فروش انواع بلبرینگ

بلبرینگ چیست؟

 • فروش انواع بلبرینگ

بلبرینگ (ball bearing) را می توان در کنار چرخ از نقطه عطف های تاریخ برشمرد. بلبرینگ را میتوان یکی از اجزاء اصلی ماشین آلات دانست که در اکثر ابزار و وسایلی که روزانه با آنها سروکار داریم استفاده می شود. بلبرینگ ها گونه ای از یاتاقان ها هستند که بار های محوری، شعاعی و یا هر دو بار محوری شعاعی را تحمل می کنند. و در هر وسیله‌ای که دارای حالت دورانی می باشد، از هارد کامپیوتر گرفته تا صنایع بزرگ و خودروها بصورت وسیعی استفاده می گردد، تا مانع از ایجاد اصطکاک و سایش سطح در حال چرخش روی هم شود.

با اینکه برای ساخت بلبرینگ نیاز به دقت و تکنولوژی بالایی هست، با این حال ساختمان آن ساده بود که از چند جزء زیر تشکیل شده است :

1- ساچمه رو یا کُنس داخلی (Inner Race)

2- ساچمه رو یا کُنس خارجی (Outer Race)

3- ساچمه (Ball)

کاربرد بلبرینگ

کاربرد بلبرینگ بسیار وسیع بوده و امروزه بلبرینگ یکی از بهترین و پرکاربرد ترین لوازم مورد استفاده جهت کارخانجات ، ماشین آلات و صنایع و… می باشد . از کاربردهای بلبرینگ می توان به حوزه های کاری زیر اشاره نمود :

 • صنایع و لوازم ساختمانی
 • در کارخانجات
 • ماشین آلات صنعتی
 • سیستم حمل نقل زمین ، هوایی ، دریایی
 • دستگاه های خود پرداز
 • اتومبیل ها ، موتور سیکلت ها ، اسکیت های چرخ دار
 • آسانسور ها ، پله های برقی
 • تجهیزات پزشکی ، تصویر برداری
 • ابزار های جراحی
 • ابزارهای صنعتی مانند دریل ، بالابر ها ، دوربین های چرخشی ، هارد دیسک های کامپیوتر ، دی وی دی رایتر ، ریل کمد ها
  و…

وظایف بلبرینگ

۱. کمک به انتقال قدرت بین قطعات

به این ترتیب که بلبرینگ شرایط چرخش برخی قطعات را روی هم فراهم آورده و در عین ممانعت از ایجاد اصطکاک در انتقال نیرو بین این قطعات موثر است

۲. جلوگیری از ایجاد اصطکاک

بلبرینگ علاوه بر اینکه با این کار، از استهلاک قطعات جلوگیری می‌کند مانع از هدررفت انرژی تحت تاثیر گرمای و اصطکاک ایجاد شده می‌شود.

۳. پیشگیری از سایش قطعات و سطوح

به کمک بلبرینگ از تماس‌های تحلیلی و ایجاد خوردگی بین سطوح پیشگیری می‌شود. بنابراین قطعات دچار آسیب‌های ناشی از ساییدگی نمی‌شوند.

طرز کار بلبرینگ

بلبرینگ‌ها توان تحمل هر دو نوع بارهای شعاعی و محوری را دارند. این بار از لایه خارجی توسط رول ها به سمت لایه داخلی می‌رود. و با این روال فشار حاصل از اصطکاکی که به رینگ بیرونی وارد می شود با حرکت دورانی ساچمه ها کاهش یافته و به صورت کنترل شده به رینگ‌ داخلی منتقل می شود. حرکت نرم ساچمه‌ها درون قفسه‌ها با کمک روغن هیدرولیک درون بلبرینگ نرم‌تر و راحت‌تر نیز می‌شود، موجب حرکت راحت‌تر رینگ‌ها شده و چرخش قطعات چرخشی متصل به بلرینگ‌ها را نیز ساده‌تر می‌کند.

در بلبرینگ‌هایی که در آن‌ها از ساچمه غلتکی استفاده می‌شود به دلیل کوچک بودن سطح  تماس و مقطع رول‌ها با رینگ‌ها، سرعت حرکت بالاتر رفته اما توان تحمل بار کاهش می‌یابد. اما در بلبرینگ‌هایی که در آن‌ها از رول‌های استوانه یا بالشتی استفاده می‌شود سرعت کاهش یافته و استقامت بلبرینگ بالا می‌رود. رول‌های مخروطی نیز سرعت حرکت را در یک سمت بیشتر کرده و توان تحمل بار را در سمت دیگر بلبرینگ افزایش می‌دهند. از آن‌ها در مواردی که نیاز به سرعت و مقاومت متفاوت در دو سمت قطعات چرخی است استفاده می‌شود.

خرید بلبرینگ

در سالهای اخیر با توجه به ورود بلبرینگ هایی دارای عدم مرغوبیت کافی در بازار ماشین آلات، داشتن منبع مطمئن جهت تهیه محصول بروز و با کیفیت مناسب در جلوگیری از توقف های دستگاه، ضروری بنظر می رسد .

بدون شک یکی از اصلی‌ترین مشکلات قطعات صنعتی در کشور ما افزایش نمونه‌های تقلبی قطعات است. در صورتی که اطلاعات کافی نداشته باشید، این مشکل در هنگام خرید بلبرینگ کشاورزی، بلبرینگ صنعتی و یا حتی بلبرینگ های خودرویی یا دیگر نمونه ها گریبان‌گیرتان خواهد شد. پس بهتر است با برخی از نکات تشخیص اصل بودن قطعه آشنا شوید تا در هنگام خرید بلبرینگ با مشکلات کمتری مواجه شوید.

1- به جنس و شیوه بسته‌بندی توجه کنید.

سازندگان بلبرینگ تقلبی برای کاهش هزینه‌ها وقت زیادی را صرف بسته‌بندی قطعات خود نمی‌کنند. در صورتی که سازندگان اصلی برای جلب توجه خریداران روی این کار سرمایه‌گذاری می‌کنند. بنابراین از روی نحوه بسته‌بندی، تمیزی و جنس آن می‌توانید متوجه شوید که یک قطعه تقلبی است یا اصل

2- به نوشته‌های روی قطعه توجه کنید.

قطعات بلبرینگ اصلی همگی دارای کدهایی هستند که مشخصات آن‌ها را تعیین می‌کند. شرکت‌های سازنده این قطعات در کشورهای مختلف معمولا محل‌های خاصی را برای نوشتن این کدها انتخاب می‌کنند و آن‌ها را با فونت مشخص و اندازه خاصی می‌نویسند. این نکات ریزه‌کاری‌هایی است که متقلبان معمولا به آن توجهی نمی‌کنند. بنابراین بهتر است از طریق سایت اصلی شرکت سازنده این فونت را بشناسید و از این طریق قطعه اصل و تقلبی را تشخیص دهید.

3- کدها می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

توجه کنید که کشورهای مختلف قطعات خود را با کدهای خاصی منتشر می‌کنند. شناخت این کدها به شما کمک می‌کند که قطعه ساخت هر کشور را تشخیص دهید. به عنوان مثال کد 602Z مخصوص کشور ایتالیا است. پس اگر این کد را روی قطعه‌ای دیدید و کشور سازنده آن جایی غیر از ایتالیا بود یعنی با یک قطعه تقلبی روبه‌رو هستید. بلبرینگ چینی نیز بسته به نوع کاربرد و شرکت سازنده دارای کدهای متفاوتی است که به تشخیص اصلی بودن آن‌ها کمک می‌کند.

4- قیمت قطعات را مدنظر قرار دهید.

بدون شک قیمت یک قطعه وارداتی بسیار بیشتر از قطعات تقلبی خواهد شد. پس اگر قطعه موردنظر شما از آنچه انتظار داشتید ارزان‌تر بود، باید به اصلی بودن آن شک کنید.

واردات و تامین انواع بلبرینگ های صنعتی و خودرویی

شرکت آذران پیشرو صنعت تبریز در زمینه فروش لیفتراک، تامین قطعات و خدمات پس از فروش ماشین آلات صنعتی بخصوص لیفتراک در شمالغرب کشور فعالیت دارد. گستردگی فعالیت های این شرکت و ارتباطات این مجموعه با صنایع بزرگ و مصرف بالای بلبرینگ های صنعتی مدیران این شرکت را برآن داشت تا با واردات مستقیم انواع بلبرینگ، حذف واسطه های موجود در بازار و عرضه کالا و ارائه محصولات با شرایط مناسب از جمله قیمت های رقابتی بتواند نظر مشتریان خود را جلب نماید.

این مجموعه مفتخر است که توانسته با همکاری مستقیم شرکتهای تولیدی داخلی و خارجی جهت تامین نیاز خود و همچنین شرکت هایی که با این مجموعه در ارتباط هستند انواع بلبرینگ های صنعتی و خودرویی را عرضه نماید.

از محصولاتی که می توان در این عرصه به ان اشاره نمود می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تامین و فروش انواع بلبرینگ های صنعتی جهت مصارف شرکت ها و کارخانجات
 • تامین و فروش انواع بلبرینگ های ماشین آلات صنعتی و راه سازی و کشاورزی
 • تامین و فروش انواع بلبرینگ های خودرویی

مشاوره و فروش انواع بلبرینگ

مجموعه آذران پیشرو صنعت بعنوان وارد کننده و تامین کننده انواع بلبرینگ های صنعتی و خودرویی مفتخر است در راستای گسترش فعالیتهای خود و پاسخگویی به نیاز مشتریان، فـروش  انواع این تجهیزات را در دستور کار قرار داده و با دارا بودن پرسنل فنی مجرب و با توجه به نیاز صنعت کشور با هدف ایجاد یک مجموعه متخصص در زمینه انواع بلبرینگ اقدام به فروش این کالا از برندهای معتبر جهانی نموده است.

برای خرید انواع بلبرینگ، کسب اطلاعات بیشتر، ارسال کاتالوگ، درخواست مشخصات فنی ، پیش فاکتور و… می توانید با ما در ارتباط باشید.

error: کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آذران پیشرو صنعت می باشد