فیلتر لیفتراک

فیلتر لیفتراک

  • فیلتر لیفتراک

فیلتر لیفتراک را میتوان از قطعات ارزان قیمت این وسیله دانست که نقش اساسی در عملکرد درست و سلامت لیفتراک دارند. این فیلترها بایستی در زمان مناسبی که در جدول سرویس دوره ای لیفتراک امده است تعویض شوند. کم توجهی به تمیز بودن و یا تعویض فیلترها باعث ورود ذرات ناخواسته به قسمت های مختلف دستگاه شده و می تواند صدمات جدی بر لیفتراک نماید. برای همین منظور لازم است صاحبان این دستگاه، اپراتور و یا فردی که این وظایف بر عهده او قرار داده شده است اطلاعات کافی در مورد انواع فیلتر مورد استفاده در لیفتراک داشته باشد.

در سرویس هر لیفتراک بایستی به کنترل و تعویض بموقع فیلترهای لیفتراک توجه خاصی داشت، شاید فیلتر لیفتراک در ظاهر زیاد مهم بنظر نرسد ولی در عمل بر عملکرد صحیح لیفتراک تاثیرگذار خواهد بود. زمان تعویض فیلترهای لیفتراک به موقعیت جغرافیایی دستگاه، میزان کارکرد روزانه لیفتراک و میزان آلایندگی محیطی که لیفتراک در آن مشغول بکار است بستگی دارد.

بطور کلی در لیفتراک های امروزی از فیلتر در قسمت های مختلفی استفاده می شود، از جمله فیلتر سوخت گازوئیل لیفتراک، فیلتر هوای لیفتراک، فیلتر روغن گیربکس لیفتراک، فیلتر روغن موتور لیفتراک، فیلتر صافی بنزین لیفتراک و ….