سه روغن برای بررسی قبل از کار با لیفتراک

سه روغن برای بررسی قبل از کار با لیفتراک

سه روغن برای بررسی قبل از کار با لیفتراک

سه روغن برای بررسی قبل از کار با لیفتراک

قطعات حیاتی لیفتراک مانند هیدرولیک، موتور و ترمز معمولاً برای عملکرد مناسب نیاز به ورودی روغن/سیال دارند. این مایعات زمانی که در سطوح مورد نیاز حفظ شوند عملکرد بهتری دارند. بنابراین انجام بررسی‌های قبل از عملیات که بر سطح مایع/روغن متمرکز است، مهم است.

بیایید به سه روغن مهم که همیشه باید قبل از شروع عملیات چک کنید، نگاهی بیاندازیم.

سطوح مایع ترمز لیفتراک

از آنجایی که در طول عملیات باربری توقف های زیادی انجام خواهید شد، سیستم ترمز لیفتراک باید در شرایط کاری عالی باشد. برای اینکه این امکان وجود داشته باشد سیستم ترمز شما باید مایع ترمز کافی داشته باشد. روغن ترمز معمولاً با استفاده از نیروی تراکم کار می کند تا اطمینان حاصل شود که اجزای ترمز لیفتراک در هنگام درگیر شدن سریع کار می کنند.

با این حال، این مایع زمانی که در معرض رطوبت قرار می گیرد تجزیه می شود یا ممکن است نشت کند و ترمزها را در شرایط کار نامناسب قرار دهد. با بررسی مخزن روغن ترمز می توانید سطح روغن ترمز را تعیین کنید.

سطوح روغن هیدرولیک

ماشین آلات سنگین مانند لیفتراک نمی توانند بدون مقادیر مناسب مایعات هیدرولیک کار کنند. این سیال نقش حیاتی در انتقال انرژی، انتقال حرارت، روانکاری و محافظت در برابر آلودگی دارد. در لیفتراک ها، این مایع برای کارکرد موثر دکل های کنترل و فرمان بسیار مهم است.

شما همیشه می توانید با بررسی سطوح با استفاده از میله اندازه گیری متوجه شوید که لیفتراک شما دارای مقدار مناسبی از مایعات هیدرولیک است یا خیر.

با این حال، هنگامی که سطوح را بررسی می کنید، همیشه مطمئن شوید که شاخک های لیفتراک تا سطح زمین پایین آمده اند، در غیر این صورت خوانش اشتباه دریافت خواهید کرد.

سطوح روغن موتور لیفتراک

موتور لیفتراک شما نیز باید با مقادیر مناسب روغن موتور با کیفیت پر شود تا بتواند به درستی کار کند. هنگامی که روغن موتور ویسکوزیته خود را از دست می دهد، موتور به سرعت شروع به گرم شدن می کند و بعدا دچار سایش و پارگی سریع می شود. روغن موتور باید در فواصل زمانی تعیین شده توسط سازنده تعویض شود. همچنین باید بررسی کنید که فیلترهای روغن در شرایط کار عالی هستند زیرا بر کیفیت روغن تأثیر می گذارند.

روغن موتوری که به درستی فیلتر نشده باشد، ذرات کوچکی را که انباشته شده و موتور را از بین می برند، اجازه می دهد. بنابراین، قبل از اینکه بتوانید از لیفتراک خود برای عملیات استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید که مایعات ترمز، مایعات هیدرولیک و سطح روغن موتور را بررسی کنید. اگر آنها با سطوح توصیه شده مطابقت ندارند، مطمئن شوید که به درستی پر شده اند.

با این حال، استفاده از مایعات نامناسب می تواند نتیجه معکوس داشته باشد، بنابراین پر کردن فقط باید با استفاده از روغن های توصیه شده توسط سازنده انجام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *