10 قانون ایمنی در لیفتراک

10 قانون ایمنی در لیفتراک

10 قانون ایمنی در لیفتراک

10 قانون ایمنی در لیفتراک

در مطلب زیر 10 قانون ایمنی برای کار با لیفتراک را ارائه شده است که به منظور تامین و ارتقاء سطح ایمنی و حفاظت نیروی کار و همچنین صیانت نیروی انسانی و منابع توصیه می کنیم این راهنمای جامع را مطالعه نمایید.

1) چک کردن لاستیک لیفتراک قبل از استفاده

ضروری است که قبل از هر بار استفاده از لیفتراک، لاستیک های خود را بررسی کنید. عملكرد لیفتراک با لاستیک های فرسوده مي تواند منجر به انفجار يا آتش سوزي لیفتراک شود. علاوه بر این، اگر قبل از استفاده از لیفتراک، لاستیک فشار مناسب نداشته باشد، به دستگاه در حین کار صدمه خواهد زد.

2) Operate Hands Free 

یکی دیگر از قواعد ابتدایی که بایستی اپراتور از آن پیروی کند این است که هنگام هدایت لیفتراک تمرکز بر روی کنترل لیفتراک باشد. استفاده از تجهیزاتی همانند ‘گوشی همراه صدمات جبران ناپذیری به بار خواهد آورد.

3) بررسی سطوح مایع باتری و روغن هیدرولیک

با توجه به اولین نکته در این فهرست، قبل از استفاده از لیفتراک چک کردن میزان باتری و سطح مایع هیدرولیکی نیز لازم است. عدم انجام این کار می تواند منجر به بد عمل کردن چنگال ها شود که می تواند موجب ایجاد خسارت به دستگاه شود.

4) از لیفتراکی که مورد بازرسی قرار نگرفته باشد استفاده نکنید 

وسیله نقلیه ای که بازرسی نشده است، برای کار ایمن نیست چرا که می تواند طیف وسیعی از مسائل را به حساب آورد.

5) با سرعت مجاز با لیفتراک حرکت نمایید

قابل درک است که اکثر کارگران می خواهند  کار را در اسرع وقت انجام دهند. رانندگی لیفتراک در سرعت های بیش از حد می تواند برخورد با افراد پیاده و یا برخورد با دستگاه دیگری ایجاد کند؛ با اعمال محدودیت سرعت راننده زمان بیشتری برای واکنش نشان دادن دارد و خطرات ناشی از آن را مهار می کند.

6) فرد دیگری را بر لیفتراک سوار نکنید

مطابق با SlideShare، تمام لیفتراک ها فقط برای یکنفر راننده طراحی شده اند. با این حال، در برخی موارد مشاهده می شود که اپراتورهایی وجود دارند که تمایل دارند یک همکار بر روی لیفتراک سوار کنند. ایم عمل باعث ایجاد تعادل ناهموار در وسیله نقلیه می شود و می تواند منجر به حادثه شود.

7) از توقف های ناگهانی خودداری نمایید

توقف به طور ناگهانی می تواند سبب افتادن بار از شاخک ها شود که به طور بالقوه می تواند به کارکنان و پرسنل مسئول تخلیه مواد را آسیب برساند.

8) عدم بارگیری بر روی رمپ Ramps 

بارگیری بر روی رمپ همچنین می تواند تعادل لیفتراک را از بین ببرد و باعث بروز حادثه گردد.

9) عدم ترک لیفتراک در حال کار

اطمینان حاصل شود که لیفتراک در مکانی مشخص شده در پایان هر شیفت کاری، خاموش و پارک شده باشد. علاوه بر این، ضروری است که ترمز لیفتراک فعال شود تا لیفتراک ثابت باقی بماند.

10) اطمینان حاصل کنید که اپراتور دارای صلاحیت است

کارکرد با لیفتراک بدون آموزش و یا مجوز می تواند منجر به حادثه و مجموعه ای گسترده از خسارت ها شود.

10 قانون ایمنی در لیفتراک سهند | 10 قانون ایمنی در لیفتراک دوسان | 10 قانون ایمنی در لیفتراک تویوتا | 10 قانون ایمنی در لیفتراک کوماتسو | 10 قانون ایمنی در لیفتراک هلی | 10 قانون ایمنی در لیفتراک ماکسیمال

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *