ظرفیت وزن لیفتراک

ظرفیت وزن لیفتراک از جمله مواردی هست که بایستی توجه خاصی بر این پارامتر داشت.

چه عواملی بر ظرفیت بالابری لیفتراک تأثیر می گذارد؟

هنگام انتخاب یک لیفتراک، داشتن ظرفیت بالابری کافی برای حمل ایمن بارهای سنگین باید یکی از اولین و مهمترین عوامل در انتخاب شما باشد. بر اساس طراحی شاسی، لیفتراک های امروزی از 2500 تا 110000 پوند ظرفیت دارند.  اما این تنها عامل تأثیرگذار نیست.

هنگام سرمایه گذاری و خرید در یک لیفتراک، باید محل استفاده از آن و نوع بار را در نظر گرفته شود. با این حال، متغیرهایی مانند مرکز ثقل، الحاقیه ها، توزیع وزن و انواع لاستیک لیفتراک نیز می‌توانند بر ظرفیت بالابری لیفتراک تأثیر بگذارند. بیایید نگاهی دقیق تر به آنچه بر بار احتمالی وسیله نقلیه شما تأثیر می گذارد بیندازیم.

مرکز ثقل لیفتراک

لیفتراک ها دارای یک پوشش متعادل کننده نامرئی به نام مثلث پایداری یا به طور دقیق تر، یک “هرم” پایداری هستند که هنگام حمل و بالا بردن بار بسیار مهم می شود. هنگامی که لیفتراک در حال استراحت است، مرکز ثقل همیشه در داخل هرم قرار دارد، اما هنگامی که لیفتراک حرکت می کند یا بار را بلند می کند، به طور نامرئی جابه جا می شود. عرض، طول، ارتفاع و توزیع وزن بار نیز می تواند مرکز ثقل را تغییر دهد و بر میزان ظرفیت خالص لیفتراک شما تأثیر بگذارد. جای تعجب نیست که مرکز ثقل ناپایدار، لیفتراک شما را در برابر واژگونی آسیب پذیر می کند و ظرفیت بالابری آن را به شدت کاهش می دهد. اگر مرکز ثقل به خارج از هرم پایداری حرکت کند، واژگونی قریب الوقوع است.

نصب الحاقی های لیفتراک

بسیاری از کاربران معمولاً به لیفتراک ها الحاقیه های ویژه ای را برای مطابقت با نیازهای عملیاتی خود اضافه می کنند. در حالی که این تجهیزات اضافی می تواند بسیار مفید باشد، به یاد داشته باشید که هر الحاقیه ظرفیت شما را کاهش می دهد و به طور بالقوه مرکز ثقل را نیز تغییر می دهد. وزن الحاقیه در مجموع ظرفیت بار لیفتراک شما به حساب می آید و ممکن است به این معنی باشد که باید به بارهای کوچکتر پایبند باشید یا ظرفیت پایه کامیون خود را افزایش دهید.

نوع لاستیک لیفتراک

نوع لاستیک، اندازه و عرض آج لیفتراک نیز می تواند بر ظرفیت باربری آن تأثیر بگذارد. لاستیک های توپر و بادی دارای محدودیت بار متفاوتی هستند. لیفتراک‌های با لاستیک‌های توپر نسبت به لیفتراک‌های با لاستیک‌های بادی ظرفیت بهتری دارند، اما در مکان‌هایی که می‌توانند کار کنند نیز محدود هستند. به طور کلی، فقط در سطوح صاف میتوان از این نوع لاستیک استفاده نمود.

لیفتراک‌های با پیکربندی دو تایر در قسمت جلویی دستگاه، معمولاً ظرفیت بالابری بالاتری نسبت به لیفتراک‌های با پیکربندی تک تایر دارند. به طور مشابه، لاستیک‌هایی با آج‌های پهن‌تر، ظرفیت وزن کلی لیفتراک را افزایش می‌دهند، زیرا چنین لاستیک‌هایی موقعیت گسترده‌تری برای بهبود هرم پایداری کامیون ایجاد می‌کنند.

انتخاب بهترین لیفتراک برای شما

هنگامی که لیفتراک را برای کار خود در نظر می گیرید، صفحه ظرفیت لیفتراک را بررسی کنید تا ببینید آیا محدودیت های بالابری آن با نیازهای شما مطابقت دارد یا خیر. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که عواملی مانند نوع تایر و اتصالات نیز می توانند بر ظرفیت بار نامی تأثیر بگذارند. با در نظر گرفتن این عوامل، می توانید به خوبی در انتخاب یک بالابر مناسب برای نیاز خاص خود باشید.

مشاوره و فروش انواع تجهیزات انبارداری

برای کسب اطلاعات بیشتر، ارسال کاتالوگ، درخواست مشخصات فنی ، پیش فاکتور و… در رابطه با فروش انواع لیفتراک (برقی، دیزل و دوگانه سوز) بصورت صفر و کارکرده در تناژهای مختلف و تجهیزات انبارداری ( انواع جک پالت، استاکر برقی و دستی، پالت تراک و ریچتراک) و تامین قطعات آنها، باطری لیفتراک برقی ، لاستیک های توپر و بادی، انواع الحاقیه های لیفتراک و تعمیر و سرویس و نگهداری تجهیزات انبارداری می توانید با ما در ارتباط باشید.