لیفتراک هیدرواستاتیک

لیفتراک هیدرواستاتیک

لیفتراک هیدرواستاتیک

لیفتراک هیدرواستاتیک

لیفتراک‌ها ماشین‌هایی فوق‌العاده همه کاره و قدرتمند هستند که کارها و فعالیت‌های کوتاهی را در داخل و اطراف انبار انجام می‌دهند، فرقی نمی‌کند کدام مدل و برند را انتخاب کنید. هر وسیله نقلیه ای با در نظر گرفتن دقت و کارایی متخصص طراحی شده است. با هر پیشرفتی که پیش می آید، لیفتراک در تعدادی از جنبه ها، از جمله قابلیت ها، ویژگی ها و حتی انواع سوخت، حتی پیشرفته تر می شود.

یکی از پرطرفدارترین انواع لیفتراک در حال حاضر که مدت زیادی از وجود آنها در بازار نمی‌گذرد، لیفتراک‌های هیدرواستاتیکی هستند که در این مقاله به شما توضیح می‌دهیم که دقیقاً چه هستند و فواید و حتی برخی از معایب آن‌ها را بیان خواهیم نمود.

لیفتراک هیدرواستاتیک چیست؟

اگر به گیربکس ماشین خود فکر کنید، این به راحتی قابل توضیح است. در جایی که گیربکس اتوماتیک نیازی به تغییر دنده از راننده ندارد، گیربکس دستی این کار را انجام می دهد. وقتی صحبت از لیفتراک هیدرواستاتیک می شود، هیچ دنده ای برای تعویض وجود ندارد و این به این معنی است که کلاچ هم وجود ندارد. دقیقاً مانند یک وسیله نقلیه اتوماتیک، راننده لیفتراک را با استفاده از پدال ها و انتخابگرهای سرعت برای حداکثر بازدهی کار می کند.

این روش جدید رانندگی لیفتراک به این معنی است که تا زمانی که لیفتراک به طور مداوم توسط اپراتور حرکت می کند، بدون توجه به اینکه راننده می خواهد به جلو یا عقب حرکت کند، می توان به سرعت های بیشتری دست یافت. اما اگر اپراتور بخواهد به سمت عقب حرکت کند، باید این کار را از حالت ثابت انجام دهد و نه زمانی که وسیله نقلیه در حال حرکت است.

اگرچه لیفتراک هیدرواستاتیک هنوز برای کارکردن به سوخت نیاز دارد و آنها را در انواع لیفتراک برقی، لیفتراک دیزل و لیفتراک دوگانه سوز یافت، خروجی آلایندگی آنها به حداقل مطلق کاهش می یابد زیرا موتور با RPM کمتر کار می کند. این به این دلیل است که موتورها بیشتر نیرو را از طریق مایع هیدرولیک به چرخ های لیفتراک منتقل می کنند. این نه تنها هزینه سوخت را در دراز مدت کاهش می دهد، بلکه میزان مصرف آب مرتبط را نیز کاهش می دهد.

مزایای لیفتراک هیدرواستاتیک چیست؟

مزایای مختلفی برای پیاده سازی لیفتراک هیدرواستاتیک وجود دارد. جایی که برخی از آنها سود بیشتری نسبت به دیگر لیفتراک ها دارند، این کاملاً به تجارت شما، صنعتی که در آن کار می کنید و همچنین بودجه شما بستگی دارد. قبل از اینکه اقدام به خرید یا استخدام چنین ماشینی کنید، نیازهای فردی خود را در نظر بگیرید.

مزایای لیفتراک هیدرواستاتیک

  • موتورهای این لیفتراک ها بسیار کارآمد هستند – این عمدتاً به دلیل کارکرد موتور در دور پایین‌تر و انتقال قدرت به چرخ‌ها با استفاده از مایع هیدرولیک است.
  • قطعات متحرک کمتری درگیر هستند – از آنجایی که کلاچ یا گیربکس ندارد، با لیفتراک هیدرواستاتیکی مشکل کمتری وجود دارد که باعث صرفه جویی در هزینه تعمیر و نگهداری لیفتراک می شود.
  • قابلیت‌های ترمز پیشرفته – ترمزهای دیسکی روغن در لیفتراک‌های هیدرواستاتیک پس از رها شدن پدال گاز به طور خودکار درگیر می‌شوند. این نه تنها به معنی ترمز نرم تر است، بلکه سایش خود دستگاه را نیز کاهش می دهد
  • قدرت زیادی را ارائه می‌کند – در صورت نیاز، سرعت‌های کوتاه را امکان‌پذیر می‌کند
  • اپراتورها تجربه نرم تری خواهند داشت – یک لیفتراک هیدرواستاتیک بسیار شبیه به یک ماشین اتوماتیک عمل می کند، بنابراین بدون کلاچ و بدون دنده رانندگی را تقریباً آسان می کند.

معایب لیفتراک هیدرواستاتیک

استفاده از لیفتراک هیدرواستاتیک دارای معایبی است و بسیاری از آنها در صورت نیاز به کار بر روی سطوح نرم یا فوق العاده صاف وارد عمل می شوند. اساساً، نتیجه ای که از این امر حاصل می شود، گشتاور بیش از حد است که متعاقباً می تواند باعث چرخش چرخ ها در تماس با چنین زمینی شود.

چیز دیگری که می تواند اتفاق بیفتد این است که یک اپراتور می تواند در کنترل سرعت مهارت کسب کند زیرا انجام آن در یک لیفتراک هیدرواستاتیک بسیار آسان است. اگرچه رانندگی با سرعت بالا می تواند مشکلاتی را از نظر سلامت و ایمنی در محیط کار ایجاد کند.

لیفتراک های هیدرواستاتیک همچنین دارای قیمت اولیه بسیار سنگین تری نسبت به دیگر لیفتراک های معمولی در حال حاضر در بازار هستند. همچنین، اگر مشکلی پیش بیاید و نیاز به تعمیر لیفتراک هیدرواستاتیک خود داشته باشید، برای مثال در مقایسه با تعمیر لیفتراک برقی، این تعمیرات اغلب بسیار گران هستند.

مشاوره و فروش انواع تجهیزات انبارداری

برای کسب اطلاعات بیشتر، ارسال کاتالوگ، درخواست مشخصات فنی ، پیش فاکتور و… در رابطه با فروش انواع لیفتراک (برقی، دیزل و دوگانه سوز) بصورت صفر و کارکرده در تناژهای مختلف و تجهیزات انبارداری ( انواع جک پالت، استاکر برقی و دستی، پالت تراک و ریچتراک) و تامین قطعات آنها، باطری لیفتراک برقی ، لاستیک های توپر و بادی، انواع الحاقیه های لیفتراک و تعمیر و سرویس و نگهداری تجهیزات انبارداری می توانید با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *