قطعات رایج تعمیر و نگهداری لیفتراک

قطعات رایج تعمیر و نگهداری لیفتراک

قطعات رایج تعمیر و نگهداری لیفتراک

قطعات رایج تعمیر و نگهداری لیفتراک

خرابی غیرمنتظره به دلیل خرابی ها می تواند تأثیر منفی بر عملیات جابجایی داشته باشند. در این قسمت  به برخی از قطعات متداول لیفتراک نگاه می‌کنیم که می‌توان آن‌ها را برای تعمیر و نگهداری معمول در دسترس نگه داشت تا تجهیزات جابجایی مواد (MHE) شما در طول دوره‌های شلوغ غیرمنتظره عملکرد بهینه داشته باشند. در زیر به برخی از این قطعات خواهیم پرداخت.

سیستم ترمز لیفتراک

ترمزهای لیفتراک را می توان مهم ترین قسمتی برای بررسی و نگهداری منظم در نظر گرفت. ترمزها دائما در حال کار برای کاهش سرعت و متوقف کردن لیفتراک شما پس از هر حرکت هستند، در حالی که واحد مقدار زیادی وزن اضافی را حمل می کنند.

چه دستگاه شما دارای لنت ترمز، ترمز درام یا سیستم ترمز دیگر مانند روغن خنک شده باشد، ترمزهای شما باید تعویض شوند. ضروری است که به طور مرتب ترمزهای فرسوده را در اولین نشانه های سایش بررسی و تعویض کنید تا مطمئن شوید که لیفتراک می تواند ایمن و به موقع متوقف شود. عدم نگهداری صحیح ترمزها احتمال آسیب، مرگ و میر و آسیب به محصول یا تجهیزات را افزایش می دهد.

زنجیر دکل

زنجیر دکل برای گسترش دکل و ارتفاع بالابری لیفتراک استفاده می شود، هر حرکت باز و جمع شدن دکل یا جابجایی تیلت دکل تحت فشار باورنکردنی قرار می گیرد.

از آنجایی که زنجیر دکل مسئول بلند کردن بارهای سنگین و مدیریت وزن در ارتفاعات طولانی هستند، باید به طور منظم بررسی شوند و در اولین علائم سایش یا آسیب تعویض شوند. عدم نگهداری و تعویض صحیح زنجیر دکل آسیب دیده در صورتی که زنجیر در حین بلند کردن بار سنگین از کار بیفتد، می تواند منجر به صدمات شدید، تلفات جانی و آسیب محصول یا تجهیزات شود .

شاخک لیفتراک

شاخک های لیفتراک برای توانایی عملکرد آن بسیار مهم هستند، زیرا بارهای سنگین را اغلب به طور مداوم بلند می کنند که به طور منظم تحت تأثیر سایش و پارگی قرار می گیرند.

شاخک ها همچنین می توانند از طریق بلند کردن و قرار دادن بارهای نادرست آسیب ببینند. شاخک های آسیب دیده به طور قابل توجهی خطر افتادن بار را افزایش می دهد که منجر به خطر یا آسیب، مرگ و میر یا آسیب بیشتر می شود. دانستن نحوه بازرسی صحیح شاخک ها از نظر آسیب ضروری است و با مشاهده اولین علائم ساییدگی یا آسیب باید فوراً تعویض شوند.

لاستیک لیفتراک

تایرهایی که به خوبی نگهداری می شوند به میزان قابل توجهی به راحتی و ایمنی اپراتور در شیفت های طولانی بارهای متحرک کمک می کنند. بسته به نوع لاستیک، برخی از آنها به دلیل استفاده بیش از حد مستعد پارگی هستند.

لاستیک های آسیب دیده می توانند احتمال آسیب دیدگی و آسیب به محصولات را هنگام بلند کردن و حمل و نقل افزایش دهند. نگهداری تایرهای لیفتراک در سطوح بهینه نیز می تواند به بهره وری بهتر سوخت کمک کند.

فیلتر لیفتراک 

فیلترهای روغن و هوا به محافظت از موتور لیفتراک در برابر آسیب های گران قیمت و قابل پیشگیری مانند آلاینده های روغن و گرمای بیش از حد کمک می کند. تعویض منظم فیلترها طبق دستورالعمل های تعمیر و نگهداری معمول سازنده برای افزایش عمر کارکرد لیفتراک ضروری است. فیلترهای کثیف یا گرفتگی می تواند نشانه ای از یک منطقه عملیاتی با کیفیت هوا یا تمیزی ضعیف باشد که برای سلامت و ایمنی بهتر نیاز به بهبود دارد.

لوازم هیدرولیک

یک سیستم هیدرولیک لیفتراک زنجیرهایی را که بارها را بلند می کنند حرکت می دهد. هرگونه مشکل در تمیزی مایعات و خطوط هیدرولیک، نشتی و آسیب به واشرها می تواند منجر به لکنت بالابرها و سایر مشکلات عملکرد شود. حفظ خطوط جایگزین یدکی، مایعات و پاک کننده خطوط کلیدی برای حفظ سیستم های هیدرولیک لیفتراک در حالت کار بهینه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *