لاستیک لیفتراک

لاستیک لیفتراک

لاستیک لیفتراک | فروش لاستیک لیفتراک | لاستیک لیفتراک توپر | لاستیک لیفتراک بادی

لاستیک لیفتراک همانند لاستیک های لودر، بابکت، دامپتراک جزء لاستیک های صنعتی سنگین هستند. این لاستیک ها برخلاف لاستیک های خودرویی برای سرعت طراحی نشده اند. لاستیک لیفتراک بیشتر مقاومت و تحمل فشار زیاد از فاکتورها مهم می باشد. برای دستیابی به این پارامتر شرکت های تولید کننده، لاستیک های لیفتراک را از تعداد زیادی لایه که با PR مشخص می شود می سازند.

با توجه به تنوع مکان های مورد استفاده از لیفتراک و بارهای متنوعی که این ماشین جابجا می نماید دو نوع لاستیک لیفتراک (لاستیک لیفتراک بادی، لاستیک لیفتراک توپر)را می توان به مصرف کننده پیشنهاد داد که با توجه به موقعیت مکانی و کاربری باید لاستیک مناسب با آن کار را انتخاب نمود.

باید به این نکته توجه نمود که اکثر لیفتراک ها از لاستیک های مخصوص بخود استفاده میکنند، پس باید در انتخاب نوع لاستیک لیفتراک، مکان مورد استفاده (زمین صاف یا ناهموار) و به وزن و حجم بار و این که لیفتراک در فضای بسته کار میکند و یا فضای باز توجه کرد. بنابراین قبل از خرید لاستیک لیفتراک تحقیقات کاملی انجام دهید تا از کارکرد مناسب آن برای پروژه خود اطمینان حاصل نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان لاستیک لیفتراک با شماره 35576173-041 در ارتباط باشید

 • لاستیک لیفتراک

لاستیک چیست ؟

در حالت کلی چیزی که بعنوان لاستیک از آن یاد می شود، یک پوشش حلقه ای می باشد که بر روی رینگ انواع ماشین آلات و یا سایر تجهیزات دیگر نصب می شود و از ساختاری منعطف و توانایی جذب ضربه برخوردار بوده و همیشه در تماس مستقیم با زمین است. بخش عمده ی تایر از جنس “لاستیک” ساخته شده است که به همین دلیل در ایران به نام لاستیک نیز شناخته می شود.

انواع لاستیک

دو دسته کلی “بادی و غیر بادی” برای لاستیک ها می توان در نظر گرفت. تایرهای بادی نیز به دوسته تیوب دار (بایاس) و تیوبلس (رادیال) تقسیم بندی می شوند. لاستیک های غیر بادی نیز به دو گروه لاستیک های توپر ”SOLID” که بیشتر در ماشین آلان صنعتی استفاده می شوند و چرخ های “پلی اورتان” که به تازگی اختراع شده اند و می توان آنها را در بیشتر تجهیزات انبارداری از جمله جک پالت، استاکر و ریچتراک مشاهده کرد، قابل تقسیم است.

وظایف تایر ( لاستیک )

از وظایف لاستیک می توان به توانایی حمل بار ، انتقال گشتاور و رانش ، ترمز گیری و جذب ضربات وارده به چرخ جهت راحتی سرنشین اشاره نمود و در عین حال لاستیک خوب باید فرمان پذیری خوب، ثبات شکل ، لرزش و صدای کم هم داشته باشد. از سایر وظایف این قطعه حساس می توان به دوام و ایمنی بالا،  توانایی تحمل حرارت تا ۶۰ درجه اشاره کرد .

ساختار ظاهری تایر

ساختار ظاهری تایر از آج ( رویه) ، بدنه (دیواره) ، طوقه (بید) و منجید (کارکاس) تشکیل شده است و مواد تشکیل دهنده تایر عبارتند از: انواع کائوچو،نخ، دوده، سیم، روغن، محافظت کننده‌ها، گوگرد، شتاب‌دهنده‌ها و…

انواع لاستیک لیفتراک

Types of forklift tires

همیشه این سوال برای مصرف کننده مطرح است که از لاستیک مناسب برای لیفتراک خود استفاده می کند یا نه؟ و یا چه زمانی باید لاستیک لیفتراک با یک لاستیک جدید جایگزین شود؟

لاستیک هایی که در لیفتراک و یا تجهیزات انبارداری اشتفده می شود را می توان به سه دسته کلی تقسیم بندی نمود :

 • لاستیک لیفتراک

لاستیک پلی اورتان

 • لاستیک لیفتراک

لاستیک توپر لیفتراک

 • لاستیک لیفتراک

لاستیک بادی لیفتراک 

انواع لاستیک لیفتراک بر اساس نوع دستگاه

Types Of Forklift Tires Based On device

 • لاستیک لیفتراک

امکان انتخاب و تهیه لاستیک لیفتراک در انواع گوناگون، سایزها و برندهای مختلف برای صاحبان لیفتراک وجود دارد. این محصول در انواع لاستیک توپر و بادی لیفتراک، در سایزهای گوناگون و برندهای ژاپنی ، کره ای ، تایلندی ، هندی ، اندونزی ، ترکیه ای و چینی تولید و به بازار عرضه می گردد. از برندهای رایج لیفتراک در ایران میتوان به موارد زیر اشاره نمود که لاستیک لیفتراک برای هرکدام ازین برندها در تناژهای مختلف موجود و قابل عرضه می باشد.

انواع سایز لاستیک لیفتراک

All Types Of Forklift Tire Sizes

 • لاستیک لیفتراک
ردیفنوع لیفتراکسایز لاستیک جلو لیفتراکسایز لاستیک عقب لیفتراک
1لاستیک لیفتراک های 1.5 تن6.50-10-14PR5.00-8-10PR
2لاستیک لیفتراک های 1.8 تن6.50-10-14PR5.00-8-10PR
3لاستیک لیفتراک های 2 تن6.50-10-14PR5.00-8-10PR
4لاستیک لیفتراک های 2.5 تن8.15-15-14PR6.50-10-12PR
5لاستیک لیفتراک های 3 تن8.15-15-14PR6.50-10-12PR
6لاستیک لیفتراک های 3.5 تن8.15-15-14PR6.50-10-12PR
7لاستیک لیفتراک های 4 تن8.25-15-20PR7.00-12-14PR
8لاستیک لیفتراک های 5 تن8.25-15-20PR7.00-12-14PR
9لاستیک لیفتراک های 7 تن8.25-15-14PR8.25-15-14PR
10لاستیک لیفتراک های 10 تن9.00-20-14PR9.00-20-14PR

پارامتر PR در کنار سایز لاستیک لیفتراک نمایش دهنده تعداد لایه های تشکیل دهنده لاستیک می باشد.

انواع لاستیک لیفتراک بر اساس برند

Brands Of Forklift Tires

لاستیک لیفتراک نکسن

لاستیک لیفتراک نکسن کره

لاستیک لیفتراک BKT بی کی تی

لاستیک لیفتراک بی کی تی هند

لاستیک لیفتراک آرمور

لاستیک لیفتراک آرمور چین

لاستیک لیفتراک هانگا کره

لاستیک لیفتراک سومیتومو

لاستیک لیفتراک سومیتومو ژاپن

لاستیک لیفتراک لینگ لانگ چین

لاستیک لیفتراک تیرون

لاستیک لیفتراک تیرون کره

لاستیک لیفتراک اوزکا

لاستیک لیفتراک اوزکا ترکیه

پارامترهای روی لاستیک لیفتراک

 • لاستیک لیفتراک

آشنایی با پارامترهای مندرج بر روی لاستیک لیفتراک می تواند به شناسایی و انتخاب درست این محصول برای لیفتراک کمک نماید. هر یک از این پارامترها نشان دهنده یکی از ویژگی خاصی لاستیک می باشند. این پارامتر ها با توجه به کارخانه سازنده لاستیک ممکن است کمی متفاوت باشند با این حال شناخت هر یک از این المان ها برای مصرف کننده ضروری بنظر می رسد.

سایز لاستیک لیفتراک اولین پارامتری که به صورت درشت بر روی لاستیک لیفتراک نوشته شده است، که این ویژگی بیانگر ابعاد لاستیک مورد استفاده می باشد. بعنوان مثال :

سایز 10*6.50

 • 6.50  :  پهنای سطح مقطع لاستیک ( بر حسب اینچ )
 • 10  : قطر رینگ ( بر حسب اینچ )

و یا سایز 15 – 9  × 28

 • 28 : قطر خارجی لاستیک ( بر حسب اینچ )
 • 9  : پهنای سطح مقطع لاستیک ( بر حسب اینچ )
 • 15 : قطر رینگ ( بر حسب اینچ )

در کنار سایز لاستیک، نام کارخانه سازنده نیز با فونت بزرگ به چشم می خورد که به راحتی قابل شناسایی می باشد که بایستی حین خرید به از لحاظ کیفیت به برند لاستیک لیفتراک نیز توجه خاصی داشت. علاوه بر پارامترهای فوق تاریخ لاستیک لیفتراک بسیار حائز اهمیت می باشد بدلیل اینکه با طول عمر مصرف لاستیک رابطه مستقیم دارد. تاریخ لاستیک با یک عدد چهار رقمی بر روی لاستیک حک می‌شود که دو رقم اول مربوط به هفته تولید و رقم بعدی سال تولید را نمایش میدهد.

انتخاب لاستیک مناسب لیفتراک

Choosing The Right Forklift Tire

لاستیک بادی لیفتراک

لاستیک های بادی لیفتراک (pneumatic forklift tiresبسیار شبیه به لاستیک های سنگین در کامیونهای باری هستند. داخل این نوع لاستیک ها با هوا پرشده است. دارای عمق آج زیاد و از مواد با دوامی ساخته می شوند. لیفتراک با تایر پنوماتیک به دلیل انعطافی که این نوع لاستیک ها دارند در سطوح ناصاف دارای عملکرد بهتری هستند بنابراین اپراتور لیفتراک می تواند مدت زمان بیشتری بدون آنکه صدمه ای به دستگاه وارد شود در سطوح خشن حرکت کند و در عین حال کاربرد تایرهای بادی باعث افزایش عمر مفید لیفتراک و قطعات مرتبط با لاستیک لیفتراک از جمله اکسل و دیفرانسیل لیفتراک می شود.

بطور معمول میتوان گفت که برای راحتی کار با لیفتراک و همچنین افزایش طول عمر قطعات لیفتراک و همچنین سلامتی اوپراتور در حین کار با لیفتراک و ارتعاشات ناشی از آن، استفاده از لاستیک های پنوماتیک (بادی) لیفتراک در فضای های باز  و همچنین در سطوح ناهموار توصیه می شود.

لاستیک توپر لیفتراک

تایرهای توپر بسیار شبیه به تارهای بادی هستند، با این تفاوت که محفظه هوا را ندارند، بنابراین هیچ وقت پنچر نمی شوند. در این تایرها به طور معمول لایه لاستیکی بر روی یک حلقه فلزی قرار می گیرد (تایرهای حلقه ای). عمر تایرهای توپر بسیار زیاد است ولی مثل تایرهای بادی باعث افزایش عمر مفید لیفتراک نمی شود. تایرهای توپر در دو مدل حلقه ای (press on) و استاندارد تولید می شوند. این تایرهای برای کارهای سنگین طولانی مدت خارج از فضای کارگاه مناسب نمی باشند، شعاع گردش بیشتری نسبت به تایرهای بادی دارند و بیشتر این لاستیک برای استفاده در محیط های داخلی، سطوح صاف داخل انبار و یا فضای باز (فقط آسفالت) استفاده می شود.

لاستیک لیفتراک پلی اورتان

این نوع چرخ ها بسیار سبک، مقاومت غلتشی بسیار کمی و دارای چسبندگی فوق العاده هستند. این تایرها بیشتر برای لیفتراک های الکتریکی و آن هم برای فضای کارگاهی استفاده می شوند. چرخ های پلی اورتان شبیه به تایر های حلقه ای هستند. این تایرها بر روی ریچتراک ها و استاکرها ، پالت تراک ها و جک پالت ها نیز نصب می شوند و دارای شعاع گردش عالی هستند. از چرخ های پلی اورتان بدلیل عدم انعطاف، سایش بالا، و همچنین شکنندگی نمی توان برای محیط خارج از کارگاه و حتی برای کارهای سبک استفاده کرد.

نوع کاربری و محل کار لیفتراک تعیین می کند که چه تایری مناسب این دستگاه می باشد. با این حال در شرایط ویژه نوع خاصی از لاستیک برای لیفتراک در نظر گرفته شده است که این تایر را نمی توان با مدل دیگری تغییر داد.

اگر بخواهیم یک حالت کلی را برای لاستیک لیفتراک در نظر داشته باشیم می توان برای لیفتراک هایی که در فضای باز و کارهای سنگین استفاده می شوند تایر بادی و برای لیفتراک هایی که در فضای داخل سالن کار میکنند لاستیک توپر و برای لیفتراک های الکتریکی با کاربری محدود (استاکر دستی و برقی، ریچتراک و پالت تراک برقی) و همچنین جک پالت های دستی و برقی تایرهای پلی اورتان استفاده کرد.

لیفتراک هایی که در انبارهای بازیافت مواد فلزی و آهنی و همچنین در کارخانجات شیشه با سطوح تیز و برنده و آسیب زننده کار می کنند، ضروری است که از لاستیک لیفتراک توپر استفاده کنند، لاستیک بادی برای این لیفتراک ها در این محیط، دارای عمری کوتاه و همچنین سبب افزایش هزینه های نگهداری برای صاحب صنعت می باشد.

لیفتراک هایی که در انبارهای جابه‌جایی صنایع آسیب پذیر و شکننده فعالیت می کنند، لازم است که از لاستیک لیفتراک بادی به دلیل انعطاف بیشتر و دارای قابلیت دفع ضربه به کالای در حال حمل بر روی شاخک لیفتراک، استفاده کنند، استفاده از لاستیک توپر برای این لیفتراک سبب افزایش آسیب به کالاهایی که در توسط لیفتراک در حال جابه‌جا شدن هستند، می شود.

انتخاب لاستیک لیفتراک با کیفیت

 • لاستیک لیفتراک

لاستیک لیفتراک به عنوان آخرین عضو گردنده از سیستم انتقال قدرت می باشد که نقش مهمی را در کنترل دستگاه بر عهده دارد، پس انتخاب درست لاستیک لیفتراک و نگهداری از آن از عوامل مهم برای عملکرد هر چه بهتر این عضو از سیستم محسوب می گردد.

تایرهای باکیفیت قادر هستند در هر نوبت بارگیری 14% بار بیشتری حمل کنند. تایرهایی که سازندگان آنها مشخصاً روی مقوله‌ی کیفیت تمرکز کرده‌اند ممکن است در ابتدا اندکی گران به نظر برسند. با این حال، تاثیر آنها روی ایمنی، بهره‌وری و هزینه‌های نگهداری به نحوی است که، در طولانی‌مدت، آنها گزینه‌ی اقتصادی‌تری خواهندبود.

تایرهای باکیفیت نه‌تنها در زمینه‌ی ایمنی بسیار کارآمد هستند، بلکه قادرند راندمان کار را بالا ببرند. بهترین سرمایه‌گذاری برای استفاده‌کنندگان لیفتراک نیز خرید همین تایرهاست؛ زیرا، در این حوزه‌ی کاری، هرچه حداکثر ظرفیت و توان عملیاتی لیفتراک بالاتر برود، سود ایجادشده نیز به موازات آن افزایش خواهدیافت.

لاستیک های لیفتراک معمولا به صورت دوره ای تعویض می شوند تا عملکرد بهتری از خود نشان دهند و ارائه لاستیک لیفتراک با کیفیت باعث استهلاک کمتر و طول عمر بالاتر لاستیک می شود از طرف مقابل با توجه به اینکه کیفیت برتر باعث افزایش بهره وری و سهم فروش در بازار به صورت دراز مدت و پایدار و هم چنین بقاء و موفقیت یک فروشگاه می شود لذا محصولات ارائه شده دارای بهترین کیفیت و قیمتی رقابتی می باشند و این شرکت توانسته است نظر مشتریان خود را جلب نماید.

خرید لاستیک لیفتراک

فروش انواع لاستیک توپر و لاستیک بادی لیفتراک

 • لاستیک لیفتراک

در سالهای اخیر با توجه به ورود لاستیک هایی دارای عدم مرغوبیت کافی در بازار ماشین آلات، داشتن منبع مطمئن جهت تهیه تایرهای بروز و با کیفیت مناسب در جلوگیری از توقف های دستگاه، ضروری بنظر می رسد .

شرکت آذران پیشرو صنعت نظر به اهمیت صنعت جابه جایی مواد در اجرا و پیشبرد اهداف والای پروژه های ملی و صنعتی کشور با هدف ایجاد یک مجموعه متخصص در زمینه فروش انواع لاستیک ماشین آلات راه سازی (لودر،بیل بکهو، گریدر، بابکت، و…) و همچنین انواع لاستیک کشاورزی و صنعتی ( لاستیک لیفتراک توپر و لاستیک لیفتراک بادی) با برندهای معتبر جهانی نظیر ژاپن ، کره ، اندونزی و ترک در سایزهای مختلف ، اقدام به فروش و ارسال این نوع لاستیک ها به تمام نقاط کشور نموده است. در این میان خدمت قابل عرضه به شرکت ها و کارخانجات، فروش تخصصی لاستیک لیفتراک در سایزهای مختلف است که این خدمات شامل فروش انواع برندهای معتبر جهانی این کالا می باشد.

به منظور این که قدرت تصمیم گیری خریداران و دقت آن ها در فرآیند تهیه لاستیک لیفتراک افزایش بیابد، کارشناسان فروش این مجموعه معمولا چند برند را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند تا کمک شایانی به انتخاب و خرید این نوع محصول کرده باشند.

جهت مشاوره خرید لاستیک لیفتراک (تایر لیفتراک) و کسب اطلاعات فنی و اخذ قیمت لاستیک لیفتراک تویوتا ، کوماتسو ، سهند ، سپاهان و … از طریق صفحه تماس با ما، با کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید.

سفارش خرید لاستیک لیفتراک

 • اطلاعات شرکت
 • نام و نام خانوادگی

 • نام شرکت

 • تلفن همراه

 • اطلاعات لاستیک درخواستی
 • نوع لاستیک

 • سایز لاستیک


جهت رفاه حال مشتریان و صرفه جویی در وقت و هزینه انها واحد فروش این شرکت اقدام به فروش اینترنتی و ارسال انواع لاستیک لیفتراک به اقصی نقاط کشور نموده است. روند سفارش گذاری، ترخیص از انبار مرکزی شرکت و ارسال کالا در اسرع وقت به ادرس اعلامی؛ به گونه است که توانسته نظر مشتریان را جلب نماید.

خواهشمند است جهت درخواست خرید لاستیک لیفتراک مورد نظرخود، فرم را بصورت کامل تکمیل نموده تا کارشناسان آذران پیشرو صنعت جهت مشاوره در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

جهت تکمیل فرم موارد زیر را در نظر داشته باشید :

سایز لاستیک لیفتراک : اولین پارامتری که به صورت درشت بر روی لاستیک لیفتراک حک شده است، که بیانگر ویژگی های ابعادی لاستیک می باشد و برای خرید مجدد نیاز به اعلام این عدد به فروشنده می باشد. در صورتیکه سایز لاستیک لیفتراک مشخص نباشد این اعداد بر روی پلاک لیفتراک که معمولا بر روی داشبورد نصب می شود نوشته شده است.

لاستیک (توپر / بادی) لیفتراک : در حال کلی لاستیک های لیفتراک را می توان به دو دسته بادی و توپر تقسیم بندی نمود.

فروش اینترنتی لاستیک لیفتراک

 • لاستیک لیفتراک

دامنه فروش و مشتریان شرکت آذران پیشرو صنعت مختص مکان جغرافیایی خاصی نبوده و بسیاری از مشتریان این شرکت از استانها و شهرهای مختلفی برای خرید و سفارش گذاری اقدام میکنند. شاید خرید حضوری برای بدلیل مسافت برای بیشتر این شرکت ها مقدور نباشد. برای همین منظور واحد فروش شرکت، این امکان را برای مشتریان خود فراهم نموده است که خرید لاستیک لیفتراک خود را بصورت غیر حضوری انجام دهند. مراحل خرید بصورت زیر می باشد:

 • تماس با شماره های اعلام شده در سایت و یا ارسال پیام به شماره واتس آپ شرکت 09145654149
 • در صورت عدم آشنایی خریدار به سایز لاستیک لیفتراک لازم است که مشخصات لیفتراک برای کارشناسان مجموعه ارسال گردد.
 • ارسال مشخصات مشتری از جمله نام و نام خانوادگی، نام شرکت
 • تایید و اعلام موجودی لاستیک لیفتراک از طرف کارشناس فروش
 • ارسال قیمت پیشنهادی و واریز مبلغ از به شماره حساب شرکت
 • آماده سازی و ارسال لاستیک لیفتراک در کمتر از 24 ساعت

شرکت آذران پیشرو صنعت این امکان را برای مشتریان خود در نظر گرفته است تا در صورت مغایرت در مشخصات لاستیک لیفتراک ارسالی از جمله برند، تاریخ و یا سایز، مشتریان ظرف 24 ساعت فرصت خواهند داشت تا در صورت وارد نکردن صدمه و آسیبی به لاستیک لیفتراک، آن را مجددا عودت دهند و مبلغ لاستیک لیفتراک تا 72 ساعت به شما عزیزان بازگردانده خواهد شد.

عوامل خرابی لاستیک لیفتراک

Forklift Tire Failure Factors

 • لاستیک لیفتراک

عواملی همچون فشار کار زیاد، تاریخ انقضا، عدم انتخاب لاستیک متناسب با کاربری آن، ترکیبات شیمیایی در محیط (در معرض مواد نفتی و حلال ها)، حرکت مداوم بر روی سطوح ناهموار، کار مداوم و بالا رفتن دمای لاستیک در حین کار، و استفاده از لاستیک ارزان قیمت و بی کیفیت در طول عمر لاستیک لیفتراک تاثیرگذار هستند.

با این حال تا به امروز ، هیچ علم یا فرمولی دقیق برای تعیین طول عمر لاستیک لیفتراک وجود ندارد. در عوض ، کارکنان تعمیر و نگهداری ، مکانیک ها و تکنسین ها باید تعدادی از فاکتورها را مورد بررسی قرار دهند تا طول زمان استفاده از لاستیک های لیفتراک خود را افزایش دهند. در اینجا باید چندین فاکتور از جمله تعداد کل ساعات کار و شدت استفاده از لیفتراک، نحوه استفاده از لیفتراک (یعنی حرکت طولانی بدون بار ، سرعت بیش از حد یا چرخش با بار)، عادت های رانندگی یا سبک رانندگی اپراتور، شرایط کار و همچنین وزن متوسط ​​بار لیفتراک را در نظر گرفت.

یکی دیگر از پارامترهاییی که در حین خرید لاستیک لیفتراک باید به آن توجه جدید داشت، تاریخ مندرج بر روی لاستیک می باشد. عدم توجه به این پارامتر موجب فرسودگی سریع لاستیک و احتمال بروز حوادث جبران ناپذیر می گردد. برای رویت تاریخ لاستیک لیفتراک در جداره بیرونی و در داخل یک محدود بیضی مانند این لاستیک‌ یک عدد چهار رقمی درج شده است که مشخص می کند لاستیک در چه تاریخ تولید شده است. این عدد 4 رقمی نشان دهنده سال و هفته ی تولید لاستیک می باشد. بر این اساس که دو رقم اول تعداد هفته و دو رقم آخر سال تولید را نشان می‌دهد.

برخی تامین کنندگان لاستیک لیفتراک بعضا برای صرفه جویی در هزینه خرید لاستیک لیفتراک، تایرهای رادیال باری-اتوبوسی را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند. در صورتیکه ساختار و کاربرد این لاستیک ها با لاستیکی که برای لیفتراک استفاده می شود کاملا متفاوت بوده و در صورت استفاده صدمات جبران ناپذیری را بوجود خواهد آورد.

از پارامترای دیگری که بایستی به آن توجه نمود استفاده از برندهای تولید کنندگان معتبر جهانی می باشد. استفاده از لاستیک لیفتراک ارزان قیمت شاید در ابتدا به بودجه کمتری نیاز داشته باشد اما استهلاک بالا و نیاز به تعدد تعویض بیشتر در طول سال، باعث تحمیل هزینه های بالای نگهداری خواهد بود، بنابراین در هنگام خرید در کنار قیمت به کیفیت آن نیز بایستی توجه داشت.

نگهداری لاستیک لیفتراک
 • لاستیک لیفتراک

لیفتراک ها با اینکه می توانند به سهولت کار ما کمک کنند ، اما با مرور زمان و استفاده مداوم و عدم توجه به سرویس و نگهداری، این دستگاههای میتوانند با خرابی های جزئی یا کلی باعث دردسر شوند. از این رو یادگیری روش های صحیح نگهداری از لیفتراک، از جمله لاستیک لیفتراک امری بسیار مهم و حیاتی می باشد.

 • در زمان خرید لاستیک حتما به تاریخ تولید آن توجه نمایید
 • شما باید مطمئن شوید که لاستیک ها ساییدگی ندارند
 • لاستیک لیفتراک باید بصورت مداوم چک شود، فشار لاستیک لیفتراک را بالا نگه دارید
 • برای سطوح هموار، از لاستیک های توپر و برای سطوح ناهموار از لاستیک بادی استفاده شود

ممکن است چندین لیفتراک در مجموعه شما در حال استفاده می باشند و نیاز داشته باشید که لاستیک های لیفتراک را در حجم بالایی خریداری و در انبار بعنوان لاستیک های جایگزین، موجود داشته باشید. در اینصورت رعایت موارد زیر ضروری می باشد :

 • تایرهای دارای رینگ نباید قائم نگهداری شوند، بلکه باید آنها را به قلابی آویزان کرد و یا آنها را به طور افقی روی زمین روی هم چید. قائم نگه داشتن طولانی باعث تغییرشکل تایر می شود.
 • تایرهای بدون رینگ نباید روی هم چیده شوند یا آویزان شوند، بلکه باید به طور قائم کنار یکدیگر نگه داشته شوند، زیرا وزن تایر به لایه‌ی الیافی داخلی تایر آسیب وارد می کند. برای جلوگیری از اصطکاک، هر4 تا ۶ هفته تایرهای قائم را کمی بچرخانید تا قسمت دیگر آن بر روی زمین قرار بگیرد، محل انبار باید خنک (۱۵ تا ۲۵ درجه سانتی گراد)، تاریک و خشک باشد. تایرها نباید با روغن، چربی، لاک یا مواد دیگر در تماس باشند. همچنین تایرها باید از تابش مستقیم اشعه‌ی ماورای بنفش به میزان بالا محافظت شوند.
تعویض لاستیک لیفتراک

Forklift Tire Replacement

 • لاستیک لیفتراک

به عنوان یک قاعده کلی، زمانی که کمتر از یک اینچ از آج های لاستیک وجود دارد، زمان تعویض لاستیک ها است. آیا می دانستید: اگر یک تایر 40 درصد فرسوده شده باشد، لیفتراک و راننده بیش از 84 درصد از لرزه های سطحی که روی آن حرکت می کنند را جذب می کند. در کنار این موضوع انتقال بار نیز خیلی سخت تر انجام شود و نیروی بیشتری لازم است تا چرخ ها به همان مقدار چرخش تغییر کنند، که این مسئله می تواند منجر به فشار بیشتر بر روی گیربکس و سایر قطعات لیفتراک که وظیفه انتقال نیرو به چرخ های لیفتراک را دارند شود. بنابراین تعویض لاستیک لیفتراک یک راه ارزان برای نگه داشتن لیفتراک و اپراتور در شرایط خوب است!

از موارد دیگر که در صورت مواجه شدن با آن بایستی لاستیک لیفتراک شما جایگزین شود :

 • ساییدگی ناهماهنگ در آج لاستیک

  زاویه دار بستن چرخها، تراز نبودن محور (یا آسیب دیدن) ، ناهماهنگی میزان باد لاستیک ها ، متفاوت بودن لاستیک ها از لحاظ برند ، مواد سازنده و طرح آج ، استفاده زیاد بدون تغییر که راه حل آن عوض کردن لاستیک لیفتراک است.

 • رسیدن لاستیک به خط ایمنی safety line

  برخی از لاستیک های لیفتراک دارای خط ایمنی safety line ساخته شده در کنار تایر است که به شما می گوید که چه موقعی زمان جایگزینی تایر است. قبل از اینکه لاستیک به خط ایمنی برسد باید آن را جایگزین کنید.

 • مشاهده شکستگی، پاره شدن، ترک خوردگی

  درصورتیکه با شکستگی، پاره شدن، ترک خوردگی و یا مشاهده نقاط مسطح لاستیک لیفتراک مواجه شدید، لاستیک ها را عوض کنید. لاستیک های آسیب دیده ایمنی دستگاه و اپراتور را تهدید می کنند و باید در اسرع وقت جایگزین شوند.

لاستیک سفید لیفتراک

NON Marking Forklift Tire

 • لاستیک لیفتراک

لاستیک بی اثر لیفتراک برای به جا نگذاشتن رد سیاه از خودشان بر روی سطح زمین ساخته شده اند. تایر پاک یا لاستیک سفید لیفتراک (Clean)، از موادی خاص و بدون دوده تولید می شود و معمولا برای صنعت لاستیک لیفتراک پر کاربرد است، اما بدلیل هزینه تولید بالا و عمری کوتاه تر و همچنین هزینه نگهداری بیشتر نسبت به لاستیک های سیاه این مدل از لاستیک لیفتراک در صنایعی همچون صنایع داروسازی، مواد غذایی و خوراکی، صنایع تولیدی مواد آرایشی بهداشتی و … که نیازمند محیط کاری پاک می باشند، جست و جو کرد. استفاده از این لاستیک برای لیفتراک هایی که در محیط های فوق مستقیما با سلامت و بهداشت مواد غذایی جامعه سر و کار دارد امری ضروری به شمار می‌آید.

از معایب لاستیک سفید لیفتراک، حذف کربن سیاه از مواد سازنده آنها و در نتیجه طول عمر کوتاه تر این نوع لاستیک است. استفاده از تایر های سفید در شرایط آب و هوایی خاصی می تواند باعث تجمع الکتریسیته ساکن شود که برای رفع مشکل فوق از نوارهای ضد الکتریک استفاده می شود. لاستیک های لیفتراک بدون اثر در دو نوع بادی و توپر تولید و رنگ آن ها نیز بسته به کارخانه سازنده متغیر می باشد که اکثرا این لاستیک ها به رنگ های خاکستری ، سفید ، شیری و گاها سبز ساخته می شوند.

این مجموعه، تامین کننده تمامی سایز های لاستیک پاک لیفتراک انواع توپر و بادی می باشد، جهت کسب اطلاع از قیمت روز لاستیک سفید لیفتراک، و همچنین خرید لاستیک سفید لیفتراک، میتوانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید.

عوامل آسیب زننده به لاستیک لیفتراک

عوامل مربوط به اپراتور لیفتراک:

رانندگی بیش از حد تهاجمی : رانندگی خشن فشار بیشتری به لاستیک های لیفتراک شما وارد می کند. همچنین می تواند برخی از اجزای لاستیک را بیش از حد گرم کند و به دلیل سایش، آج را سریعتر فرسوده کند. منظور از رانندگی تهاجمی، حداکثر شتاب، پیچیدن تند و ترمز شدید برای مدت طولانی است.

عدم توجه به علائم هشدار: نادیده گرفتن علائمی مانند لرزش فرمان ناشی از خرابی اکسل لیفتراک و سایش ناهموار لاستیک ها می تواند منجر به ساییدگی زودرس و آسیب بیشتر به لیفتراک شود.

بار بیش از اندازه روی لاستیک : بارگذاری بیش از حد لاستیک ها می تواند به طور قابل توجهی روی سایش تأثیر بگذارد، زیرا فشار بیشتری به آج وارد می کند و آن را به شدت روی سطح  جاده می سایید و می تواند باعث سایش داخلی تایر شود.

عوامل مربوط به دستگاه لیفتراک:

لاستیک های نامناسب: انتخاب و استفاده از لاستیک هایی که با نوع زمین، کاربری، وزن بار و شرایط کاری لیفتراک تناسب نداشته باشند می توانند باعث ساییدگی زود لاستیک لیفتراک شود.

کم باد بودن لاستیک : باد کم می تواند باعث افتادگی تایر و خم شدن بیش از حد دیواره داخلی شود. این مساله می تواند منجر به افزایش اصطکاک و تجمع گرما شود که به نوبه خود می تواند باعث شکسته شدن لاستیک و فرسودگی زودهنگام لاستیک به خصوص در لبه داخلی شود. لاستیک‌های کم باد می‌توانند به انواع مشکلات دیگری مانند بد شدن هندلینگ و پایداری، سایش بیشتر آج، آسیب رساندن به اجزای داخلی لاستیک (تسمه و لایه‌ها)، برآمدگی و جدا شدن آج تایر و موارد دیگر منجر شوند.

عوامل مربوط به محیط کار:

سطوح ناهموار: کار کردن با لیفتراک در سطوح ناهموار و پر از چاله و پستی و بلندی می تواند به ساییدگی زود لاستیک ها منجر شود.

محیط هایی با مواد شیمیایی: تماس لاستیک لیفتراک با مواد شیمیایی مانند انواع اسید، روغن و حلال ها می تواند به لاستیک آسیب برساند.

شرایط آب و هوایی: شرایط آب و هوایی نامناسب مانند گرمای و سرمای شدید و محیط های مرطوب و بارندگی می تواند به لاستیک ها آسیب برساند و باعث ساییدگی زودهنگام آنها شود.

جلوگیری از سایش لاستیک لیفتراک از طریق تعمیر و نگهداری مناسب

سایش لاستیک لیفتراک، بیشتر به این دلیل اتفاق می‌افتد که رانندگان لیفتراک به طور منظم از تایرهای خود مراقبت نمی‌کنند. لاستیک ها نیز مانند وسیله نقلیه شما نیاز به مراقبت بیشتری دارند تا دوام بیشتری داشته باشند و رانندگی ایمن را به شما ارائه دهند.

1- فشار باد لاستیک ها را به طور مرتب چک کنید: چک کردن باد لاستیک باید یک عادت همیشگی هر راننده باشد. کم باد بودن  لاستیک ها می توانند باعث خم شدن بیشتر دیواره جانبی شوند که منجر به ناپایداری می شود. علاوه بر این، باد کم می تواند باعث مشکلات دیگری مانند جدا شدن آج، برآمدگی، ترک خوردگی لاستیک و غیره شود.

به همین صورت، باد بیش از حد می تواند باعث برآمدگی تایر در مرکز و  افزایش سایش در آن ناحیه شود و پیامدهای از قبیل عدم چسبندگی و پایداری مناسب، لغزش فرمان، و عمر کوتاه تر آج دارد.

2- اجزای سیستم اکسل را بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را تعمیر کنید: اگر مشکوک هستید که هر یک از این اجزای سیستم اکسل آسیب دیده است، لیفتراک خود را در اسرع وقت توسط یک مکانیک ماهر بررسی کنید. انجام این کار نه تنها ساییدگی داخلی تایر را کاهش می دهد، بلکه رانندگی ایمن تری نیز خواهید داشت.

3-از بارگذاری بیش از حد لیفتراک خودداری کنید: برای جلوگیری از ساییدگی داخلی لاستیک ناشی از بار اضافی، رعایت محدودیت های وزن لیفتراک که توسط سازنده مشخص شده است مهم است. با این کار به ظرفیت بار لاستیک نیز پایبند خواهید بود که معمولاً با ظرفیت وزنی لیفتراک همخوانی دارد. اضافه بار می‌تواند فشار بیشتری بر لاستیک‌ها و سایر اجزای لیفتراک وارد کند.

سوالات متداول لاستیک لیفتراک

قیمت لاستیک لیفتراک چقدر است ؟

نوع لاستیک ( بادی بیا توپر )، برند، کشور سازنده و سال ساخت از عواملی می باشند که بر روی قیمت لاستیک لیفتراک تاثیر می گذارند. در کنار این پارامترها نوسان ارز نیز باعث شده لاستیک لیفتراک قیمت ثابتی نداشته و با نوسان ارز تغییر داشته باشد. برای این منظور شما می توانید برای دریافت قیمت لاستیک لیفتراک از طریق شماره های 4-35576173-041 با کارشناسان شرکت در ارتباط باشید.

لاستیک لیفتراک ایرانی بهتر است یا خارجی ؟

شرکت های محدودی در داخل کشور اقدام به تولید لاستیک لیفتراک نموده اند که این لاستیک ها معمولا از نوع بادی بوده و دارای قیمت و کیفیت قابل قبولی می باشند. بنابراین برای استفاده از لاستیک توپر مجبور به خرید برندهای وارداتی خواهیم بود . از طرفی تولید داخلی پاسخگوی مصرف داخلی نبوده و شرکت هایی اقدام به واردات لاستیک لیفتراک از تولید کنندگان برتر جهانی کرده اند که این محصولات دارای کیفیت بالایی بوده و برای مصرف کنندگانی که کیفیت را در اولویت خود دارند گزینه های خوبی می باشند.

آیا لاستیک لیفتراک تاریخ انقضا دارد ؟

از عواملی که حین خرید بایستی به آن توجه داشت، تاریخ تولید لاستیک لیفتراک می باشند که معمولا بر روی آن حک می شود. برای لاستیک های بادی حدود 3 سال و برای لاستیک های توپر حدود 5 سال از تاریخ تولید بعنوان تاریخ مصرف لاستیک ها در نظر گرفته می شود. برای داشتن بازه زمانی مناسب برای مصرف این نوع لاستیک ها بهتر است لاستیک هایی با تاریخ به روز خریداری گردند.

نحوه خرید لاستیک لیفتراک چگونه است؟

 • تماس با شماره های اعلام شده در سایت و یا ارسال پیام به شماره واتس آپ شرکت 09145654149
 • در صورت عدم آشنایی خریدار به نوع لاستیک لیفتراک درخواستی لازم است که تصویر لاستیک مورد نظر را برای کارشناسان مجموعه ارسال کنند.
 • مشخص نمودن نوع لاستیک (بادی یا توپر)
 • ارسال مشخصات مشتری از جمله نام و نام خانوادگی، نام شرکت
 • تایید و اعلام موجودی لاستیک لیفتراک از طرف کارشناس فروش
 • ارسال قیمت پیشنهادی و واریز مبلغ از به شماره حساب شرکت
 • آماده سازی و ارسال تایر لیفتراک در کمتر از 24 ساعت به آدرس اعلامی مشتری

سایز لاستیک لیفتراک کجا نوشته می شود؟

سایز لاستیک لیفتراک بر روی دیواره لاستیک لیفتراک به صورت درشت، مشخص و خوانا درج شده است، در صورتی که لاستیک فعلی لیفتراک به گونه ای باشد که قابل شناسایی از روی اطلاعات دیواره لاستیک میسر نباشد، مشخصات لاستیک لیفتراک از می توان از روی پلاک لیفتراک که توسط تولید کننده بر روی بدنه لیفتراک نصب شده است بدست آورد.

تولید کنندگان لاستیک لیفتراک

 

مطالب مرتبط

لاستیک لیفتراک

تولید لاستیک لیفتراک

لاستیک لیفتراک

تعویض لاستیک لیفتراک

لاستیک لیفتراک

خرابی لاستیک لیفتراک

لاستیک لیفتراک

انواع لاستیک لیفتراک

سایر محصولات پیشنهادی

قیمت لاستیک لیفتراک ایرانی | فروش لاستیک لیفتراک در تهران | قیمت لاستیک لیفتراک سپاهانقیمت لاستیک تو پر لیفتراک | قیمت لاستیک لیفتراک البرز | نمایندگی لاستیک لیفتراک البرز | لاستیک توپر لیفتراک | لاستیک بادی لیفتراک | لاستیک لیفتراک در تبریز
error: کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آذران پیشرو صنعت می باشد