افزایش طول عمر لاستیک لیفتراک

افزایش طول عمر لاستیک لیفتراک

افزایش طول عمر لاستیک لیفتراک

آیا می خواهید لاستیک لیفتراک شما عمر طولانی داشته باشند؟

با توج به اینکه لاستیک لیفتراک با گذر زمان و با کارکرد لیفتراک مستهلک می شود و در حال حاضر هزینه نسبتا چشمگیری را به صاحبان خود تحمیل می کند، از این رو نگهداری مناسب از لاستیک لیفتراک می تواند در هزینه های شرکت صرفه جویی نماید و لاستیک بتواند طول عمر استاندارد خود را داشته باشد.

چند نمونه از مواردی را که بایستی به آنها توجه نمود در زیر آورده شده است:

لاستیک‌های لیفتراک برای کارکرد در سخت‌ترین شرایط و برای محیط‌های بیرونی طراحی شده‌اند که در بیشتر موارد کاملا با این شرایط سازگار می باشند. با این حال، فرسودگی و پارگی آنها می تواند به دلایلی تسریع شود. در این مقاله، به برخی از اشتباهاتی که برای افزایش عمر این نوع لاستیک ها باید اجتناب کنید، می پردازیم.

تایرهای دوتایی نامناسب

برخی از لیفتراک ها از دو جفت لاستیک در قسمت جلویی خود برای پایداری بیشتر استفاده می کنند. هنگام کار با تایرهای دوگانه لیفتراک همیشه از مطابقت قطر آنها اطمینان حاصل کنید. اگر اینطور نباشد، یک لاستیک بزرگتر از دیگری خواهد بود و در نهایت وزن لیفتراک و باری که توسط آن حمل می شود بیشتر به لاستیکی وارد خواهد شد که قطر بیشتری دارد، چنین سناریویی منجر به گرم شدن بیش از حد لاستیک ها می شود که در دراز مدت باعث آسیب های پایدار می شود.

در زمین های ناهموار، تایرهایی با قطر کمتر بر روی ریز سنگ ها خرد می شود که باعث فرسودگی بسیار سریع آنها می شود. در برخی موارد از باد کردن ناهماهنگ لاستیک‌ها برای تراز کردن آنها استفاد می شود که باید از این عمل اجتناب شود زیرا به همان اندازه آسیب می‌رسانند.

لاستیک تکی در مونتاژ دوتایی

در طراحی لیفتراک بصورت جفت چرخ معمولا وزن یک لیفتراک بارگیری شده روی دو لاستیک پخش می شود. بنابراین، استفاده از یک لاستیک لیفتراک در یک مجموعه دوگانه باعث فشار بیش از حد روی لاستیک خواهد شد و این باعث می شود تایرها در حین کار بیش از حد گرم شوند. رینگ ها نیز در اثر ترک خوردگی آسیب می بینند زیرا میزان وزن وارد شده به آنها بیش از ظرفیت آنها است.

جابجایی نادرست لاستیک ها

از آنجایی که تایرهای لیفتراک بسیار سنگین و حجیم هستند، بهترین راه برای حمل و نقل آنها استفاده از جرثقیل یا لیفتراک است. در حین استفاده از لیفتراک، باید آنها را به صورت عمودی روی شاخک لیفتراک قرار دهید یا از یک شاخک گرد شش اینچی استفاده کنید. همیشه از قرار دادن شاخک ها در مهره های لاستیک خودداری کنید. به طور مشابه، هنگام حمل لاستیک ها با استفاده از جرثقیل، از قلاب زدن مهره ها خودداری کنید.

فشار باد بیش از حد یا کمتر

تایر لیفتراک که به درستی باد شده باشد بهترین کارایی را در طول عملیات ارائه می دهد. زمانی که لاستیک ها کم باد می شوند، بیش از حد گرم می شوند که در نهایت باعث ترک خوردن آنها می شود. در این حالت لاستیک ها بیشتر در معرض بریدگی و ترک در آستر هستند.

از سوی دیگر، فشار باد بیش از حد، آج را در معرض ضربه هایی هایی قرار می دهد که باعث شکستن آنها می شود. همچنین ساییدگی و پارگی لاستیک ها را در خط مرکزی تسریع می کند که مشخص تر می شود.

استفاده از نوع نادرست رینگ لیفتراک

اگر می‌خواهید لاستیک‌هایتان به درستی کار کنند، باید مطمئن شوید که روی رینگ‌های مناسب نصب شده‌اند. هنگامی که رینگ ها خیلی بزرگ هستند، مهره ها به درستی روی رینگ ها قرار نمی گیرند و صفحه رینگ ها را در معرض ضربه قرار می دهند در حالی که رینگ های کوچکتر منجر به آسیب به مهره ها می شود.

برای لاستیک‌های لیفتراک شما می‌توانید با رینگ‌های پایه تخت، رینگ‌های مرکزی نیمه‌افتاده، رینگ‌های مرکزی افت و رینگ‌های صندلی مهره‌ای مخروطی کامل کار کنید که برای استفاده در لیفتراک های مختلف قابل استفاده هستند.

با اینکه به برخی از موارد نگهداری از لاستیک لیفتراک اشاره شد، با این حال در حالت کلی رعایت موارد زیر توصیه می شود:

  • همیشه اطمینان حاصل کنید که تایرهای دوتایی لیفتراک از لحاظ  قطر مطابقت دارند.
  • از استفاده از یک تایر در مجموعه دوگانه خودداری کنید زیرا در اثر بارگذاری بیش از حد آسیب می بیند.
  • اطمینان حاصل کنید که لاستیک ها در طول حمل و نقل با استفاده از لیفتراک یا جرثقیل به درستی جابجا شده اند.
  • لاستیک ها را از نظر باد شدن بیش از حد یا کم باد بودن بررسی کنید.
  • رینگ مناسب برای لیفتراک خود را انتخاب کنید.

فروش لاستیک لیفتراک

در سالهای اخیر با توجه به ورود لاستیک هایی دارای عدم مرغوبیت کافی در بازار ماشین آلات، داشتن منبع مطمئن جهت تهیه تایرهای بروز و با کیفیت مناسب در جلوگیری از توقف های دستگاه، ضروری بنظر می رسد .

شرکت آذران پیشرو صنعت نظر به اهمیت صنعت جابه جایی مواد در اجرا و پیشبرد اهداف والای پروژه های ملی و صنعتی کشور با هدف ایجاد یک مجموعه متخصص در زمینه فروش انواع لاستیک ماشین آلات صنعتی از جمله لیفتراک در دو نوع لاستیک لیفتراک توپر و لاستیک لیفتراک بادی با برندهای معتبر جهانی نظیر ژاپن ، کره ، اندونزی در سایزهای مختلف ، اقدام به فروش و ارسال این نوع لاستیک ها به تمام نقاط کشور نموده است. در این میان خدمت قابل عرضه به شرکت ها و کارخانجات، فروش تخصصی لاستیک لیفتراک در سایزهای مختلف است که این خدمات شامل فروش انواع برندهای معتبر جهانی این کالا می باشد.

به منظور این که قدرت تصمیم گیری خریداران و دقت آن ها در فرآیند تهیه لاستیک لیفتراک افزایش بیابد، کارشناسان فروش این مجموعه معمولا چند برند را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند تا کمک شایانی به انتخاب و خرید این نوع محصول کرده باشند.

جهت مشاوره خرید لاستیک لیفتراک (تایر لیفتراک) و کسب اطلاعات فنی و اخذ قیمت لاستیک لیفتراک تویوتا ، کوماتسو ، سهند ، سپاهان و … از طریق صفحه تماس با ما، با کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید.