب و کار صنعتی و تولیدی به یک نیاز تبدیل شده است. استفاده از لیفتراک مزایای زیر را به ارمغان می آورد:

 • کارگران به راحتی کالاها و لوازم سنگین را در محل کار جابجا کنند.
 • کاهش بار کاری کارکنان با انجام یک کار به صورت انفرادی به جای نیاز به یک تیم
 • پیشرفت حجم کار روزانه در انبار به زنجیره تامین.

درست مانند هر وسیله نقلیه بزرگ یا کوچک، لیفتراک مزایای زیادی دارد، اما محدودیت هایی نیز دارد. اگر وسیله نقلیه به خوبی نگهداری نشود خراب می شود و ممکن است باعث تاخیر در تحویل، صدمات و حتی مرگ شود. اما در صورت نظارت و نگهداری منظم می توان از این مسائل جلوگیری کرد.

با استفاده روزانه از لیفتراک در اکثر سایت های صنعتی و تولیدی، “ساییدگی و پارگی” معمولی را تجربه می کند و نیاز به عیب یابی و تعمیر دارد. اگر شما یک اپراتور لیفتراک هستید، باید در مورد نحوه عملکرد لیفتراک خود آگاه باشید و اطلاعات اولیه داشته باشید تا این مشکلات را بررسی کنید و تشخیص دهید که برای رفع آن چه باید کرد.

مشکلات رایج لیفتراک که می توانید از آنها اجتناب کنید:

1. مشکلات دکل لیفتراک یا بالابر

دکل لیفتراک مکانیزم بالابر و چارچوب لیفتراک است. اگر شاخک لیفتراک به درستی بالا و پایین نمی رود، یا این کار را بدرستی انجام نمی دهد، ممکن است نشان دهنده مشکلات هیدرولیکی باشد. ممکن است سیستم هیدرولیک لیفتراک خراب باشد. بنابراین، بهتر است سیلندر نشتی را تعمیر کنید و قطعات معیوب لیفتراک مانند فیلتر روغن و سیل روغن را تعویض کنید.

2. فرمان معیوب

برای خرابی فرمان لیفتراک دلایل مختلفی وجود دارد. یکی از آنها می تواند سطوح پایین انتقال مایع فرمان باشد که باعث می شود فرمان تغییرات جهت را با سرعت کافی منتقل نکند. سطوح را بررسی کنید و در صورت نیاز مقدار مایع را افزایش دهید. دلیل دیگر فرسوده بودن دنده های لیفتراک است که برای این لیفتراک نیاز به سرویس و تعمیر حرفه ای دارد.

3. موتور بیش از حد گرم شده است

یکی از شایع ترین دلایل داغ شدن بیش از حد موتور لیفتراک ، خرابی یا انسداد رادیاتور لیفتراک است. با گذشت زمان، خاک و زباله در داخل رادیاتور ایجاد می شود و می تواند درگاه ها را مسدود کند که منجر به گرم شدن بیش از حد می شود. بررسی کنید که آیا در درگاه های رادیاتور لجن یا کثیفی وجود دارد. در صورت وجود، آن را به آرامی با آب تازه تمیز کنید و مراقب باشید در حین تمیز کردن به پره های رادیاتور آسیب نرسانید. اگر بعد از تمیز کردن همین اتفاق بیفتد، ممکن است در رادیاتور خوردگی وجود داشته باشد که از گردش آب یا مایع خنک کننده جلوگیری می کند. می توانید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

همچنین ترموستات لیفتراک را بررسی کنید زیرا زمانی که دمای به مقدار معینی رسید، باید باز شود، که اجازه می دهد مایع خنک کننده وارد موتور شود.

4. لاستیک ها و سیستم تعلیق فرسوده

لیفتراک با وجود اینکه مسافت زیادی را طی نمی کند، روزانه مورد استفاده قرار می گیرد و بارهای سنگینی را حمل می کند که همین امر باعث می شود به لاستیک لیفتراک فشار وارد شود و به مرور زمان فرسوده می شود. بهتر است تایرهای فرسوده را تعویض کنید تا از کشش و پایداری حمل و نقل لیفتراک اطمینان حاصل کنید. در مورد سیستم های تعلیق هم همینطور. سیستم تعلیق نیز به بار واکنش نشان می دهد و ثبات را برای لیفتراک فراهم می کند.

5. مشکلات مربوط به عدم کارکرد لیفتراک

این مسائل ممکن است به دلیل دو مشکل باشد، ممکن است سوخت لیفتراک تمام شده باشد یا ممکن است مشکل الکتریکی باشد. اگر مشکل سوخت است، باک لیفتراک را پر نمایید یا در صورت وجود کاربراتور لیفتراک را تعویض کنید. اگر لیفتراک برقی است، ابتدا باید باطری لیفتراک را بررسی کنید. مطمئن شوید که به درستی وصل شده است و هیچ خوردگی روی پایانه ها و پوشش وجود ندارد. همچنین سطح الکترولیت باتری را بررسی کنید، در صورت نیاز شارژ کنید. انجام تست عملکرد باتری را فراموش نکنید. اگر کمتر از 80% کار می کند، آن را تعویض کنید. اگر باز هم کار نمی کند، آن را به صورت حرفه ای بررسی و سرویس کنید.

توجه به این مسائل باعث صرفه جویی زیادی در هزینه شما می شود و اگر رفع نشود، خرید قطعات لیفتراک و تعمیرات برای کسب و کار می تواند گران تمام شود. اپراتورهای مجرب لیفتراک که از مشکلات و خدمات اطلاع دارند، مطمئناً عملیات لیفتراک را سالم و سالم نگه می دارند.

مشاوره و فروش انواع تجهیزات انبارداری

برای کسب اطلاعات بیشتر، ارسال کاتالوگ، درخواست مشخصات فنی ، پیش فاکتور و… در رابطه با فروش انواع لیفتراک (برقی، دیزل و دوگانه سوز) بصورت صفر و کارکرده در تناژهای مختلف و تجهیزات انبارداری ( انواع جک پالت، استاکر برقی و دستی، پالت تراک و ریچتراک) و تامین قطعات آنها، باطری لیفتراک برقی ، لاستیک های توپر و بادی، انواع الحاقیه های لیفتراک و تعمیر و سرویس و نگهداری تجهیزات انبارداری می توانید با ما در ارتباط باشید.

پلاک لیفتراک و اطلاعات آن

پلاک لیفتراک

پلاک لیفتراک، پلاکاردی است که بر روی داشبورد لیفتراک نصب می شود تا اطلاعاتی در مورد طراحی، پیکربندی و محدودیت های لیفتراک ارائه دهد.

پلاک لیفتراک

به طور کلی، پلاک لیفتراک از فلز ساخته شده و روی بدنه لیفتراک و معمولاً روی پانل ابزار، پرچ می شود. محل دقیق صفحه اطلاعات لیفتراک معمولاً روی داشبورد و نزدیک کنترل های هیدرولیک است.

گاهی اوقات می توانید پلاک لیفتراک را روی کاور روی موتور کنار صندلی لیفتراک نیز پیدا کنید.

چرا پلاک لیفتراک مهم است ؟

پلاک لیفتراک برای اپراتورهای لیفتراک روشی ساده و آسان برای تعیین وزنی که یک لیفتراک می تواند تحمل کند، ارائه می دهند. بعنوان مثال در شکل زیر یک لیفتراک برقی تویوتا با قسمت ظرفیت وزنه برداری در صفحه اطلاعات مشخص شده است، یکی از مهمترین جنبه های پلاک لیفتراک قسمت ظرفیت وزن است. فراتر از آن، پلاک لیفتراک اطلاعات مهمی را برای دارندگان لیفتراک و همچنین کارکنان پشتیبانی فهرست می کند که شامل افرادی مانند پرسنل قطعات لیفتراک و تکنسین های خدمات در نمایندگی ها و مراکز تعمیر می شود.

بخش‌های اصلی یک پلاک شامل اطلاعاتی در مورد اجزای تجهیزات، قطعات، وزن‌ها و بارها است. پلاک اطلاعات همچنین باید دارای نشانی برای انطباق با الزامات ANSI/ITSDF B56.1 «استاندارد ایمنی برای بالابرهای صنعتی» باشد. صفحه ظرفیت لیفتراک می تواند اطلاعات زیادی را در مورد نحوه سرویس ایمن تجهیزات و بهترین روش آماده سازی کارکنان و امکانات برای عملکرد کارآمد به شما بگوید.

در بیشتر پلاک های لیفتراک ممکن است یکی از ویژگی های زیر را بیابید:

اطلاعات اولیه

اطلاعات قطعات و اجزای سازنده

اطلاعات وزن و بار

 • وزن لیفتراک
 • وزن باطری لیفتراک
 • پیوست های موجود در محاسبه وزن
  شیب به عقب
 • شیب به جلو
 • ظرفیت بار
 • حداکثر ارتفاع بالابری
 • مرکز ثقل بار
 • اطلاعات مربوط به الحاقیه ها

برای کسب اطلاعات بیشتر، ارسال کاتالوگ، درخواست مشخصات فنی ، پیش فاکتور و… در رابطه با فروش انواع لیفتراک (برقی، دیزل و دوگانه سوز) بصورت صفر و کارکرده در تناژهای مختلف و تجهیزات انبارداری ( انواع جک پالت، استاکر برقی و دستی، پالت تراک و ریچتراک) و تامین قطعات آنها، باطری لیفتراک برقی ، لاستیک های توپر و بادی، انواع الحاقیه های لیفتراک و تعمیر و سرویس و نگهداری تجهیزات انبارداری می توانید با ما در ارتباط باشید.

داشبورد لیفتراک

علائم روی داشبورد لیفتراک

داشبورد لیفتراک

داشبورد لیفتراک (Dashboard)، بخشی از لیفتراک است که مرکز کنترل عملکرد آن محسوب می‌شود که در داخل و قسمت جلویی لیفتراک قرار دارد. نشانگرها، تجهیزات کنترلی و فرمان در این بخش از لیفتراک قرار دارد. شكل ظاهری داشبورد در لیفتراک ها، متناسب با طراحی انجام شده، متفاوت است. در طراحی داشبورد لیفتراک، مواردی نظیر صفحه آمپر، غربیلك فرمان، صفحه كلید چراغ‌ها و در لیفتراک های مدرن‌تر سیستم‌های كنترل هوشمند نیز مدنظر قرار می‌گیرد. كلمه Dash در داشبورد مخفف “dial and switch housing” به معنی محفظه كلیدها و صفحه مدرج است.

علائم و چراغ های روی داشبورد لیفتراک یکی از مواردی است که اپراتور لیفتراک باید آن ها بداند. چراکه چراغ های هشدار مختلف با علائم خاص خود به راننده نشان می دهد که چه مشکلات احتمالی وجود دارد که که اگر به آن ها توجه نشود شاید با خطراتی همراه باشد.

داشبورد لیفتراک دارای علائم و چراغ های مختلفی است که روی آن به چشم می خورد و معمولا جلوی راننده لیفتراک قرار دارد.  این ابزار دقیق، چراغ های هشدار و ابزارهای کنترلی برای عملکرد وسیله نقلیه را نمایش می دهد که در حال حاظر در چه وضعیتی قرار دارد.

لیفتراک ها دارای ابزارهای مختلفی بر روی داشبورد هستند. در این بخش به چراغ ها و علائم جنرال که معمولا رو هر لیفتراکی به چشم میخورد خواهیم پرداخت در صورتیکه علائمی بر روی لیفتراک شما وجود دارد که در این بخش به پردخته نشده است می توانید به دفترچه راهنمای لیفتراک مراجعه نمایید و با هر یک از چراغ‌ها و گیج‌های هشدار روی داشبورد آشنا شوید. اگر چراغ یا گیج هشدار دهنده وضعیت ناایمن را نشان می دهد هرگز نبایستی از لیفتراک استفاده شود. در حالت کلی داشبورد لیفتراک را به توان به قسمت های زیر تقسیم نمود :

 • تابلوی ابزار
 • سنسور فشار روغن Oil pressure gauge
 • امپر دمای لیفتراک
 • آمپر سوخت لیفتراک
 • ساعت کارکرد لیفتراک
 • نشانگر تخلیه باطری لیفتراک

پنل لیفتراک

دفترچه راهنمای اپراتور خود را بخوانید و با هر یک از چراغ‌ها و گیج‌های هشدار روی داشبورد آشنا شوید. بدانید که هر کدام چه چیزی را نشان می دهد. با آشنایی کامل از پنل لیفتراک خود قادر خواهید بود در اسرع وقت مشکلات مربوط به لیفتراک را مرتفع نمایید. که در ادامه به برخی از این علائم خواهیم پرداخت.

سنسور فشار روغن لیفتراک

اگر هنگام رانندگی با لیفتراک، چراغ روغن شما روشن شود، به این معنی است که فشار روغن در موتور لیفتراک، افت کرده است. میزان روغنی که موتور می­رسد باید ثابت باشد تا همه قطعات متحرک آن روغن کاری شوند، بنابراین نباید لیفتراک به مدت طولانی با فشار روغن پایین کار کند. اگر هنگام رانندگی، میزان روغن لازم تحت فشار مناسب نباشد، می­تواند به موتور شما آسیب زیادی وارد کند. وقتی چراغ روغن شما روشن شد، اقدام سریع می­تواند باعث صرفه جویی زیادی در میزان پول تعمیرات در آینده شود.

یکی از مهمترین تجهیزات حفاظتی لیفتراک یا موتور دیزل ژنراتور، سنسور روغن بوده که جهت خواندن میزان فشار روغن و حفاظت از خرابی موتور طراحی شده است. سنسور فشار روغن در مسیر شریان عبور روغن موتور قرار دارد و روغن از سوراخ کوچکی که سر سنسور وجود دارد، وارد شده و فشار آن اندازه‌گیری می‌شود. سنسور روغن با توجه به نوع و مدل موتور در محل مناسب تعبیه شده است که معمولا در یکی از بلوک‌های سیلندر موتور یا کنار فیلتر روغن قرار دارد. به‌طور کلی سنسور، مقدار فشار روغن را با فشنگ‌های دیزلی مخصوص می‌خواند. لازم به ذکر است که برخی از سنسورها به اعمال ولتاژ تغذیه نیاز دارند و برخی فقط یک مقدار مقاومتی مشخص به خروجی می‌دهند.

موارد مختلفی در کاهش فشار روغن تاثیرگذار هستند که عبارتند از:

الزامات و اقدامات توصیه شده

 • اگر چراغ روغن لیفتراک روشن شد یا نشانگر مشکلات فشار روغن را نشان داد، کار با لیفتراک را متوقف نمایید.
 • نشتی های ممکنه را بررسی کنید.
 • به سرپرست یا پرسنل تعمیر و نگهداری خود اطلاع دهید.
 • فقط پرسنل آموزش دیده و مجاز می توانند لیفتراک را سرویس کنند.

سنسور دمای آب لیفتراک

سنسور دمای آب لیفتراک (Water temperature sensor) که با نام فشنگی آب لیفتراک نیز شناخته می‌شود قطعه‌ی کوچکی است که در مسیر مایع‌ خنک‌کننده آب رادیاتور لیفتراک قرار گرفته و وظیفه کنترل دمای آب در هر لحظه را برعهده دارد.

به عبارتی دیگر، این قطعه مانند حس‌گری است که دمای آب لیفتراک را می‌سنجد و اطلاعات دمای مایع خنک‌کننده موتور را به ECU می‌فرستد. محل دقیق قرارگیری سنسور آب خودرو معمولاً روی محفظه ترموستات لیفتراک است.

به زبان ساده‌تر باید گفت، زمانی که دمای موتور خودرو بالا می‌رود و لیفتراک بیش از حد داغ می‌کند، سنسور دمای آب وارد عمل شده و دور موتور را تا زمانی که به حد نرمال برسد پایین می‌آورد. البته در برخی از مدل‌های لیفتراک ، سنسور این قابلیت را دارد که فن‌های سیستم خنک‌کننده را نیز روشن کند.

اما وظیفه سنسور دمای آب لیفتراک، فقط محدود به مورد بالا نیست و از دیگر وظایف این قطعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نشانگر آمپر آب در پشت آمپر
 • اطلاع ECU از دمای آب برای اعلام حالت ساسات
 • کنترل میزان حرارت موتور برای غلظت سوخت ترکیبی با هوا

دمای موتور ممکن است با “C” برای سرد یا سبز نشان داده شود که دمای کارکرد ایمن را نشان می دهد، در حالی که یک موتور داغ و بیش از حد گرم ممکن است با “H” برای گرم یا قرمز نشان داده شود. برای اطلاع از ظاهر و اهمیت سنج دمای موتور خود به دفترچه راهنمای سازنده لیفتراک خود مراجعه کنید.

الزامات و اقدامات توصیه شده

 • اگر چراغ دمای آب لیفتراک روشن شد یا گیج نشانگر گرم شدن بیش از حد موتور است، از لیفتراک استفاده نکنید.
 • نشتی های احتمالی  را بررسی کنید. هرگونه ریزش را تمیز کنید یا محل خطر را علامت بزنید تا تمیز شود.
 • به سرپرست یا پرسنل تعمیر و نگهداری خود اطلاع دهید.

قبل از برداشتن درپوش رادیاتور اجازه دهید یک لیفتراک بیش از حد گرم شده، خنک شود. هنگام برداشتن درپوش رادیاتور، دستکش چرمی و محافظ چشم بپوشید و قبل از برداشتن کامل درپوش رادیاتور ، درپوش را کمی باز کنید تا فشار ذخیره شده را بررسی کنید. فقط پرسنل آموزش دیده و مجاز می توانند لیفتراک را سرویس کنند.

سنسور دمای روغن گیربکس لیفتراک

سطح دمای سیال انتقال تأثیر قابل توجهی در عملکرد کلاچ های اصطکاک دارد. بنابراین ، برای محافظت در برابر گرمای بیش از حد ، سنسور دمای انتقال اتوماتیک در سیستم ارائه می شود. این یک ترمیستور (ترمیستور) است و از یک محفظه و یک عنصر حسگر تشکیل شده است. دومی از نیمه هادی ساخته شده است که مقاومت خود را در دماهای مختلف تغییر می دهد. سیگنال از سنسور به واحد کنترل گیربکس اتوماتیک منتقل می شود. به عنوان یک قاعده ، این یک وابستگی خطی ولتاژ به دما است. قرائت سنسور را فقط می توان با استفاده از یک اسکنر تشخیصی خاص یافت.

سنسور فشار روغن گیربکس، در لیفتراک های گیربکس اتوماتیک وجود دارد و وظیفه اعلام فشار روغن گیربکس را به ECU برعهده دارد. چراغ یا گیج هشدار دمای گیربکس زمانی را نشان می دهد که دمای گیربکس خیلی بالا است.

الزامات و اقدامات توصیه شده

اگر چراغ سنسور فشار روغن گیربکس روشن شد یا گیج نشان دهنده گرم شدن بیش از حد گیربکس است، از لیفتراک استفاده نکنید.

 • نشتی را بررسی کنید.
 • به سرپرست یا پرسنل تعمیر و نگهداری خود اطلاع دهید.
 • ممکن است نیاز به افزودن مایع گیربکس باشد. فقط پرسنل آموزش دیده و مجاز می توانند لیفتراک را سرویس کنند.

نشانگر سوخت لیفتراک

یکی از بیشترین علائم هشداری که در هنگام رانندگی با لیفتراک دیده می‌شود، شاید بتوان گفت که نشانگر میزان سوخت یا گیج بنزین یکی از پرکاربردترین اجزای لیفتراک محسوب می‌شود ولی از دقت بالایی برخوردار نیست. نشانگر میزان سوخت به عنوان یکی از مهمترین اجزای لیفتراک برای رانندگان به شمار می‌آید و از دو بخش فرستنده و نشانگر تشکیل شده است که هر یک نقش اساسی در عملکرد نشانگر ایفا می‌کنند.

فرستنده نشانگر سوخت در داخل باک لیفتراک قرار گرفته است و یک شناور به عنوان اصلی‌ترین بخش این سیستم از جنس فوم ساخته شده است. در حقیقت شناور فرستنده به یک میله نازک فلزی وصل شده و در انتهای آن یک مقاومت متغیر الکتریکی آویزان است که با ایجاد مقاومت لازم در مسیر جریان، سبب تنظیم میزان آن خواهد شد.

به طور کلی هر چقدر میزان مقاومت ایجاد شده بیشتر شود، جریان الکتریکی کمتری از آن عبور می‌کند. این مقاومت متغیر از یک سر به میله شناور و از سر دیگر به نشانگر میزان سوخت وصل شده است. وقتی سطح سوخت باک لیفتراک بالا و پایین می‌شود، میله شناور روی مقاومت متغیر جا‌‌به‌‌جا شده و میزان مقاومت تغییر می‌کند که در نتیجه میزان جریان الکتریکی به نشانگر تغییر کرده و نشانگر سوخت روی صفحه داشبورد لیفتراک جا‌به‌جا می‌شود تا راننده از میزان سوخت موجود در باک مطلع شود.

ساعت کارکرد لیفتراک

ساعت سنج یا آمپر کارکرد لیفتراک تعداد ساعات استفاده از لیفتراک را ثبت می کند. که باید در گزارش بازرسی روزانه شما ثبت شود. تعمیر و نگهداری لیفتراک اغلب بر اساس ساعت ها استفاده از لیفتراک برنامه ریزی می شود، بنابراین یک شاخص مهم است.

نشانگر باطری لیفتراک

لیفتراک های برقی دارای نشانگر تخلیه باتری هستند زمانی که شارژ باتری کم را نشان میدهد . نمایشگر سطح شارژ باتری یکی از ابزارهای پرکاربرد در لیفتراک های برقی به شمار می روند. به کمک این نمایشگر ها می توان سطح ولتاژ باتری مورد نظر را اندازه گیری و نمایش داد. راه اندازی و کار با این گیج بسیار ساده است. کافیست باتری مورد نظر را با رعایت پلاریته به نمایشگر متصل کنید. این نمایشگر به طور خودکار ولتاژ و میزان شارژ باتری را بر روی نمایشگر به شما نمایش خواهد داد.

فروش قطعات لیفتراک

اکثر شرکت ها و یا کارخانجاتی که قطعات و لوازم یدکی لیفتراک را بدون در نظر گرفتن منبع تامین کننده قطعه، خریداری نموده اند، بیشتر وقت ها موفق به خرید قطعات لیفتراک با کیفیت نشده اند و همین امر باعث مستعمل شدن سریع قطعه مورد نظر و یا آسیب به قسمت های دیگر لیفتراک شده است. برای اجتناب از این امر، دارندگان لیفتراک بایستی لوازم و قطعات یدکی خود را از تامین کنندگان معتبر و نام آشنا خریداری نمایند تا علاوه بر خرید قطعه با کیفیت و اورجینال از ضمانت و خدمات پس از فروش نیز برخوردار گردند.

شرکت آذران پیشرو صنعت با حذف واسطه های موجود و عرضه کالا و ارائه محصولات با شرایط مناسب از جمله قیمت های رقابتی  در حوزه های کاری تجهیزات انبارداری با رعایت استاندارد های مربوطه می باشد. این مجموعه مفتخر است که توانسته با همکاری مستقیم شرکتهای تولیدی داخلی و خارجی و حذف واسطه تجهیزات و قطعات ماشین آلات صنعتی از جمله قطعات لیفتراک را تامین نماید.

خرید بدون واسطه قطعات لیفتراک این امتیاز را برای خریداران این نوع محصولات فراهم مینماید تا علاوه بر پرداخت هزینه های پایین تر قطعات اورجینال را برای دستگاه خود خریداری نمایند که این مسئله در دراز مدت باعث کاهش چشمگیر هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری لیفتراک می شود.

از جمله قطعات لیفتراک که در این شرکت عرضه می گردد می توان به لوازم مصرفی برند های معتبر جهانی از قبیل: لوازم موتوری، لوازم گیربکس ،انواع فیلتر لیفتراک، واشر ها و کاسه نمد های اصلی، شیلنگ ها و اتصالات هیدرولیک، انواع لاستیک و الحاقی ، شاخک ها،  انواع باطری لیفتراک، شارژر و انواع بلبرینگ اشاره نمود.

 

 

 

داشبورد لیفتراک | فروش داشبورد لیفتراک | داشبورد لیفتراک سهند | داشبورد لیفتراک سپاهان | داشبورد لیفتراک تویوتا | داشبورد لیفتراک کوماتسو | داشبورد لیفتراک زوم لاین | داشبورد لیفتراک آریا | داشبورد لیفتراک دوسان