فیلترهای روغن و هوا چه تاثیری بر موتور لیفتراک دارند؟

فیلترهای روغن و هوا چه تاثیری بر موتور لیفتراک دارند؟

فیلترهای روغن و هوا چه تاثیری بر موتور لیفتراک دارند؟

فیلترهای هوا و روغن لیفتراک باعث جلوگیری از خراب شدن موتور لیفتراک تا حدودی می شوند، این دو قطعه به نسبت سایر قطعات لیفتراک ارزان قیمت هستند و به موتور کمک می کند تا مدت زیادی دچار خرابی نشود.

این موتور لیفتراک است که تعیین می کند لیفتراک شما حرکت کند یا خیر و محرک لیفتراک است؛ تعمیرات موتور هزینه های سنگینی به دنبال دارد و وقت گیر خواهد بود پس بهتر است قبل از خرابی، از خرابی آن پیشگیری کنیم.

مزایا فیلتر روغن و هوا

این دو فیلتر باعث نفس کشیدن موتور لیفتراک می شوند. همانطور که گرد و غبار و کثیفی از پنجره های اتاق به داخل خانه راه پیدا می کند و پس از مدتی باید سطوح میز و مبل و سایر وسایل را گرد گیری کنید؛ لیفتراک نیز همین طور است.

اجزای داخلی لیفتراک با نفوذ گرد و خاک و حشرات و سایر آلودگی ها پس از مدتی باعث از کار افتادن موتور می شوند، فیلتر هوا با جذب این آلودگی ها باعث تمیز ماندن موتور می شود. فیلتر هوا تمامی آلودگی ها را جذب می کند و پس از مدتی کثیف می شود و موجب نرسیدن هوا و اکسیژن به موتور می شود.

یکی از عوامل مهم در فرآیند احتراق رسیدن اکسیژن و هوا به پیشرانه است؛ فیلتر هوای کثیف باعث نرسیدن این هوا به موتور و باعث ایجاد اختلال و ایراد در قسمت موتور می شود و قدرت آن را کاهش می دهد و باعث افزایش میزان مصرفی سوخت در لیفتراک می شود.

نحوه عملکرد فیلترهای هوا در لیفتراک

فیلترهای هوا در لیفتراک ظرفیت مشخصی دارند و با پر شدن باید عوض شوند زیرا همانطور که اشاره کردیم کثیف شدن آن باعث نرسیدن هوا به موتور خودرو می شود. اما بهترین روش تشخیص مدت زمان تعویض فیلترها، رجوع به دفترچه راهنمای لیفتراک می باشد تا متوجه مدت زمان تغییر این فیلترها به طور دقیق بشوید.

علائم کثیف شدن فیلتر هوا

  • درست کار نکردن پدال گاز
  • ریپ زدن موتور لیفتراک و خاموش شدن
  • لرزش و صدای زیاد موتور

هر گاه این علائم را مشاهده کردید باید فورا فیلتر هوای لیفتراک را بررسی و در صورت پر بودن آن را تعویض کنید.

نحوه عملکرد فیلتر روغن لیفتراک

کلیه در بدن انسان باعث تصفیه کردن خون می شود؛ این فیلتر نیز مانند کلیه وظیفه ی تصفیه کردن روغن موتور درون لیفتراک را دارد؛ این فیلتر روغن موتور را از تمامی ناخالصی ها پاک می کند و ذرات ناشی از احتراق و همچنین گرد و غبار زمانیکه داخل روغن موتور وجود دارند مانند یک سنباده های ریز عمل می کنند و باعث سایش و فرسوده شدن یاتاقان موتور لیفتراک می شوند.

این فیلتر باید به راحتی باعث جداسازی کوچکترین ذرات و آلودگی های داخل روغن موتور شود، این ذرات باعث آسیب رسیدن به موتور لیفتراک می شود و همچنین افزایش دمای قطعات پیشرانه را نیز به دنبال دارد.

علائم تعویض فیلتر روغن موتور

  • آسیب رسیدن به موتور لیفتراک
  • فرسوده شدن یاتاقان
  • ساییدگی قطعات موتور

نحوه تعویض فیلترهای روغن و هوا خودرو

تعویض فیلترهای روغن و هوا به شدت در کارایی موتور لیفتراک تاثیر دارد و باید سر موعد این تعویض انجام شود؛ این فیلترها را می توان بر اساس دفترچه راهنمای لیفتراک طی مدت مشخص تعویض کنید. بهتر است برای این کار تعویض فیلتر ها را به تعمیرگار متخصص بسپارید تا به نحو احسن این کار را انجام دهند.

معایب فیلتر هوا و روغن

از تنها معایب این دو فیلتر می توان به کثیف شدن آنها بعد از مدتی اشاره کرد که با بررسی و تعویض مجدد مشکل رفع خواهد شد.

فروش فیلتر روغن و هوای لیفتراک

طول عمر یک لیفتراک با سرویس و نگهداری آن تعیین می شود. یکی از اصول اصلی نگهداری لیفتراک جایگزین کردن قطعات لیفتراک اورجینال می باشد. هر قطعه در زمانی خاص نیاز به تعویض دارد در صورتی که قطعه معیوب دیر تعویض شود و یا از قطعه مرغوب استفاده نشود سایر قطعات لیفتراک نیز دچار آسیب می شوند .

تامین قطعات یدکی اصلی و با کیفیت از موارد موثر در عملکرد صحیح و کاهش خرابی ها و تعمیرات مکرر ماشین آلات از جمله لیفتراک می باشد، با توجه به وضعیت نامناسب بازار قطعات یدکی و وجود انواع اجناس تقلبی و بی کیفیت، نیاز به تامین قطعات از منابع مطمئن و تایید فنی کیفیت قطعات بیش از پیش احساس می شود.

شرکت آذران پیشرو صنعت با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در زمینۀ واردات،فروش و خدمات پس از فروش انواع لیفتراک های برقی، دیزلی و دوگانه سوز و همچنین انواع بالابر ها فعالیت دارد. یکی از خدماتی که در این مجموعه به مشتریان عرضه می گردد فروش فیلتر لیفتراک از برندهای معتبر جهانی و با کیفیت و ضمانت پس از فروش می باشد. از فیلتر های ارائه شده می توان به  فیلتر لیفتراک تویوتا، فیلتر لیفتراک کوماتسو، فیلتر لیفتراک دوو-دوسان، فیلتر لیفتراک سهند ، فیلتر لیفتراک سپاهان، فیلتر لیفتراک آریا و…. اشاره نمود.

این شرکت با اتکا به توانمندی پرسنل با تجربه خود، لوازم یدکی و قطعات اورجینال درخواستی مشتریان خود را که عمدتا کارخانجات و شرکت های تولیدی می باشند، سریع ،صحیح و بموقع تحویل آنها داده است و در این راستا توانسته است نظر مشتریان خود را تامین کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *