رانندگی لیفتراک در محیط بارانی

رانندگی لیفتراک در محیط بارانی

رانندگی لیفتراک در محیط بارانی

هوای بارانی یا زمین مرطوب چالش‌ها را در محل کار افزایش می‌دهد و اجرای عملیات لیفتراک را دشوار می‌کند. این چالش ها حاوی خطرات احتمالی هستند. همانطور که همه ما می دانیم لیفتراک ها عامل اصلی حوادث جدی در محل کار هستند، بنابراین ایمنی لیفتراک هرگز نباید در صندلی عقب قرار گیرد. در این مطلب نگاهی به نکات ایمنی مهم در هوای بارانی خواهیم داشت.

علل عمده تصادفات در هوای بارانی چیست؟ برای رفع آنها چه می توان کرد؟

به نظر می رسد حواس پرتی و ناآگاهی نقش خود را در هنگام وقوع حادثه ایفا می کند. مهم می شود به قبل از اینکه با لیفتراک خود زیر باران بروید، شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید. اما قبل از آن، باید دریابید که آیا لیفتراک مورد استفاده شما برای کار در آب و هوای مرطوب ساخته شده است یا خیر. لیفتراک هایی که با برق کار می کنند (لیفتراک های برقی) برای کار در هوای بارانی مناسب نیستند، با این حال، لیفتراک های دوگانه سوز یا لیفتراک دیزل را می توان به راحتی در شرایط آب و هوایی مرطوب مانور داد. لیفتراک های برقی اگر خروجی آنها در معرض آب باشد یا سیم کشی ضعیفی داشته باشد، احتمال برق گرفتگی بالایی دارند.

بررسی کنید که آیا لیفتراک شما به هر نوع تعمیر نیاز دارد یا خیر. ناآگاهی ممکن است عواقب نامطلوبی داشته باشد. به آرامی رانندگی کنید، به خصوص در شرایط آب و هوایی نامطلوب. زیرا ترمز با سرعت بالا در سطوح خیس سخت تر از سطوح معمولی می شود. این بسیار شبیه رانندگی یک ماشین در برف یا سطح صاف تر است، شما باید با همان دقت مانور دهید.

مطمئن شوید که به تجهیزات ایمنی مجهز هستید. در شرایط بارانی یا مرطوب، اپراتورهای لیفتراک باید از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده کنند تا از هر گونه اتفاق ناگوار جلوگیری شود. دستکش و کلاه ایمنی برای حفظ امنیت و کار شما ضروری است. اگر باران بیش از حد می بارد، می توانید ترجیح دهید از کت های زیپ دار و وسایل با تهویه مناسب استفاده کنید.

مطمئن شوید که یک سیستم روشنایی مناسب در لیفتراک خود دارید زیرا چاله های غیرمنتظره در محل کار شما می تواند کشنده باشد. نه تنها چاله های پر از آب باعث ایجاد انسداد می شوند، بلکه موارد بسیار بیشتری نیز برای آن وجود دارد. اگر فوراً شناسایی یا تعمیر نشود، لیفتراک شما ممکن است جابجا شود. همیشه توصیه می شود که لیفتراک را در زمینی صاف و بدون انسداد راه اندازی کنید.
از روش هایی پیروی کنید که دید را در هنگام بارندگی بهبود می بخشد. کاورهای لیفتراک اغلب توسط اپراتورها برای پوشش خود در برابر باران استفاده می شود. این عمل اغلب دید را کاهش می دهد و باعث ایجاد خطرات متعدد در محل کار می شود.

آنچه بیش از همه اهمیت دارد این است که با سرعت ایمن تر از تلاش برای اجرای عملیات با سرعت بیشتر کار کنید. اجرای ایمن و آهسته کار بهتر از مواجهه با عواقب خطرناک است. همیشه مطمئن شوید که در محل کار بسیار ایمن تری کار می کنید تا از صدمات احتمالی یا مرگ و میر جلوگیری کنید.

اگر شما یک اپراتور لیفتراک هستید، باید در شرایط مختلف با عملیات لیفتراک سروکار داشته باشید. عملیات روزانه شما باید شامل رانندگی در مناطق مختلف باشد. برای اینکه بتوانید بر روی سطوح مختلف رانندگی کنید، باعث می شود که به یک اپراتور لیفتراک با تجربه تبدیل شوید. آگاهی از شرایط فضای باز می تواند به شما کمک کند در حین کار با لیفتراک اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

مشاوره و فروش انواع تجهیزات انبارداری

برای کسب اطلاعات بیشتر، ارسال کاتالوگ، درخواست مشخصات فنی ، پیش فاکتور و… در رابطه با فروش انواع لیفتراک (برقی، دیزل و دوگانه سوز) بصورت صفر و کارکرده در تناژهای مختلف و تجهیزات انبارداری ( انواع جک پالت، استاکر برقی و دستی، پالت تراک و ریچتراک) و تامین قطعات آنها، باطری لیفتراک برقی ، لاستیک های توپر و بادی، انواع الحاقیه های لیفتراک و تعمیر و سرویس و نگهداری تجهیزات انبارداری می توانید با ما در ارتباط باشید.