لیفتراک تناژ سنگین

معرفی و کاربرد لیفتراک تناژ سنگین

معرفی و کاربرد لیفتراک تناژ سنگین معرفی و کاربرد لیفتراک تناژ سنگین لیفتراک ها ابزاری حیاتی برای کسب و کارهای بی شماری هستند که نیروی انسانی مورد نیاز را کاهش می دهند و بهره وری را در محیط کار افزایش می دهند. در حالی که بیشتر ما از مزایای لیفتراک ها به طور کلی آگاه […]

آماده سازی لیفتراک برای فصل تابستان

آماده سازی لیفتراک برای فصل تابستان

آماده سازی لیفتراک برای فصل تابستان

آماده سازی لیفتراک برای فصل تابستان

گرم شدن زیاد قطعات لیفتراک خسارت زیادی را به وجود می آورد، پس بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع آن دانست و تدابیری برای نگهداری لیفتراک در تابستان اندیشید. این روزها که هوای معتدل بهاری را سپری می‌کنیم، دل به جاده ‌زدن هوای دیگری دارد. البته پیش از این که به جاده بزنید، باید حتما چند اقدام احتیاطی انجام بدهید تا متحمل هزینه‌های سنگین نشوید. ترکیدن شیلنگ‌ها، نشت کردن رادیاتور، لاستیک های لیفتراک کم ‌باد و فیلترهای کثیف مصرف سوخت را به شدت بالا می‌برند و حتی بدتر از آن لیفتراک را به کلی از کار می‌اندازند. یک لیفتراک به خوبی آماده و نگهداری شده به مالکان و اپراتورها این امکان را می دهد تا هر گونه مشکلی را در همان ابتدا تشخیص دهند که می تواند به عنوان یک مشکل جزئی و نه یک خرابی کامل تلقی شود و در زمان و هزینه تعمیرات صرفه جویی می کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا با معرفی چند نکته کلیدی برای نگهداری خودرو در فصل گرما، از خراب شدن خودرویتان و دردسرهای آن رهایی یابید.

چک کردن باد لاستیک های لیفتراک

تا زمان شروع فصل تابستان، ممکن است لاستیک های لیفتراک به مشکلات زیادی دچار شوند. رانندگی در شرایط نامساعد در فصل زمستان یا رانندگی حین بستن زنجیر چرخ معمولاً می‌توانند آسیب زیادی به تایرهای خودرو وارد کنند. به گفته اتحادیه تولیدکنندگان لاستیک (RMA) از هر راننده ١٠ فقط یکی از آنها فشار باد تایرها را چک می‌کند. واقعیت این است که یک تایر کم باد، پرباد، فرسوده یا غیر بالانس، به خصوص در هوای گرم تابستان، می‌تواند بسیار خطرناک باشد. وقتی دمای هوا بالا می‌رود، در ازای هر ١۰ درجه افزایش دما، فشار باد تایر هم حدود یک تا دو PSI (پوند بر اینچ مربع) تغییر می‌کند. به دفترچه راهنمای لیفتراک یا دیواره تایرها نگاهی بیندازید تا ببینید فشار باد مناسب برای تایرهای شما چیست. یادتان باشد اگر گرمای هوا و فشار ناخواسته دست به دست هم بدهند، در نهایت تایر می‌ترکد.

تعویض روغن و فیلتر روغن

روغن لیفتراک خون حیات‌بخش لیفتراک شماست. برای نگهداری لیفتراک تان روغن و فیلتر روغن آن را تعویض کنید. روغن قطعات سختکوش موتور را روان و خنک نگه می‌دارد. در بیشتر دفترچه‌های راهنمای لیفتراک نوشته شده است. واقعیت این است که در طول تابستان که احتمال جوش آوردن موتور زیاد است

تسمه‌ها و شیلنگ‌ها را چک کنید

نکته کلیدی کار با لیفتراک در تابستان خنک نگه‌داشتن موتور است. حتما اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد، رادیاتور است، ولی قبل از هر چیز باید تسمه‌ها و شیلنگ‌ها را چک کنید. شیلنگ‌هایی که به رادیاتور لیفتراک وصل هستند به ورود و خروج آب به داخل موتور لیفتراک کمک می‌کنند، تسمه‌هایی که فن را می‌چرخانند هم به بیشتر خنک شدن سیستم یاری می‌رسانند. اگر شیلنگ‌ها یا تسمه‌ها پاره بشوند، رادیاتور بلافاصله جوش می‌آورد. شیلنگ‌ها را چک کنید و مطمئن بشوید ترک یا نشتی ندارند و شل نشده‌اند. شیلنگ‌ها باید سفت بوده و نرم و قابل انعطاف نباشند. شیلنگ‌ها طی فرآیندی که پوسیدگی الکتروشیمیایی نامیده می‌شود (ECD) به‌تدریج خورده می‌شوند. این فرآیند ماده لاستیکی شیلنگ را از داخل می‌خورد. آسیب پذیرترین بخش از شیلنگ جایی است که به وسیله بست به رادیاتور یا موتور متصل می‌شود. به بست‌ها هم باید نگاهی بیندازید تا ترک یا خوردگی نداشته باشند. توجه داشته باشید که تسمه‌ها زیاد از حد صاف و صیقلی نباشند. برای نگهداری لیفتراک حتما پیش از شروع فصل گرما تسمه ها و شیلینگ های آن را چک کنید.

بازرسی تسمه ها : همانطور که تسمه موتور حرکت می کند، مایع خنک کننده را از داخل موتور می کشد. شرایط آب و هوایی شدید مانند دمای گرم تابستان می تواند باعث خوردگی و آسیب به اجزای موتور از جمله تسمه فن شود. بازرسی منظم وضعیت تسمه ها امکان تشخیص زودهنگام هرگونه آسیب را فراهم می کند و تسمه ها را می توان برای اطمینان از عملکرد و خنک کننده بهینه تعویض کرد.

همچنین برای اطمینان از داغ نشدن بیش از حد موتور لیفتراک، بررسی و تکمیل سطح مایع خنک کننده موتور به طور منظم ضروری است. بررسی سطوح مایع خنک کننده به صورت هفتگی نه تنها سطوح را به طور منظم پر می کند، بلکه فرصت هایی را برای بررسی هرگونه نشتی از مخزن خنک کننده فراهم می کند. استفاده از نوع صحیح مایع خنک کننده همانطور که سازنده توصیه می کند مهم است، آب نباید به عنوان جایگزین مایع خنک کننده استفاده شود زیرا نقطه جوش پایین تری دارد و می تواند به گرم شدن سریع موتور کمک کند.

لزوم تعویض فیلتر هوا

در مناطق سردسیر بعد از فصل زمستان، فیلتر هوا پر از کلوخ‌های نمک و ذرات ریز دیگر است. فیلتر هوای کثیف مصرف سوخت را بالا می‌برد. تعویض فیلتر کثیف می‌تواند مصرف سوخت را چند درصد پایین بیاورد.

سیستم خنک‌کننده و رادیاتور را چک کنید

لیفتراک های امروزی طوری طراحی شده‌اند که گرما دوست هستند؛ ولی میزان گرما هم محدودیت دارد. یک موتور احتراقی درون‌سوز در دمای حدود ٩٣ درجه سانتیگراد بالاترین کارایی را دارد ولی اگر بگذارید موتور زیادی داغ بشود، قطعات فلزی متحرک شروع به ذوب‌شدن می‌کنند و با هم آمیخته می‌شوند. این امر باعث بروز مشکلاتی برای موتور می‌شود و همان‌طور که حدس می‌زنید، خرج زیادی روی دست‌تان می‌گذارد. خوشبختانه بیشتر لیفتراک های مدرن، یک سیستم خنک‌کننده هوشمند دارند که از یک خنک‌کننده شیمیایی به نام ضد یخ، چند پمپ، شیلنگ، فن و ترموستات استفاده می‌کند تا دمای بهینه لیفتراک را حفظ کند. ولی هر مشکلی برای این سیستم پیش بیاید، از جمله: کم‌شدن مایع خنک‌کننده، شیلنگ‌های ترک‌خورده، بست‌های شل یا شکسته‌شده یا وجود نشتی در رادیاتور می‌تواند باعث جوش ‌آوردن موتور و از کار افتادن آن بشود.

فن های رادیاتور بخش مهمی از خنک نگه داشتن موتور لیفتراک است. فن ها به تنظیم دمای موتور کمک می کنند زیرا گرمای سطح تولید شده توسط موتور را از بین می برند. بازرسی منظم فن ها از نظر آسیب و خوردگی مهم است زیرا هر گونه نقصی می تواند بر عملکرد آن تأثیر منفی بگذارد.

سیم کشی و کابل

تغییر شرایط آب و هوایی از خنکی زمستان تا گرمای تابستان می تواند باعث شود سیم کشی لیفتراک و پوشش محافظ اطراف آن ها شکننده، ترک بخورد و بشکند. سیم‌کشی آسیب‌دیده می‌تواند باعث خرابی اجزای الکتریکی لیفتراک شود یا با هم کار نکنند.بازرسی منظم و تعویض سیم‌کشی آسیب‌دیده، اطمینان حاصل می‌کند که اجزای الکتریکی لیفتراک در تابستان به خوبی کار می‌کنند.

بازرسی سیستم هیدرولیک

سیستم هیدرولیک یکی از اجزای مهم لیفتراک ها است زیرا مسئولیت فرمان و تمام حرکات بالابر را بر عهده دارد. هنگامی که سیال هیدرولیک کم کار می کند، لیفتراک ها ممکن است با کند شدن کار مواجه شوند و اپراتورها ممکن است در حین کار شروع به شنیدن صداهای غیرعادی کنند.

در طول هوای گرم، همه سیالات پتانسیل تبخیر را دارند، به این معنی که بررسی منظم سطح مایع هیدرولیک برای کاهش احتمال گیرکردن و خرابی سیستم های هیدرولیک لیفتراک ضروری است. علاوه بر بررسی سطح سیال، بررسی وضعیت سیلندرها، لوله ها و سوپاپ ها از نظر آسیب و نشتی مهم است.

باتری لیفتراک

برای لیفتراک های برقی باتری، بررسی سطح آب در سلول های باتری مهم است. سازندگان توصیه می‌کنند باتری‌های لیفتراک هفته‌ای یک‌بار یا حتی بیشتر برای باتری‌های قدیمی‌تر بازرسی شوند و در صورت پایین بودن سطح آب باطری میزان آنها کنترل شوند. سطح پایین آب سلول باتری به دلیل تبخیر ممکن است منجر به خوردگی قطعات شود.

تعمیر و نگهداری

با افزایش بالقوه در حجم بار که در طول تابستان جابجا می شود، ضروری است که تعمیر و نگهداری معمول لیفتراک متوقف نشود. یک لیفتراک که به خوبی نگهداری می شود در سطوح بهینه عمل می کند و نیازهای افزایش بهره وری را در هوای گرم تر برآورده می کند. تعمیر و نگهداری منظم می تواند از بخش بزرگی از مشکلات مربوط به گرما که قبلاً ذکر شد جلوگیری کند.

آماده کردن لیفتراک برای تابستان

ایمنی اپراتور لیفتراک

در حالی که توجه به لیفتراک که یک سرمایه با ارزش است، اپراتور لیفتراک نیز به همان اندازه برای یک سازمان یا شرکت ارزشمند می باشد. اپراتور لیفتراک چه در فضای بسته کار کند و چه در فضای باز فعالیت داشته باشد، می بایست اقدامات پیشگیرانه انجام دهد تا در گرمای تابستان ایمن باشد. چندین مرحله برای غلبه بر گرما هنگام کار با لیفتراک وجود دارد:

  • از عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب حین کار در فضای بیرون استفاده نمایید.
  • پس از اتمام کار، حتما استراحت مناسب داشته باشید تا تاثیرات منفی گرما از بدن خارج شود.
  • بخاطر تبخیر آب بدن، مایعات زیاد بنوشید و برای انرژی غذا بخورید.
  • برای جلوگیری از گرمازدگی و حفظ قوت بدن خود، خواب کافی داشته باشید.
قطعات رایج تعمیر و نگهداری لیفتراک

قطعات رایج تعمیر و نگهداری لیفتراک

قطعات رایج تعمیر و نگهداری لیفتراک

قطعات رایج تعمیر و نگهداری لیفتراک

خرابی غیرمنتظره به دلیل خرابی ها می تواند تأثیر منفی بر عملیات جابجایی داشته باشند. در این قسمت  به برخی از قطعات متداول لیفتراک نگاه می‌کنیم که می‌توان آن‌ها را برای تعمیر و نگهداری معمول در دسترس نگه داشت تا تجهیزات جابجایی مواد (MHE) شما در طول دوره‌های شلوغ غیرمنتظره عملکرد بهینه داشته باشند. در زیر به برخی از این قطعات خواهیم پرداخت.

سیستم ترمز لیفتراک

ترمزهای لیفتراک را می توان مهم ترین قسمتی برای بررسی و نگهداری منظم در نظر گرفت. ترمزها دائما در حال کار برای کاهش سرعت و متوقف کردن لیفتراک شما پس از هر حرکت هستند، در حالی که واحد مقدار زیادی وزن اضافی را حمل می کنند.

چه دستگاه شما دارای لنت ترمز، ترمز درام یا سیستم ترمز دیگر مانند روغن خنک شده باشد، ترمزهای شما باید تعویض شوند. ضروری است که به طور مرتب ترمزهای فرسوده را در اولین نشانه های سایش بررسی و تعویض کنید تا مطمئن شوید که لیفتراک می تواند ایمن و به موقع متوقف شود. عدم نگهداری صحیح ترمزها احتمال آسیب، مرگ و میر و آسیب به محصول یا تجهیزات را افزایش می دهد.

زنجیر دکل

زنجیر دکل برای گسترش دکل و ارتفاع بالابری لیفتراک استفاده می شود، هر حرکت باز و جمع شدن دکل یا جابجایی تیلت دکل تحت فشار باورنکردنی قرار می گیرد.

از آنجایی که زنجیر دکل مسئول بلند کردن بارهای سنگین و مدیریت وزن در ارتفاعات طولانی هستند، باید به طور منظم بررسی شوند و در اولین علائم سایش یا آسیب تعویض شوند. عدم نگهداری و تعویض صحیح زنجیر دکل آسیب دیده در صورتی که زنجیر در حین بلند کردن بار سنگین از کار بیفتد، می تواند منجر به صدمات شدید، تلفات جانی و آسیب محصول یا تجهیزات شود .

شاخک لیفتراک

شاخک های لیفتراک برای توانایی عملکرد آن بسیار مهم هستند، زیرا بارهای سنگین را اغلب به طور مداوم بلند می کنند که به طور منظم تحت تأثیر سایش و پارگی قرار می گیرند.

شاخک ها همچنین می توانند از طریق بلند کردن و قرار دادن بارهای نادرست آسیب ببینند. شاخک های آسیب دیده به طور قابل توجهی خطر افتادن بار را افزایش می دهد که منجر به خطر یا آسیب، مرگ و میر یا آسیب بیشتر می شود. دانستن نحوه بازرسی صحیح شاخک ها از نظر آسیب ضروری است و با مشاهده اولین علائم ساییدگی یا آسیب باید فوراً تعویض شوند.

لاستیک لیفتراک

تایرهایی که به خوبی نگهداری می شوند به میزان قابل توجهی به راحتی و ایمنی اپراتور در شیفت های طولانی بارهای متحرک کمک می کنند. بسته به نوع لاستیک، برخی از آنها به دلیل استفاده بیش از حد مستعد پارگی هستند.

لاستیک های آسیب دیده می توانند احتمال آسیب دیدگی و آسیب به محصولات را هنگام بلند کردن و حمل و نقل افزایش دهند. نگهداری تایرهای لیفتراک در سطوح بهینه نیز می تواند به بهره وری بهتر سوخت کمک کند.

فیلتر لیفتراک 

فیلترهای روغن و هوا به محافظت از موتور لیفتراک در برابر آسیب های گران قیمت و قابل پیشگیری مانند آلاینده های روغن و گرمای بیش از حد کمک می کند. تعویض منظم فیلترها طبق دستورالعمل های تعمیر و نگهداری معمول سازنده برای افزایش عمر کارکرد لیفتراک ضروری است. فیلترهای کثیف یا گرفتگی می تواند نشانه ای از یک منطقه عملیاتی با کیفیت هوا یا تمیزی ضعیف باشد که برای سلامت و ایمنی بهتر نیاز به بهبود دارد.

لوازم هیدرولیک

یک سیستم هیدرولیک لیفتراک زنجیرهایی را که بارها را بلند می کنند حرکت می دهد. هرگونه مشکل در تمیزی مایعات و خطوط هیدرولیک، نشتی و آسیب به واشرها می تواند منجر به لکنت بالابرها و سایر مشکلات عملکرد شود. حفظ خطوط جایگزین یدکی، مایعات و پاک کننده خطوط کلیدی برای حفظ سیستم های هیدرولیک لیفتراک در حالت کار بهینه است.

راهنمای استفاده از جک پالت دستی

راهنمای استفاده از جک پالت دستی

راهنمای استفاده از جک پالت دستی

جک پالت ها یکی از ضروری ترین ابزارهایی هستند که در انبارها و شرکت های تولیدی یافت می شوند. جک پالت ها ارزان تر و راحت تر از لیفتراک ها و ایمن تر از کار دستی برای حمل بارهای کوچک در فواصل کوتاه می باشند.

این ابزارها در دو نوع هستند: جک پالت دستی و جک پالت برقی. هر دو دستگاه بسته به حجم کاری می توانند گزینه های خوبی باشند. اگر به سرمایه گذاری در یکی از این ابزارها فکر می کنید اما نمی دانید که چگونه از جک پالت استفاده کنید، به دستورالعمل های گام به گام زیر نگاهی بیندازید.

نحوه کار با جک پالت دستی

جک های پالت دستی ساده تر و مقرون به صرفه تر از جک های پالت برقی هستند و همچنین نیاز به نگهداری کمتری دارند. آنها می توانند انتخاب خوبی برای انبارهای کوچک تا متوسط باشند. در اینجا چهار مرحله ساده برای استفاده از جک پالت دستی آورده شده است.

اهرم رهاسازی را پیدا کنید

 

پشت جک پالت بایستید و دستان خود را روی دسته فلزی فرمان، به سمت شاخک های رو به بیرون قرار دهید. شاخک ها دو قطعه فلزی افقی هستند که در واقع پالت ها را بلند می کنند. اهرم رهاسازی پلاستیکی روی دسته را پیدا کنید. این اهرم قسمت مرکزی دسته قرار دارد. ممکن است رنگ متفاوتی داشته باشد تا آن را متمایز نماید.

اهرم را رو به پایین فشار دهید

جک پالت را به سمت پالتی که قرار است جابجا شود، حرکت دهید و اهرم را برای پایین آوردن شاخک ها به سمت بالا فشار دهید.سپس شاخک های جک پالت را داخل پالتی که می‌خواهید جابه‌جا کنید وارد کنید.

شاخک ها را زیر پالت قرار دهید تا بارگیری شود

هنگامی که شاخک ها به طور کامل پایین آمدند، می توانید آنها را زیر پالتی که می خواهید حرکت دهید بلغزانید. اگر آنها هنوز خیلی بالا هستند و نمی توانند به راحتی زیر پالت بلغزند، ممکن است تا آخر پایین نیامده باشند و باید دوباره اهرم رهاسازی را فشار دهید. مطمئن شوید که شاخک ها را تا انتها از قسمت زیرین پالت فشار می دهید تا چرخ ها روی زمین قرار گیرند و روی هیچ قسمتی از پالت قرار نگیرند.

پالت را بلند نمایید

با فشار دادن متوالی اهرم به سمت پایین ارتفاع شاخک ها افزایش پیدا میکند و به نسبت آن پالت نیز از زمین جدا خواهد شد. برای جابجایی پالت بهتر است جک پالت از سمت دسته خود کشیده شود.

نحوه کار با جک پالت الکتریکی

استفاده از جک های پالت برقی می تواند حتی راحت تر از جک های پالت دستی باشد، زیرا حرکت دستی جک زدن شاخک ها به صورت الکترونیکی انجام می شود. بسیاری از آنها همچنین دارای سکو جهت ایستادن اپراتور هستند که می تواند تردد در یک انبار بزرگ را آسان تر کند.

سیم را شارژر جدا کنید

دوشاخه جک پالت برقی را هنگام استفاده از آن جدا کنید. اولین قدم شما برای کار با جک پالت برقی این است که سیم شارژ را جدا کرده و در داخل دستگاه نگهداری کنید. از آنجایی که آنها با برق کار می کنند، جک های برق باید به برق وصل شده و در صورت عدم استفاده شارژ شوند.

کنترل ها و شاخه های پایین را شناسایی کنید

روی دسته جک پالت باید دکمه هایی برای کنترل حرکت وجود داشته باشد. دکمه «پایین» را فشار دهید تا شاخک ها به سمت زمین پایین بیاید. باز هم، شاخک ها باید حدود یک تا دو اینچ از زمین فاصله داشته باشند.

پالت را بارگیری کنید

در مرحله بعد، از کنترل ها برای انتقال جک پالت به مقصد استفاده کنید. از دکمه ها برای مانور دادن شاخک های و حرکت  پالت استفاده کنید. سپس، دکمه “بالا” را فشار دهید تا پالت و شاخک ها از روی زمین بلند شوند.

از دکمه های کنترل برای حرکت استفاده کنید

هنگامی که پالت خود را به طور ایمن بارگیری کردید، می توانید از دکمه های کنترل برای حرکت به مقصد خود استفاده کنید. وقتی رسیدید، دوباره دکمه «پایین» را فشار دهید تا شاخک ها و پالت روی زمین پایین بیایند.

جک پالت الکتریکی را شارژ کنید

وقتی کارتان تمام شد، جک پالت برقی را ب محل قبلی برگردانید. باید سیم شارژ را از قسمت ذخیره آن در دستگاه بیرون بیاورید و دوباره آن را وصل کنید تا دفعه بعد که به جک پالت برقی نیاز است برای استفاده آماده شود.

اقدامات احتیاطی ایمنی جک پالت

اگرچه جک پالت ها، ماشین های نسبتا ساده ای هستند، اما جک پالت ها همچنان می توانند خطرناک باشند اگر اقدامات احتیاطی مناسب انجام نشود. بنابرای حین کار با جک پالت توصیه های ایمنی را در نظر داشته باشید.

جک پالت را قبل از استفاده بررسی کنید

یکی از مهمترین مراحل قبل از استفاده از جک پالت این است که نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که همه چیز آماده و کاربردی به نظر می رسد. می‌خواهید به دنبال چیزهایی مانند شاخک‌های شل، چرخ‌های نامتعادل، یا سیم‌های شارژ باشید که به‌درستی عمل نمی کنند.

دسترسی به جک پالت را محدود نگه دارید

به خصوص برای جک پالت های برقی، همیشه باید مطمئن شوید که فقط پرسنل مجاز قادر به استفاده هستند. در برخی جک پالت های برقی قفل الکترونیکی در دستگاه تعبیه شده است که بدون وارد نمودن رمز نمی توان از آن استفاده نمود.

جک های پالت را در یک منطقه امن نگهدارید

این مرحله به ویژه اگر در سایتی کار می کنید که افراد غیرکارگر به راحتی می توانند به آن دسترسی داشته باشند، مانند یک انبار خرده فروشی بسیار مهم است. جک پالت را همیشه در مکانی نگهداری کنید که به راحتی توسط مشتریان یا افراد غیر متخصص قابل دسترسی نباشد.

چقدر می توانم روی جک پالت وزن بگذارم؟

اکثر جک های پالت دستی و برقی می توانند تا وزن 5000 کیلوگرم را تحمل کنند. این بستگی به اندازه و مدلی دارد که استفاده می‌کنید، زیرا برخی برای تحمل وزن‌های بزرگ‌تر طراحی شده‌اند. برای اندازه گیری دقیق به دستورالعمل های مدل خاصی که قصد استفاده از آن را دارید، مراجعه کنید.

افزایش طول عمر لاستیک لیفتراک

افزایش طول عمر لاستیک لیفتراک

افزایش طول عمر لاستیک لیفتراک افزایش طول عمر لاستیک لیفتراک آیا می خواهید لاستیک لیفتراک شما عمر طولانی داشته باشند؟ با توج به اینکه لاستیک لیفتراک با گذر زمان و با کارکرد لیفتراک مستهلک می شود و در حال حاضر هزینه نسبتا چشمگیری را به صاحبان خود تحمیل می کند، از این رو نگهداری مناسب […]

لاستیک سفید (بی اثر) لیفتراک

لاستیک سفید (بی اثر) لیفتراک لاستیک سفید (بی اثر) لیفتراک لاستیک های لیفتراک معمولا دارای ساختارها و طرح های متنوعی هستند که به منظور تجهیز آنها به ویژگی های منحصر به فرد برای کاربردهای مختلف لیفتراک است. یکی از این نوع لاستیک های لیفتراک که به دلیل ویژگی های متمایز خود برجسته می شود، تایرهای […]

سه روغن برای بررسی قبل از کار با لیفتراک

سه روغن برای بررسی قبل از کار با لیفتراک

سه روغن برای بررسی قبل از کار با لیفتراک

سه روغن برای بررسی قبل از کار با لیفتراک

قطعات حیاتی لیفتراک مانند هیدرولیک، موتور و ترمز معمولاً برای عملکرد مناسب نیاز به ورودی روغن/سیال دارند. این مایعات زمانی که در سطوح مورد نیاز حفظ شوند عملکرد بهتری دارند. بنابراین انجام بررسی‌های قبل از عملیات که بر سطح مایع/روغن متمرکز است، مهم است.

بیایید به سه روغن مهم که همیشه باید قبل از شروع عملیات چک کنید، نگاهی بیاندازیم.

سطوح مایع ترمز لیفتراک

از آنجایی که در طول عملیات باربری توقف های زیادی انجام خواهید شد، سیستم ترمز لیفتراک باید در شرایط کاری عالی باشد. برای اینکه این امکان وجود داشته باشد سیستم ترمز شما باید مایع ترمز کافی داشته باشد. روغن ترمز معمولاً با استفاده از نیروی تراکم کار می کند تا اطمینان حاصل شود که اجزای ترمز لیفتراک در هنگام درگیر شدن سریع کار می کنند.

با این حال، این مایع زمانی که در معرض رطوبت قرار می گیرد تجزیه می شود یا ممکن است نشت کند و ترمزها را در شرایط کار نامناسب قرار دهد. با بررسی مخزن روغن ترمز می توانید سطح روغن ترمز را تعیین کنید.

سطوح روغن هیدرولیک

ماشین آلات سنگین مانند لیفتراک نمی توانند بدون مقادیر مناسب مایعات هیدرولیک کار کنند. این سیال نقش حیاتی در انتقال انرژی، انتقال حرارت، روانکاری و محافظت در برابر آلودگی دارد. در لیفتراک ها، این مایع برای کارکرد موثر دکل های کنترل و فرمان بسیار مهم است.

شما همیشه می توانید با بررسی سطوح با استفاده از میله اندازه گیری متوجه شوید که لیفتراک شما دارای مقدار مناسبی از مایعات هیدرولیک است یا خیر.

با این حال، هنگامی که سطوح را بررسی می کنید، همیشه مطمئن شوید که شاخک های لیفتراک تا سطح زمین پایین آمده اند، در غیر این صورت خوانش اشتباه دریافت خواهید کرد.

سطوح روغن موتور لیفتراک

موتور لیفتراک شما نیز باید با مقادیر مناسب روغن موتور با کیفیت پر شود تا بتواند به درستی کار کند. هنگامی که روغن موتور ویسکوزیته خود را از دست می دهد، موتور به سرعت شروع به گرم شدن می کند و بعدا دچار سایش و پارگی سریع می شود. روغن موتور باید در فواصل زمانی تعیین شده توسط سازنده تعویض شود. همچنین باید بررسی کنید که فیلترهای روغن در شرایط کار عالی هستند زیرا بر کیفیت روغن تأثیر می گذارند.

روغن موتوری که به درستی فیلتر نشده باشد، ذرات کوچکی را که انباشته شده و موتور را از بین می برند، اجازه می دهد. بنابراین، قبل از اینکه بتوانید از لیفتراک خود برای عملیات استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید که مایعات ترمز، مایعات هیدرولیک و سطح روغن موتور را بررسی کنید. اگر آنها با سطوح توصیه شده مطابقت ندارند، مطمئن شوید که به درستی پر شده اند.

با این حال، استفاده از مایعات نامناسب می تواند نتیجه معکوس داشته باشد، بنابراین پر کردن فقط باید با استفاده از روغن های توصیه شده توسط سازنده انجام شود.