خطرات تهدیدکننده لاستیک لیفتراک

خطرات تهدیدکننده لاستیک لیفتراک

خطرات تهدیدکننده لاستیک لیفتراک

خطرات تهدیدکننده لاستیک لیفتراک در صورتیکه این لاستیک ها در وضعیت مطلوبی قرار نداشته باشند می تواند مشکلات و خطراتی را برای اپراتور، بار و خود لیفتراک بوجود اورد. لاستیک لیفتراک را باید یکی از متواضع‌ترین اجزای یک لیفتراک بدانیم؛ چراکه برخلاف سایر بخش‌ها، این قطعه همواره تحت فشار است و چه در حال توقف یا حین حرکت، مجبور به تحمل وزن لیفتراک، باری که بر روی شاخک لیفتراک قرار دارد و سایر نیروهای وارده بر خود است تا لیفتراک بتواند به‌راحتی هرچه بیشتر، در مسیر خود به حرکت درآید و بار را به مقصد برساند.

بنابراین، واضح است که نباید این قطعه مهم مورد بی‌مهری و بی‌توجهی قرار گیرد؛ زیرا این مسئله می‌تواند خطراتی جدی برای کاربران لیفتراک به دنبال داشته باشد.

خطرات تهدیدکننده لاستیک لیفتراک

در این مقاله خطرات تهدیدکننده لاستیک لیفتراک را که می‌توانند برای اپراتور و همچنین دستگاه لیفتراک تهدیدآفرین باشند، به استحضار شما خواهیم رساند.

افزایش مسافت توقف در رانندگی با تایرهای فرسوده و صاف

اگر با تایرهای ناسالم و فاقد آج کافی به رانندگی بپردازید، باید بدانید که مسافت موردنیاز جهت توقف کامل لیفتراک مخصوصا در سطوح صاف داخل سالن هنگام ترمزگیری نسبت به مواردی که لاستیک‌های لیفتراک سالم و جدید هستند، افزایش می‌یابد و بدین ترتیب، احتمال خطر وقوع حادثه نیز بیشتر می‌شود. این مسئله در آب‌وهوای مرطوب و زمین های خیس تشدید می‌شود، احتمال بروز حوادث ناگوار افزایش می‌یابد و درنهایت، خطرات بیشتری متوجه جان و مال شرکت هایی که ازین وسیله استفاده می کنند، خواهد شد.

افزایش خطر سُرخوردن لیفتراک

هنگامی که تایرها فاقد شیار یا آج کافی باشند، لاستیک لیفتراک روی زمین‌های لغزنده و خیس با پدیده هیدروپلنینگ یا آب‌غریقی مواجه خواهد شد؛ چراکه وجود تایر، سبب می‌شود تا آب به میزان بیشتری از روی زمین کنار برود و لاستیک سطح تماس گسترده‌تری با جاده پیدا کند. هنگامی که لیفتراک فاقد تایر آج‌دار باشد، لایه آب بین لاستیک و زمین شکل می‌یابد و خطر سُرخوردن لیفتراک و انحراف از مسیر بیشتر خواهد شد. بنابراین، وجود آج کافی کمک می‌کند تا راننده در سطوح لغزنده و خیس، تسلط و کنترل بیشتری بر وسیله داشته باشد.

کاهش تراکشن و کشش لیفتراک در سطوح لیز و یخی

واضح است که هر چه آج لاستیک لیفتراک بیشتر باشد، این قطعه چسبندگی بالاتری با سطح یخ و برف به وجود خواهد آورد و بدین ترتیب، لیفتراک راحت‌تر تحت کنترل راننده در خواهد آمد. لاستیک‌های لیفتراک ناسالم یا صاف، از این قابلیت بهره‌مند نیستند و احتمال سرخوردن و خروج از مسیر را افزایش خواهند داد.

افزایش خطر پنچری

لاستیک های لیفتراک صاف، اهداف آسان‌تری برای پنجری هستند؛ چراکه مواردی هم‌ چون خرده‌ شیشه، میخ‌های ریز و… به نحوی راحت‌تر می‌توانند درون لاستیک فاقد آج نفوذ کنند و به پنجری آن منجر شوند.

افزایش دمای سطح لاستیک به حد خطرناک

وجود شیار روی سطح تایر، موجب عبور هوا از فضای خالی بین زمین و لاستیک لیفتراک  می‌شود؛ بنابراین، هرچه تایر لیفتراک شیار کمتری داشته باشد، فضای لازم جهت عبور هوا از روی آن کاهش‌ می‌یابد و دمای تایر حین حرکت در سطح به میزان بیشتری افزایش خواهد یافت. این مورد به‌ویژه هنگام رانندگی روی در یک روز گرم تابستان، می‌تواند تشدید شود.

کاهش فشار باد تایر

گاهی اوقات خالی‌ شدن باد تایر لیفتراک، خیلی سریع خود را نشان می‌دهد و تایر نیاز به تعویض پیدا می‌کند؛ اما در برخی موارد دیگر نیز ممکن است این کاهش فشار باد کاملا آهسته صورت بگیرد. این مورد در تایرهای فرسوده بیشتر دیده می‌شود و می‌تواند موجب بروز مشکلاتی هم‌ چون افزایش مصرف سوخت و افزایش فشار روی موتور و سامانه فنی لیفتراک شود.

افزایش خطر ترکیدگی تایر

احتمالا تا کنون ترکیدن لاستیک لیفتراک را مشاهده نموده اید. ترکیدگی چرخ آن هم هنگام جابجایی بار و تخلیه و بارگیری امری بسیار خطرناک و نامطلوب است که همه ما به‌ هیچ‌ وجه نمی‌خواهیم با آن روبرو شویم؛ بنابراین، بهتر است از سلامت تایرهای لیفتراک خود مطمئن شوید و در صورت نیاز، به‌موقع نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کنید.

افزایش هزینه نگه‌داری از لیفتراک

تایرها قطعاتی گران‌قیمت هستند و همه ما قصد داریم تا حد امکان از تعویض آن‌ها و پرداخت هزینه بالا اجتناب کنیم تا پول بیشتری صرفه‌جویی کرده باشیم. اما باید بدانید که تایرهای نامناسب و ناسالم، سبب بروز انواع و اقسام مشکلات و هم‌چنین افزایش خطر بروز حوادث نامطلوب خواهند شد. اگر هر یک از این مشکلات برای لیفتراک بروز کند، صرفه‌جویی اندک ناشی از تعویض‌ نکردن بموقع لاستیک لیفتراک، ممکن است به میزان چندین برابر هزینه تحمیل کند؛ بنابراین، به‌ هیچ‌ وجه فریب صرفه‌جویی ناچیز جهت رانندگی با تایرهای فرسوده به مدت طولانی‌تر را نخورید.

جمع‌بندی

لاستیک لیفتراک علاوه بر تاثیر فراوان در کیفیت سواری و هندلینگ یک لیفتراک ، نقشی بسیار مهم در ایمنی و حفظ جان اپراتور لیفتراک ایفا می‌کند؛ بنابراین، توصیه می‌کنیم همواره تایرهای لیفتراک خود را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز، نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کنید تا از بروز زیان‌های مالی و جانی احتمالی ممانعت به عمل آورید.

فروش انواع لاستیک لیفتراک

در سالهای اخیر با توجه به ورود لاستیک هایی دارای عدم مرغوبیت کافی در بازار ماشین آلات، داشتن منبع مطمئن جهت تهیه تایرهای بروز و با کیفیت مناسب در جلوگیری از توقف های دستگاه، ضروری بنظر می رسد .

شرکت آذران پیشرو صنعت نظر به اهمیت صنعت جابه جایی مواد در اجرا و پیشبرد اهداف والای پروژه های ملی و صنعتی کشور با هدف ایجاد یک مجموعه متخصص در زمینه فروش انواع لاستیک ماشین آلات راه سازی (لودر،بیل بکهو، گریدر، بابکت، و…) و همچنین انواع لاستیک کشاورزی و صنعتی ( لاستیک لیفتراک توپر و لاستیک لیفتراک بادی) با برندهای معتبر جهانی نظیر ژاپن ، کره ، اندونزی و ترک در سایزهای مختلف ، اقدام به فروش و ارسال این نوع لاستیک ها به تمام نقاط کشور نموده است. در این میان خدمت قابل عرضه به شرکت ها و کارخانجات، فروش تخصصی لاستیک لیفتراک در سایزهای مختلف است که این خدمات شامل فروش انواع برندهای معتبر جهانی این کالا می باشد.

به منظور این که قدرت تصمیم گیری خریداران و دقت آن ها در فرآیند تهیه لاستیک لیفتراک افزایش بیابد، کارشناسان فروش این مجموعه معمولا چند برند را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند تا کمک شایانی به انتخاب و خرید این نوع محصول کرده باشند.

جهت مشاوره خرید لاستیک لیفتراک (تایر لیفتراک) و کسب اطلاعات فنی و اخذ قیمت لاستیک لیفتراک تویوتا ، کوماتسو ، سهند ، سپاهان و … از طریق صفحه تماس با ما، با کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *