مشکلات رایج لیفتراک

مشکلات رایج لیفتراک

مشکلات رایج لیفتراک

مشکلات رایج لیفتراک

مشکلات رایج لیفتراک

لیفتراک برای هر انبار و هر کسب و کار صنعتی و تولیدی به یک نیاز تبدیل شده است. استفاده از لیفتراک مزایای زیر را به ارمغان می آورد:

  • کارگران به راحتی کالاها و لوازم سنگین را در محل کار جابجا کنند.
  • کاهش بار کاری کارکنان با انجام یک کار به صورت انفرادی به جای نیاز به یک تیم
  • پیشرفت حجم کار روزانه در انبار به زنجیره تامین.

درست مانند هر وسیله نقلیه بزرگ یا کوچک، لیفتراک مزایای زیادی دارد، اما محدودیت هایی نیز دارد. اگر وسیله نقلیه به خوبی نگهداری نشود خراب می شود و ممکن است باعث تاخیر در تحویل، صدمات و حتی مرگ شود. اما در صورت نظارت و نگهداری منظم می توان از این مسائل جلوگیری کرد.

با استفاده روزانه از لیفتراک در اکثر سایت های صنعتی و تولیدی، “ساییدگی و پارگی” معمولی را تجربه می کند و نیاز به عیب یابی و تعمیر دارد. اگر شما یک اپراتور لیفتراک هستید، باید در مورد نحوه عملکرد لیفتراک خود آگاه باشید و اطلاعات اولیه داشته باشید تا این مشکلات را بررسی کنید و تشخیص دهید که برای رفع آن چه باید کرد.

مشکلات رایج لیفتراک که می توانید از آنها اجتناب کنید:

1. مشکلات دکل لیفتراک یا بالابر

دکل لیفتراک مکانیزم بالابر و چارچوب لیفتراک است. اگر شاخک لیفتراک به درستی بالا و پایین نمی رود، یا این کار را بدرستی انجام نمی دهد، ممکن است نشان دهنده مشکلات هیدرولیکی باشد. ممکن است سیستم هیدرولیک لیفتراک خراب باشد. بنابراین، بهتر است سیلندر نشتی را تعمیر کنید و قطعات معیوب لیفتراک مانند فیلتر روغن و سیل روغن را تعویض کنید.

2. فرمان معیوب

برای خرابی فرمان لیفتراک دلایل مختلفی وجود دارد. یکی از آنها می تواند سطوح پایین انتقال مایع فرمان باشد که باعث می شود فرمان تغییرات جهت را با سرعت کافی منتقل نکند. سطوح را بررسی کنید و در صورت نیاز مقدار مایع را افزایش دهید. دلیل دیگر فرسوده بودن دنده های لیفتراک است که برای این لیفتراک نیاز به سرویس و تعمیر حرفه ای دارد.

3. موتور بیش از حد گرم شده است

یکی از شایع ترین دلایل داغ شدن بیش از حد موتور لیفتراک ، خرابی یا انسداد رادیاتور لیفتراک است. با گذشت زمان، خاک و زباله در داخل رادیاتور ایجاد می شود و می تواند درگاه ها را مسدود کند که منجر به گرم شدن بیش از حد می شود. بررسی کنید که آیا در درگاه های رادیاتور لجن یا کثیفی وجود دارد. در صورت وجود، آن را به آرامی با آب تازه تمیز کنید و مراقب باشید در حین تمیز کردن به پره های رادیاتور آسیب نرسانید. اگر بعد از تمیز کردن همین اتفاق بیفتد، ممکن است در رادیاتور خوردگی وجود داشته باشد که از گردش آب یا مایع خنک کننده جلوگیری می کند. می توانید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

همچنین ترموستات لیفتراک را بررسی کنید زیرا زمانی که دمای به مقدار معینی رسید، باید باز شود، که اجازه می دهد مایع خنک کننده وارد موتور شود.

4. لاستیک ها و سیستم تعلیق فرسوده

لیفتراک با وجود اینکه مسافت زیادی را طی نمی کند، روزانه مورد استفاده قرار می گیرد و بارهای سنگینی را حمل می کند که همین امر باعث می شود به لاستیک لیفتراک فشار وارد شود و به مرور زمان فرسوده می شود. بهتر است تایرهای فرسوده را تعویض کنید تا از کشش و پایداری حمل و نقل لیفتراک اطمینان حاصل کنید. در مورد سیستم های تعلیق هم همینطور. سیستم تعلیق نیز به بار واکنش نشان می دهد و ثبات را برای لیفتراک فراهم می کند.

5. مشکلات مربوط به عدم کارکرد لیفتراک

این مسائل ممکن است به دلیل دو مشکل باشد، ممکن است سوخت لیفتراک تمام شده باشد یا ممکن است مشکل الکتریکی باشد. اگر مشکل سوخت است، باک لیفتراک را پر نمایید یا در صورت وجود کاربراتور لیفتراک را تعویض کنید. اگر لیفتراک برقی است، ابتدا باید باطری لیفتراک را بررسی کنید. مطمئن شوید که به درستی وصل شده است و هیچ خوردگی روی پایانه ها و پوشش وجود ندارد. همچنین سطح الکترولیت باتری را بررسی کنید، در صورت نیاز شارژ کنید. انجام تست عملکرد باتری را فراموش نکنید. اگر کمتر از 80% کار می کند، آن را تعویض کنید. اگر باز هم کار نمی کند، آن را به صورت حرفه ای بررسی و سرویس کنید.

توجه به این مسائل باعث صرفه جویی زیادی در هزینه شما می شود و اگر رفع نشود، خرید قطعات لیفتراک و تعمیرات برای کسب و کار می تواند گران تمام شود. اپراتورهای مجرب لیفتراک که از مشکلات و خدمات اطلاع دارند، مطمئناً عملیات لیفتراک را سالم و سالم نگه می دارند.

مشاوره و فروش انواع تجهیزات انبارداری

برای کسب اطلاعات بیشتر، ارسال کاتالوگ، درخواست مشخصات فنی ، پیش فاکتور و… در رابطه با فروش انواع لیفتراک (برقی، دیزل و دوگانه سوز) بصورت صفر و کارکرده در تناژهای مختلف و تجهیزات انبارداری ( انواع جک پالت، استاکر برقی و دستی، پالت تراک و ریچتراک) و تامین قطعات آنها، باطری لیفتراک برقی ، لاستیک های توپر و بادی، انواع الحاقیه های لیفتراک و تعمیر و سرویس و نگهداری تجهیزات انبارداری می توانید با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *