تفاوت لیفتراک نو با کارکرده

تفاوت لیفتراک نو با کارکرده

تفاوت لیفتراک نو با کارکرده

تفاوت لیفتراک نو با کارکرده

لیفتراک صفر بخریم یا لیفتراک دست دوم؟ شاید فکر کنید که پاسخ این پرسش واضح است؛ چون لیفتراک صفر و نو بهتر است. شاید هم درگیر انتخاب میان لیفتراک های دست دوم با کیفیت‌تر و گزینه‌های صفری هستید که با آن دست‌دوم‌ ها برابری می‌کنند. نظرتان هرچه که باشد و هر ایده‌ای که در این زمینه داشته باشید، خواندن این مقاله به شما توصیه می‌شود. قرار است با هم نکته‌هایی را مرور کنیم که تصمیم‌گیری برای خرید لیفتراک را در مسیر درست‌تری قرار می‌دهد. با ما همراه باشید.

لیفتراک صفر یا کارکرده؟ انتخاب شما چیست؟

بازار لیفتراک ایران اوضاع مرتب و به‌ سامانی ندارد. درباره صدور مجوز لیفتراک های وارداتی و یا ممنوعیت واردات این نوع تجهیزات زمزمه‌ها و اخباری شنیده می‌شود.

در این اوضاع، فکرکردن به خرید لیفتراک کارکرده هم گزینه مطلوبی است. اما واقعا باید لیفتراک صفر بخریم یا دست دوم؟ واقعیت این است که هریک مزایا و معایبی دارند. با نگاهی به نقاط مثبت و منفی هریک در ادامه، سعی می‌کنیم که در مسیر تصمیم‌گیری به شما کمک کنیم.

خرید لیفتراک صفر

خرید لیفتراک صفر برای همه خوشایند است اما باید بدانید که در وضعیت فعلی بازار لیفتراک ایرانی چنین خریدی دشوار است. قیمت‌ها بالا رفته‌اند و مرز توقف این روند صعودی مشخص نیست. با این حال، برخی ترجیح می‌دهند که هرطور شده بودجه خرید لیفتراک صفر را تأمین کنند. اگر شما هم در این دسته از افراد قرار می‌گیرید، خوب است که نگاهی دقیق به مزایا و معایب خرید لیفتراک صفر داشته باشید.

مزایای لیفتراک صفر

با خرید لیفتراک صفر مطمئن خواهید بود که قطعات مختلف آن اصالت دارند و به‌خوبی کار می‌کنند. دیگر خبری از تعمیرات احتمالی نخواهد بود و گارانتی‌ها و ضمانت‌های لازم هم خیالتان را تا حد زیادی راحت می‌کنند.

بدیهی است که استهلاک قطعات چنین لیفتراک بسیار دیرتر از همتایان کارکرده‌شان رخ می‌دهد. اگر لیفتراک صفر بخرید، در بیشتر موارد، امکانات و تجهیزاتی که برایش در نظر گرفته می‌شود از مدل کارکرده به‌روزتر خواهد بود. در نتیجه از نقطه‌نظر تجهیزات ایمنی و امکانات رفاهی با لیفتراکی مجهزتر و به‌روزتر روبه‌رو خواهید بود.

به‌طور خلاصه، مزایای خرید لیفتراک صفر این‌چنین است:

  • بزرگ‌ترین مزیت لیفتراک‌های صفر این است که بدلیل نو بودن و استهلاک کمتر قطعات موجود در این دستگاه انرژی بسیار کمتری نسبت به لیفتراک‌های دست‌دوم مصرف می‌کنند. با این اوصاف میتوان ادعا نمود که یک لیفتراک صفر نسبت به لیفتراک کارکرده انتشار گازهای آلاینده ای چون CO2 کمتری دارند.

  • لیفتراک های صفر نسب به لیفتراک های کارکرده یا دست دوم نیاز کمتری به تعمیر و نگهداری دارند این در حالی است که در لیفتراک های دست دوم هزینه های سرویس و تعمیر و نگهداری به نسبت بالا می باشد.

  • با مرور زمان لیفتراک ها همانند خودرو ها تولید آلودگی بیشتری تولید می نمایند بنابرای یکی از مزایای لیفتراک های صفر را می توان آلودگی صوتی کمتری نسبت به لیفتراک‌های دست‌دوم دانست.
  • لیفتراک های صفر در سال های ابتدایی کار خود برخلاف لیفتراک های کارکرده نیاز به تعویض مکرر ندارند.

به همین دلیل است که بسیاری از کسب‌ و کارها به لیفتراک صفر روی می‌آورند زیرا می‌دانند که با این کار در درازمدت در هزینه خود صرفه‌جویی می‌کنند.

  • از دیگر مزایای یک لیفتراک صفر می‌توان به قابلیت اطمینان و عملکرد این دستگاهها اشاره نمود، زیرا لیفتراک‌های به روز با آخرین فن‌آوری ارائه می‌شوند. این می‌تواند به خرابی‌های کمتر و عملکرد کلی بهتر کمک کند.

  • لیفتراک‌های صفر دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند که علاوه بر اطمینان خریدار به استفاده از لیفتراک هزینه های تعمیر و نگهداری و تامین قطعات نو را به حداقل می رساند.

معایب لیفتراک صفر

در مقایسه با لیفتراک کارکرده، لیفتراک صفر معایبی هم دارند. برای مثال، اگر تعمیر قطعات‌شان را به جایی به جز نمایندگی‌ها واگذار کنید، ممکن است که گارانتی و ضمانت‌ها را از دست بدهید.

  • قیمت بالای خرید دستگاه؛
  • از بین‌رفتن ضمانت در شرایط خاص؛

لیفتراک کارکرده

گاهی با مقایسه لیفتراک نو چینی و یا تولید داخل و نمونه‌ای خارجی و دست‌ دوم به این نتیجه می‌رسیم با اینکه این دو دسته از لیفتراک ها قیمتی مشابه دارند اما لیفتراک کارکرد با برندهای معتبر وارداتی بدلیل کیفیت بالای ساخت و استهلاک کمتر گزینه مطلوب تری نسب به گزینه های داخلی هستند، در این صورت می‌توانید لیفتراک کارکرده را انتخاب کنید. ترجیحات شخصی‌تان هم نقش مهمی در خرید دارند. برای اینکه بتوانید دید بهتری نسبت به موضوع پیدا کنید، نیم‌ نگاهی به مزایا و معایب لیفتراک کارکرده داشته باشید:

مزایای لیفتراک کارکرده

گاهی به‌ صرفه‌تر است که به‌ جای پرداخت هزینه لیفتراک صفر، با همان پول به‌ سراغ خرید مدلی بروید که قیمتی معادل لیفتراک نوی مذکور دارد اما در میان مدل‌های همان برند ارزان‌تر است. در واقع، به‌ جای لیفتراک صفر، مدل پایین‌تری از برندی خارجی و مطلوب را بخرید.

به‌ طور خلاصه می‌توان دسته‌بندی زیر را داشت:

  • اولین و مهم ترین مزیت لیفتراک کارکرده صرفه جویی در هزینه ها می باشد.
  • از سوی دیگر تامین قطعات می باشد که می تواند یکی از نگرانی های عمده در مدل های جدید باشد.

معایب لیفتراک کارکرده

همانند یک وسیله نقلیه دست دوم، لیفتراک کارکرده نیز دارای سایش می شود و کارایی آن پایین می آید. اگر تصمیم خود را برای خرید لیفتراک دست دوم گرفته اید حتما گزارش تعمیر و نگهداری قبلی آن را مشاهده کنید. هنگام خرید لیفتراک دست دوم یکی از پارامترهای مهم ساعت کارکرد لیفتراک می باشد، توجه داشته باشید که لیفتراک تا چه حد استفاده شده است، از نظر کارشناسان اگر کم تر از 4 ساعت در روز بکار گرفته شده است گزینه مناسبی برای خرید می باشد.

مشاوره و فروش انواع لیفتراک صفر و کارکرده

برای کسب اطلاعات بیشتر، ارسال کاتالوگ، درخواست مشخصات فنی ، پیش فاکتور و… در رابطه با فروش انواع لیفتراک (برقی، دیزل و دوگانه سوز) بصورت صفر و کارکرده در تناژهای مختلف و تجهیزات انبارداری ( انواع جک پالت، استاکر برقی و دستی، پالت تراک و ریچتراک) و تامین قطعات آنها، باطری لیفتراک برقی ، لاستیک های توپر و بادی، انواع الحاقیه های لیفتراک و تعمیر و سرویس و نگهداری تجهیزات انبارداری می توانید با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *