لاستیک لیفتراک

فشار باد لاستیک لیفتراک

فشار باد لاستیک لیفتراک

فشار باد لاستیک لیفتراک

هنگامی که لیفتراک نیاز به تعمیر و نگهداری دارد، تمرکز بر ایمنی لیفتراک بسیار مهم است. توجه به نکات ایمنی بیشتر از آن چیزی است که فکر می‌کنید زیرا عدم توجه به موارد ایمنی باعث بروز خطرات جبران ناپذیری خواهد بود. به دلیل منابع سوخت لیفتراک، سیستم هیدرولیک آن و وزن زیاد اجزای آن، تکنسین های لیفتراک باید از خطراتی که در لیفتراک وجود دارد، حتی زمانی که دکل آن ها جدا شده است، آگاه باشند. یکی از موارد نگرانی که ممکن است کمتر از آنچه نیاز است به آن توجه شود، تعویض “ساده” لاستیک لیفتراک است.

تعویض لاستیک لیفتراک

باید از جکی استفاده کنید که ظرفیت نامی 8000 Ibs یا بیشتر دارد. قبل از بلند کردن لیفتراک مطمئن شوید که پیچ‌های نصب وزنه تعادل کاملاً سفت شده‌اند و برای جلوگیری از صدمه دیدن این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید:

لیفتراک باید در یک سطح هموار تخلیه و پارک شود.

اطمینان حاصل کنید که ترمز دستی به درستی تنظیم شده و کاملا عمل کرده است و چرخ های انتهایی مخالف محکم بسته شده اند.
اگر بالابر روی شما بیفتد ممکن است کشته یا به شدت مجروح شوید. پس از جک زدن، از مسدود کننده یا پایه های مناسب برای نگه داشتن لیفتراک استفاده کنید. هرگز زیر لیفتراکی که توسط جک هیدرولیک پشتیبانی می شود نروید.

چرخ های جلو لیفتراک

برای بالا بردن قسمت جلو، شاخک ها را حدود 3 فوت با دکل عمودی بلند کنید و یک جک زیر قاب جلو قرار دهید. مطمئن شوید که جک به درستی قرار گرفته است. آنقدر بالا بیاورید تا چرخ ها از زمین خارج شوند و سپس مهره های توپی را باز کنید. تا زمانی که چرخ ها از زمین جدا شوند بالا بروید. فشار باد لاستیک را به طور کامل حذف کنید سپس مهره های توپی را بردارید و چرخ را بردارید. برای نصب مجدد چرخ پس از تعویض لاستیک، مراحل جداسازی را به ترتیب معکوس انجام دهید. مهره های توپی باید به طور یکنواخت و به ترتیب نشان داده شده در شکل سفت شوند.
پس از تعویض چرخ، فشار باد لاستیک را بررسی و تنظیم کنید.

چرخهای عقب لیفتراک

برای بالا بردن قسمت عقب، از جک سوسماری تعمیرگاهی با ظرفیت مناسب استفاده کنید و آن را مطابق شکل قرار دهید. آنقدر بالا بیاورید تا چرخ ها از زمین جدا شوند و سپس مهره های توپی را باز کنید و چرخ را بردارید. برای نصب مجدد چرخ پس از تعویض لاستیک، مراحل جداسازی را به ترتیب معکوس انجام دهید. پس از تعویض چرخ، فشار باد لاستیک را بررسی و تنظیم کنید.

سرویس چرخ و لاستیک لیفتراک

قوانین استاندارد شما را ملزم می کند که قبل از انجام تعمیرات روی چرخ ها و لاستیک ها کاملا آموزش دیده و واجد شرایط باشید. اگر تعمیر و نگهداری به درستی انجام نشود، ممکن است در اثر انفجار اجزای رینگ جراحت های شدید یا در مواردی منجر به فوت فرد شود. چند نمونه از مواردی که حین تعویض لاستیک لیفتراک باید در نظر داشت در زیر اشاره شده اند :

  • برای اندازه گیری فشار باد لاستیک از یک گیج دسته بلند استفاده کنید تا بدن خود را از رینگ ها و چرخ ها دور نگه دارید.
  • قبل از برداشتن حلقه های قفل رینگ روی رینگ های چند تکه هوا را از لاستیک خارج کنید.
  • همیشه از قفس ایمنی برای باد کردن لاستیک ها پس از سرویس استفاده کنید. فشار باد لاستیک ها بسیار بالاست، بنابراین به تغییر شکل رینگ، ترک ها و غیره توجه کنید. هرگز از فشار باد مناسب تجاوز نکنید.

منفجر شدن لاستیک لیفتراک

هرگز مهره‌هایی را که چرخ‌های داخلی و خارجی را در کنار هم نگه می‌دارند، زمانی که فشار هوا در لاستیک وجود دارد، شل نکنید.
فشار باد لاستیک را قبل از برداشتن آن از لیفتراک به طور کامل خالی کنید. فشار هوا در لاستیک ها می تواند باعث منفجر شدن لاستیک و قطعات چرخ شود و باعث آسیب جدی یا مرگ شود. لاستیک ها و چرخ ها فقط باید توسط افراد آموزش دیده تعویض و تعمیر شوند.

اگر در لاستیک فشار باد کمتر از 85 درصد استاندارد است، فشار باد لاستیک را به طور کامل خارج کنید. لاستیک را از لیفتراک خارج کنید و فشار هوا را فقط در قفس ایمنی به لاستیک ها اضافه کنید.

فشار باد لاستیک لیفتراک

فشار توصیه شده سازنده برای لاستیک، بسته به بار، سرعت و غیره، معمولاً بر حسب بار یا پوند نیروی بر اینچ مربع (psi) داده می شود. (1.8 بار = 26 psi؛ 2 بار = 29 psi؛ 2.2 بار = 32 psi؛ 2.4 بار = 35 psi؛ 2.7 بار = 39 psi)

اندازه گیری فشار هوا لاستیک لیفتراک

فشار باد لاستیک ها را قبل از راندن لیفتراک و گرم شدن لاستیک ها بایستی اندازه گیری نمود. فشار باد سرد توصیه شده در دفترچه راهنمای لیفتراک و یا بر روی پلاکارد (یا برچسب) متصل به لبه لیفتراک، ستون یا دریچه سوخت نمایش داده می شود.

فروش لاستیک لیفتراک

در سالهای اخیر با توجه به ورود لاستیک هایی دارای عدم مرغوبیت کافی در بازار ماشین آلات، داشتن منبع مطمئن جهت تهیه تایرهای بروز و با کیفیت مناسب در جلوگیری از توقف های دستگاه، ضروری بنظر می رسد .

شرکت آذران پیشرو صنعت نظر به اهمیت صنعت جابه جایی مواد در اجرا و پیشبرد اهداف والای پروژه های ملی و صنعتی کشور با هدف ایجاد یک مجموعه متخصص در زمینه فروش انواع لاستیک ماشین آلات صنعتی از جمله لیفتراک در دو نوع لاستیک لیفتراک توپر و لاستیک لیفتراک بادی با برندهای معتبر جهانی نظیر ژاپن ، کره ، اندونزی در سایزهای مختلف ، اقدام به فروش و ارسال این نوع لاستیک ها به تمام نقاط کشور نموده است. در این میان خدمت قابل عرضه به شرکت ها و کارخانجات، فروش تخصصی لاستیک لیفتراک در سایزهای مختلف است که این خدمات شامل فروش انواع برندهای معتبر جهانی این کالا می باشد.

به منظور این که قدرت تصمیم گیری خریداران و دقت آن ها در فرآیند تهیه لاستیک لیفتراک افزایش بیابد، کارشناسان فروش این مجموعه معمولا چند برند را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند تا کمک شایانی به انتخاب و خرید این نوع محصول کرده باشند.

جهت مشاوره خرید لاستیک لیفتراک (تایر لیفتراک) و کسب اطلاعات فنی و اخذ قیمت لاستیک لیفتراک تویوتا ، کوماتسو ، سهند ، سپاهان و … از طریق صفحه تماس با ما، با کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید.

فشار باد لاستیک لیفتراک | تنظیم فشار باد لاستیک لیفتراک | میزان فشار باد لاستیک لیفتراک | مقدار فشار باد لاستیک لیفتراک 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *