فیلتر هوا لیفتراک

فیلتر هوا لیفتراک

همانطور که می دانید نقش هوا در عملکرد لیفتراک های احتراق داخلی (لیفتراک دیزل و لیفتراک دوگانه سوز) از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در واقع بدون وجود هوای کافی فرایند احتراق به خوبی انجام نمی شود و بازدهی لیفتراک نیز کاهش می یابد. در این لیفتراک ها با ورود هوا به داخل محفظه احتراق و از سوی دیگر پاشش سوخت همزمان با جرقه زدن شمع ها موجب احتراق و در نتیجه کارکرد موتور لیفتراک می شود.

هوایی که به داخل محفظه احتراق ارسال می شود از محیط حرکت لیفتراک، بصورت مکش بوده و در نتیجه در این هوا علاوه بر اکسیژن ذرات مختلفی مانند شن، ماسه، گرد و غبار، ذرات ریز، دوده، رطوبت، گرده گیاهان و… وجود دارد که در صورت ورود به محفظه احتراق می تواند ضمن کاهش بازدهی این فرایند آسیب های جدی به لیفتراک وارد کند.

همچنین آلاینده های موجود در هوا می توانند نقایص مختلفی مانند خوردگی پیستون و دیوار سیلندر را در موتور لیفتراک ایجاد کنند. به علاه آلاینده های جامد نیز می توانند موجب خوردگی و پارگی اجزای مختلف موتور شوند. بنابراین و به منظور فیلتراسیون این هوای ورودی به موتور از فیلتر هوا لیفتراک استفاده می شود تا حد امکان جلوی ورود ذرات مضر به داخل موتور را بگیرد.

وظیفه اصلی فیلتر هوا لیفتراک نصب در ورودی هوای کاربراتور لیفتراک است و نقش آن پاک کردن سیستم تعلیق در هوای کاربراتور از گرد و غبار و سایر مواد ناپاک برای افزایش طول عمر قطعات موتور لیفتراک است. موتور لیفتراک سیستم مهمی از کل لیفتراک است. یکی از لوازم جانبی بسیار دقیق لیفتراک است. بدلیل اینکه موتور در احتراق به مقدار زیادی هوا و بنزین یا گازوئیل نیاز دارد، اگر فیلتر هوا برای لیفتراک وجود نداشته باشد یا از کار افتاده باشد، سیستم تعلیق در هوا گرد و غبار و سایر مواد ناپاک وارد سیلندر می شود که بر اصطکاک بین پیستون و سیلندر تأثیر می گذارد و ممکن است مشکلات خرابی جدی ایجاد شود.

زمان تعویض فیلتر هوا لیفتراک

فیلتر هوای لیفتراک را چه زمانی باید تعویض کرد؟ بعضی ها معتقدند که ماهی یک بار عوض می شود و بعضی ها می گویند هر سه ماه یک بار عوض می شود. در واقع زمان خاصی وجود ندارد، زیرا تعویض فیلتر هوا لیفتراک با محیط کار لیفتراک ارتباط زیادی دارد، بسته به استنشاق فیلتر هوا میزان ذرات گرد و غبار و شن رابطه بسیار خوبی دارد. بنابراین فیلتر هوا لیفتراک هایی با کارکرد روزانه زیاد (مانند استفاده روزانه) و محیط کاری نامناسب، بهتر است ماهی یک بار تعویض شوند. اگر به طور مکرر از لیفتراک استفاده نمی شود، می توانید هر سه ماه یکبار فیلتر را تعویض کنید.

بیایید در مورد فیلتر هوای لیفتراک بیشتر بدانیم. اول از همه، فیلترهای هوای لیفتراک عمدتاً از نوع روغنی هستند. هوایی که وارد فیلتر میشود از سطح روغن عبور نموده و گرد وغبار ان گرفته می شود مسیر عبور هوا در داخل فیلتر به گونهای است که وقتی به روغن ته ظرف فیلتر نزدیک میشود به طور ناگهانی تغییر جهت می هد ذرات گرد و غبار سنگین تر که دارای وزن حجمی بالاتری نسبت به هوا هستند نمی توانند مسیر خود را تغییر دهند وبداخل روغن در ته ظرف فیلتر میروند بدین ترتیب ذرات گرد و غبار هوا به تله افتاده و در روغن غوطه ور میشوند.

ویژگی اصلی فیلتر هواکش روغنی لیفتراک

مزیت این مدل پوسته هواکش عدم استفاده از فیلتر های کاغذی می باشد و کاربر به جای جایگرینی فیلتر هواکش میتواند با تعویض روغن ظسیستم هواکش را نوسازی نمایید و از این رو هزینه کمتری را برای کاربر دارد .

فروش فیلتر هوا لیفتراک

طول عمر یک لیفتراک با سرویس و نگهداری آن تعیین می شود. یکی از اصول اصلی نگهداری لیفتراک جایگزین کردن قطعات لیفتراک اورجینال می باشد. هر قطعه در زمانی خاص نیاز به تعویض دارد در صورتی که قطعه معیوب دیر تعویض شود و یا از قطعه مرغوب استفاده نشود سایر قطعات لیفتراک نیز دچار آسیب می شوند .

تامین قطعات یدکی اصلی و با کیفیت از موارد موثر در عملکرد صحیح و کاهش خرابی ها و تعمیرات مکرر ماشین آلات از جمله لیفتراک می باشد، با توجه به وضعیت نامناسب بازار قطعات یدکی و وجود انواع اجناس تقلبی و بی کیفیت، نیاز به تامین قطعات از منابع مطمئن و تایید فنی کیفیت قطعات بیش از پیش احساس می شود.

شرکت آذران پیشرو صنعت با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در زمینۀ واردات،فروش و خدمات پس از فروش انواع لیفتراک های برقی، دیزلی و دوگانه سوز و همچنین انواع بالابر ها فعالیت دارد. یکی از خدماتی که در این مجموعه به مشتریان عرضه می گردد فروش فیلتر لیفتراک از برندهای معتبر جهانی و با کیفیت و ضمانت پس از فروش می باشد. از فیلتر های ارائه شده می توان به  فیلتر لیفتراک تویوتا، فیلتر لیفتراک کوماتسو، فیلتر لیفتراک دوو-دوسان، فیلتر لیفتراک سهند ، فیلتر لیفتراک سپاهان، فیلتر لیفتراک آریا و…. اشاره نمود.