اصول تعمیر و نگهداری لیفتراک برقی

اصول تعمیر و نگهداری لیفتراک برقی

اصول تعمیر و نگهداری لیفتراک برقی

اصول تعمیر و نگهداری لیفتراک برقی

لیفتراک های برقی به دلیل این واقعیت که نسبت به لیفتراک های احتراق داخلی به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند، یک انتخاب محبوب از این نوع ماشین ها هستند. به دلیل داشتن قطعات متحرک کمتر، خود موتور مانند موتورهای احتراق داخلی به خدمات پیشگیرانه منظم نیاز ندارد. کاهش تعمیر و نگهداری باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شرکت هایی می شود که از لیفتراک های برقی استفاده می کنند.

با این حال، لیفتراک های برقی نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. به ویژه، باتری ها و سایر اجزای الکتریکی نیاز به مراقبت منظم دارند تا با حداکثر کارایی کار کنند و طول عمر کلی آنها به حداکثر برسد. در اینجا برخی از اصول اولیه تعمیر و نگهداری مورد نیاز برای لیفتراک برقی آورده شده است.

آب باتری لیفتراک برقی خود را به طور مرتب چک کنید.

شاید فکر کردن به آب باتری عجیب به نظر برسد. با این حال، میزان باتری های لیفتراک های برقی باید همیشه چک شود و صفحات سرب بصورت کامل در آب غوطه ور شوند تا از گرم شدن بیش از حد جلوگیری شود و عمر اجزای باتری حفظ شود. در نتیجه باید حداقل هفته ای یکبار سطح آب را چک کنید.

آب باید حدود یک چهارم اینچ بالاتر از صفحات سربی داخل باتری و حدود نیم اینچ زیر درپوش باتری باشد. سطح آب کمتر از این بدان معنی است که باتری شما باید با آب مقطر مناسب پر شود.

علاوه بر این، همیشه باید مقدار آب قبل شارژ باتری اضافه شود. اضافه کردن آب حین شارژ می تواند باعث ریزش آب شود زیرا آب در طول شارژ منبسط می شود. اضافه کردن آب پس از آن از این مشکلات جلوگیری می کند و تضمین می کند که سطح آب به اندازه کافی بالا باشد.

همیشه از آب مقطر خالص در باتری لیفتراک برقی خود استفاده کنید. آب باطری با pH بین 5 تا 7 که عاری از ناخالصی باشد، باتری شما را از آسیب محافظت می کند و طول عمر آن را افزایش می دهد. با آب باطری مناسب و بررسی های مداوم سطوح آب باطری، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که باتری‌تان تا آنجا که ممکن است دوام می‌آورد، در حالی که از مشکلات بالقوه بزرگی مانند گرمای بیش از حد که می‌تواند منجر به آسیب و خرابی دستگاه شما شود، جلوگیری کنید.

تمام کارهای تعمیر و نگهداری پیشگیرانه دیگر را برای باتری لیفتراک برقی خود دنبال کنید.

چک سطح آب باتری لیفتراک تنها وظیفه تعمیر و نگهداری مورد نیاز برای باتری لیفتراک برقی شما نیست. مراحل نگهداری پیشگیرانه دیگری نیز وجود دارد که می توان طول عمر آن را افزایش داد و عملکرد آن را روان نگه داشت. به عنوان مثال، لیست زیر لیستی از وظایفی است که باید به طور منظم تکمیل شوند:

نظافت ماهانه

  • یکسان سازی سطح آب سل های باتری لیفتراک برقی
  • چک های منظم تکنسین (غبظت میزان اسید باطری، ولتاژ هر سل و اتصالات کابل های باطری)
  • استفاده از تکنیک ها و تجهیزات مناسب شارژ

علاوه بر این، باتری لیفتراک برقی شما ممکن است همراه با دستورالعمل ها یا توصیه های اضافی برای نگهداری باشد. رعایت این توصیه ها و پیروی از هر برنامه پیشنهادی، سلامت باتری لیفتراک برقی شما را برای آینده قابل پیش بینی تضمین می کند.

لیفتراک برقی خود را به طور منظم با پمپ باد تمیز نمایید.

گرد و غبار و کثیفی، دشمن هر لیفتراک اعم از الکتریکی یا احتراق داخلی هستند. تجمع گرد و غبار در داخل دستگاه می تواند منجر به خطر آتش سوزی شود و همچنین در عملکرد موثر اجزای لیفتراک اختلال ایجاد کند.

برای لیفتراک های برقی، گرد و غبار و خاک می تواند به ویژه برای قطعات الکتریکی دستگاه خطرناک باشد. یک لایه خاک می تواند به طور موثر گرما را در اجزای الکتریکی به افزایش دهد. این گرما می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد و خرابی شود. علاوه بر این، گرما می تواند باعث شود که این اجزا به راحتی شکسته شوند.

همه این مسائل می تواند به طور قابل توجهی طول عمر لیفتراک برقی شما را کاهش دهد. به همین دلیل است که باید به طور مرتب گرد و غبار و کثیفی را از لیفتراک خود خارج کنید. تمیز کردن قطعات الکتریکی می تواند از مشکلات بزرگتر در آینده جلوگیری کند و عمر دستگاه شما را افزایش دهد.

اتصالات کابل موتور در لیفتراک برقی خود را بررسی کنید.

کابل های موتور، برق را از باتری به موتور منتقل می کنند. اما به مرور زمان حرکت لیفتراک به همراه گرمایش و سرمایش در هنگام شارژ، باعث شل شدن این کابل ها می شود.

هنگامی که کابل های موتور شل می شوند، جریان قطع و وصل می شود و می تواند در عملکرد لیفتراک برقی شما اختلال ایجاد کند یا حتی باعث آتش سوزی شود. شل شدن کابل های موتور حتی می تواند به دستگاه شما آسیب برساند.

در نتیجه، باید به طور مرتب اتصالات کابل موتور دستگاه خود را بررسی کنید. یک بررسی ساده و سفت کردن، در صورت لزوم، می‌تواند از خرابی ماشین‌هایی که به دلیل قطع شدن جریان برق به موتور به درستی راه‌اندازی یا کار نمی‌کنند، جلوگیری کند.

تعمیر و نگهداری جامع لیفتراک برقی خود را انجام دهید.

در نهایت، نگهداری از لیفتراک برقی شما باید شامل یک برنامه تعمیر و نگهداری جامع باشد که شامل تمام عناصر دیگر لیفتراک (مانند لاستیک ها، شاخک های لیفتراک و غیره) باشد. این عناصر دقیقاً مانند لیفتراک های دیزل و دوگانه سوز (لیفتراک های احتراق داخلی) نیاز به بازرسی و تعمیر منظم دارند.

 

اصول تعمیر و نگهداری لیفتراک برقی ، اصول تعمیر و نگهداری لیفتراک برقی تویوتا ، اصول تعمیر و نگهداری لیفتراک برقی کوماتسو ، اصول تعمیر و نگهداری لیفتراک برقی سهند ، اصول تعمیر و نگهداری لیفتراک برقی سپاهان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *