انواع پمپ جک پالت

انواع پمپ جک پالت

جک پالت دستی را می توان بعنوان یک ابزار و یا یک تجهیز جابجایی کوچک و کاربردی در اکثر انبارهای بزرگ و کوچک پیدا کرد که در بعضی مواقع میتواند کارایی بیشتری از لیفتراک در این فضاهای محدود داشته باشد. این تجهیز یکی از کوچکترین انواع بالابر یا لیفتراک می باشد که در دسته ماشین آلات انبارداری جای میگرد. این دستگاه تقریبا از 120 قطعه اصلی و فرعی تشکیل شده است و در انواع مختلف و کاربردهای متنوع (جک پالت استاندارد، جک پالت رولبر، جک پالت قیچی، جک پالت استیل و جک پالت توزین دار) تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از پارامترهای مهمی که در جک پالت استفاده شده و در واقع هسته اصلی عملیات بالابری توسط این قسمت صورت می پذیرد و موقع خرید باید به آن توجه نمود پمپ هیدرولیک جک پالت دستی می باشد. در این بخش قصد داریم اطلاعات کاملی راجع به دو نوع پمپ رایج در بازار ارائه دهیم.

پمپ هیدرولیک جک پالت

یکی از قطعات اصلی جک پالت دستی پمپ هیدرولیک میباشد. پمپ هیدرولیک در قسمت انتهایی این دستگاه قرار گرفته هست که از یک سمت از طریق شاسی جک پالت و  لولاهایی که در زیر شاسی قرار گرفته اند اتصال یافته و از طریف دیگر متصل به دسته جک پالت است، عملیات بالابری اجزای متحرک با ایجاد فشار روغن در پمپ هیدورلیک انجام می گیرد. پمپ های بازشو بهترین نوع پمپ های مورد استفاده در تولید جک پالت هستند زیرا میتوان بصورت کامل این پمپ ها رو باز کرده و اجزای داخلی آن را مورد بررسی و تعمیر قرار داد. گونه دیگری از پمپ های جک پالت پمپ های پرسی هستند که درصد خرابی و غیرقابل تعمیر بودنشان بسیار بالاست. برای همین منظور یکی از عواملی که روی قیمت جک پالت تاثیرگذار می باشد، پمپ هیدرولیکی جک پالت است.

اجزا تشکیل دهنده پمپ هیدرولیک

در حالت کلی پمپ هیدرولیک جک پالت دستی شامل پوسته پمپ، لوازم آب بندی از جمله اورینگ و پکینگ، لوازم سوپاپ، فنر پمپ جک پالت دستی و پیچ های تنظیم می باشد که فشار روغن را می توان با کمک این پیچها تنظیم نمود.

انواع پمپ جک پالت

پمپ هیدرولیکی جک پالت دستی به دو دسته پمپ پرسی و پمپ گالوانیزه تقسیم بندی می شود:

 پمپ گالوانیزه مدل بازشو یا موسوم به پمپ های ریخته گری شده گالوانیزه بیشتر در بین مصرف کنندگان محبوبیت دارند. از ویژگی های این پمپ ها قابل تعمیر بودنشان است و به دلیل آبکاری گالوانیزه ضد زنگ نیز میباشند. اگر سرعت بالابری احتیاج باشد و سرویس و نگهداری ساده تری نیاز دارید،  پمپ گالوانیزه می تواند گزینه بهتری برای شما باشد. اجزا این نوع پمپ ها در صورت خرابی به راحتی باز شده و بسهولت قابل تعمیر می باشند.

پمپ پرسی که بر روی برخی از جک پالت های وارداتی چینی نصب شده است با اینکه دارای کیفیت مطلوبی هستند ولی در گذر زمان و استهلاکی که قطعات مصرفی آن دارند در صورت خرابی به راحتی قابل تعمیر نیستند. زیرا پمپ در یک محفظه بسته قرار گرفته که بایستی توسط افراد متخصص این نوع پمپ ها باز شده و تعمیر گردند.

تعمیر جک پالت دستی

جک پالت ها با اینکه می توانند به سهولت کار ما کمک کنند ، اما با مرور زمان و استفاده مداوم و عدم توجه به سرویس و نگهداری، این دستگاههای میتوانند با خرابی های جزئی یا کلی باعث دردسر شوند.

تعمیرات جک پالت یکی از جمله مواردی است که در هنگام استفاده و نگهداری جک پالت باید به آن توجه داشت. اگر جک پالت شما خراب شود و یا دچار آسیب شود بدون شک باید جهت تعمیر آن به یک فرد متخصص مراجعه نمایید چرا که تعمیرات جک پالت در عین اینکه زیاد هم زمان بر نیست ولی نیاز به تعمیر دقیق و تخصص بالایی دارد.

واحد تعمیرات این مجموعه با دارا بودن پرسنلی با تجربه و کارآزموده توانسته اند در این عرصه فعالیت چشمگیری را از خودت نشان دهند و همواره در این امر می توانند همراه و پشتیبان شما باشند و شما را در این امر یاری می رسانند.

تعمیرات لیفتراک و سایر تجهیزات انبارداری از جمله جک پالت دستی در تعمیرگاه مرکزی این شرکت واقع در جاده تبریز-آذرشهر صورت می پذیرد. این مجموعه با در اختیار داشتن امکانات مجهز فنی و با تکیه بر دانش متخصصین خود در بخش تعمیرات ، شناخت و عیب یابی تجهیزات و قطعات ماشین آلات صنعتی بویژه لیفتراک و تجهیزات انبارداری در خدمت کلیه انبارها و کارخانجات و صنایع کشور می باشد و با دارا بودن امکانات مجهز مکانیکی و الکترونیکی قادر است هرگونه ایراد اینگونه ماشین آلات را شناسایی و تعمیر نموده و در اسرع وقت به کارفرمایان محترم تحویل نماید و تا کنون رضایتمندی تعداد زیادی از مشتریان خود را در زمینه تعمیر انواع لیفتراک سبک و سنگین و بازسازی کامل انواع لیفتراک کسب نموده است.

انواع پمپ جک پالت | فروش انواع پمپ جک پالت | تعمیر انواع پمپ جک پالت | قطعات انواع پمپ جک پالت