راه هایی برای مراقبت بهتر از لیفتراک

راه هایی برای مراقبت بهتر از لیفتراک

راه هایی برای مراقبت بهتر از لیفتراک

راه هایی برای مراقبت بهتر از لیفتراک

اکثر اوقات ما زمان زیادی را صرف فکر کردن به موتور لیفتراک خود نمی کنیم. سوار ماشین می‌شویم، معمولاً وقتی متوجه موتور می‌شویم، زمانی است که صدایی از آن می‌شنویم که به شنیدن آن عادت نداریم یا زمانی که کارکرد لیفتراک کمی متفاوت از قبل احساس می شود.

موتور لیفتراک ها نیاز به مراقبت دارند. آنها هر از چند گاهی نیاز به معاینه دارند و همچنین برای حفظ وضعیت خوبشان نیاز به سرویس منظم دارند. برای کمک به مراقبت مناسب از موتور و جلوگیری از ایجاد مشکلات جدی، ما این لیست را برای محافظت از موتور خود گردآوری کرده ایم.

رعایت این موارد باعث می شود تا موتور لیفتراک شما بهتر کار کند، طول عمر بیشتری داشته باشد و شما را از پرداختن هزینه برای تعمیرات موتور معاف می کند.

8- روغن موتور را به طور منظم تعویض کنید

تعویض منظم روغن موتور یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای موتور خود انجام دهید. اگر هیچ یک از راه های دیگر برای محافظت از پیشرانه لیفتراک خود را انجام نمی دهید، حتماً این یکی را انجام دهید. روغن قطعات حیاتی موتور را به خوبی روانکاری می کند تا بیش از حد گرم نشوند. موتور شما بدون روغن نمی تواند کار کند و اگر بین تعویض روغن زیاد زمان ایجاد شود، می تواند به مرور زمان به موتور لیفتراک شما آسیب دائمی وارد کند.

پیشنهادات برای زمان تعویض روغن متفاوت است و بستگی به نوع روغن مورد استفاده، مقدار کارکرد روزانه لیفتراک شما دارد؛ برای آگاهی از بهترین زمان تعویض روغن موتور لیفتراک خود حتما به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید. از آنجایی که ما در مورد محافظت فعالانه از موتور صحبت می کنیم، مطمئن شوید که سازنده لیفتراک شما چه پیشنهادی برای فاصله زمانی تعویض روغن لیفتراک پیشنهاد می کند. اگر نمی توانید دفترچه راهنمای لیفتراک خود را پیدا کنید، یک جستجوی آنلاین سریع انجام دهید تا بدانید چه زمانی باید آن را تغییر دهید.

ما نمی توانیم به تعویض روغن اشاره کنیم بدون اینکه تاکید کنیم که فیلتر روغن باید همزمان با آن تعویض شود. فیلتر روغن تمام کثیفی‌های شناور در اطراف موتور شما را جمع‌آوری می‌کند و از برگشت آنها به داخل موتور جلوگیری می‌کند. با فیلتر و روغن جدید، موتور شما به آرامی کار می کند و مهمتر از همه، تمام قسمت های داخلی موتور خنک نگه داشته می شود و به خوبی روانکاری می شود.

7- به سیستم خنک کننده لیفتراک اهمیت دهید

علاوه بر تعویض روغن، سیستم دیگری وجود دارد که وظیفه آن خنک نگه داشتن موتور است و نمی توانید از آن چشم پوشی کنید، سیستم خنک کننده شامل رادیاتور، ترموستات، واترپمپ و مایع خنک کننده و … است. ساده ترین راه برای محافظت از موتور در برابر گرمای بیش از حد، اطمینان از داشتن مقدار مناسب مایع خنک کننده (مایع رادیاتور) است.

هنگامی که دمای مایع خنک کننده موتور افزایش پیدا می کند و ترموستات شروع به بازشدن می کند، مایع خنک کننده ای که در اطراف بلوک موتور و سرسیلندر لیفتراک در حال گردش بوده است و دمای بالائی دارد، به سمت رادیاتور جریان پیدا می کند. عامل گردش مایع خنک کننده در موتور، واتر پمپ می باشد، مایع بعد از خنک شدن، مجددا به سما بلوک سیلندر حرکت می کند و این فرآیند ادامه پیدا می کند. برای بررسی سطح مایع خنک کننده، درب موتور را باز کرده و به مخزن مایع خنک کننده نگاه کنید. این یک مخزن با مایع سبز یا نارنجی رنگی پر شده است. اطمینان حاصل کنید که سطح مایع خنک کننده بالاتر از علامت حداقل و زیر علامت حداکثر باشد.

اگر متوجه شدید که لیفتراک شما بیش از حد گرم شده است و می دانید که مایع خنک کننده به اندازه کافی در آن وجود دارد، از کارشناس مربوطه بخواهید که سیستم خنک کننده را بررسی کند. هزینه پیدا کردن و جایگزینی مشکل در سیستم خنک کننده قبل از موعد بسیار کمتر از آسیب وارد شده به موتور شما در صورت داغ شدن بیش از حد آن خواهد بود.

6- به فیلتر هوای لیفتراک رسیدگی کنید

خودروها مانند ما به جریان ثابت هوا نیاز دارند. جدا از سوخت، هوا جزء ضروری بعدی برای روشن نگه داشتن موتور لیفتراک است. هوا باید به طور مداوم، بدون محدودیت و بدون کثیفی وارد موتور شود.

فیلترهای هوا از ورود همه کثیفی های بیرونی مانند ریزگردها، برگ و خاک به داخل موتور اتومبیل جلوگیری می کند. با گذشت زمان، این فیلترها ممکن است به دلیل کثیفی مسدود شده و نیاز به تعویض داشته باشند. بسته به عادات رانندگی و شرایط جاده، فیلتر هوا معمولاً می تواند مدت زیادی دوام بیاورد. اما اگر اجازه داده شود که فیلتر بیش از حد کثیف شود و کار خود را به نحو احسن انجام ندهد، می‌تواند راه اکسیژن به موتور را از بین ببرد، یا کثیفی های بیش از حد وارد فضای موتور لیفتراک شود.

بنابر آنچه عنوان شد، فیلتر هوا لازم است مطابق جدول زمانی و در سرویس های دوره ای تعویض گردد، لازم به ذکر است که نمی توان با نگاه کردن به فیلتر و بررسی ظاهری، به میزان کثیف بودن فیلتر پی برد.

5- مراقب نشتی های خودرو باشید

برای تشخیص نشتی لازم نیست مکانیک باشید. در واقع، گاهی اوقات شما حتی نیازی به دیدن آن ندارید – فقط می توانید آن را بو کنید. روغن و ضد یخ دو مایع اصلی هستند که باید مطمئن شوید از موتورتان نشت نمی‌کند.

گرما و فشار شدید در نهایت باعث از کار افتادن شیلنگ های موتور می شود. شیلنگ های لاستیکی کهنه و ترک خورده موتور می توانند باعث نشتی ضد یخ یا مایعات دیگری که موتور لیفتراک شما نیاز دارد، شوند. مناطق دیگری که اغلب نشتی دارند، محل اتصال دو قسمتی است که آب بندی شده اند. با گذشت زمان، این مهر و موم ها می توانند شکسته شوند و اجازه دهند روغن یا مایعات دیگر از موتور نشت کنند یا باعث نشت مایع به قسمت های دیگری از موتور شوند.

بهتر است زیر درب موتور خود را هر چند وقت یک بار چک کنید و ببینید آیا چیزی از موتور نشت می کند یا بویی احساس می کنید. هنگامی که لیفتراک خود را پارک می کنید، گاهی اوقات زیر لیفتراک را بررسی کنید تا ببینید آیا چیزی نشتی دارد یا خیر. اگر بتوانید از یک نشتی جزئی جلوتر بمانید و قبل از اینکه به یک مشکل بزرگ تبدیل شود از آن مراقبت کنید، می توانید بعداً خودتان را از یک سردرد بزرگ نجات دهید.

4- قبل از اینکه خیلی دیر شود باک بنزین خود را پر کنید

بنزین مقدار مشخصی رسوب در خود دارد که در ته مخزن بنزین شما می نشیند. پس از سال‌ها رانندگی و بنزین زدن های زیاد، مقدار زیادی آشغال می‌تواند در پایین باک بنزین شما وجود داشته باشد. فیلتر بنزین شما مقدار زیادی از این رسوب را می گیرد و آن را از خطوط سوخت لیفتراک و موتور شما دور نگه می دارد. با این حال، اگر باک لیفتراک خود را به طور مداوم تا انتها پایین نگه دارید تا خالی شود، از ته باک و همه آشغال های اضافی که در آنجا انباشته شده است بنزین بیرون می کشید.

اگر رسوب از فیلتر بنزین عبور کند (بعضی از آن می تواند) وارد موتور شده و باعث آسیب داخلی به آن می شود. این کثیفی ها باعث می شود سیستم سوخت رسانی مانند پمپ بنزین، سوزن انژکتور و سایر قسمت های موتور شما سخت تر کار کنند. برخی توصیه می کنند همیشه نیم باک سوخت را نگه دارید. ممکن است نخواهید آنقدر زیاد آن را پر کنید، اما مطمئن شوید که باک را تا آخر خالی نکنید.

3- حواستان به تسمه های لیفتراک باشد

بعضی از لیفترذاک ها زنجیری هستن اما برخی نیز همانند خودروهای امروزی دارای تسمه می باشند، در مورد تسمه های لاستیکی مانند تسمه دینام و تسمه تایم موتور شما صحبت می کنیم که انواع اجزای حیاتی را به هم وصل می کنند. عملکرد تسمه می تواند در خودروهای مختلف متفاوت باشد، اما برخی از وظایف اصلی آن ها راه اندازی پمپ هیدرولیک فرمان، واترپمپ، دینام است. لازم نیست بدانید همه این چیزها چیست، اما باید بدانید که تسمه های موتور شما حداقل برخی از این کارها را انجام می دهند.

اگر موتور شما روشن است، تسمه های شما کار می کنند. به عبارت دیگر، استفاده زیادی از آنها می شود. آنها معمولاً برای مدت طولانی دوام می آورند، اما در نهایت شروع به نشان دادن علائم سایش کرده و شروع به ترک خوردن می کنند. اگر تسمه شما در حین رانندگی پاره شود، ممکن است باعث آسیب جدی به موتور شود. به خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید منتظر مشاهده علائمی بابت استهلاک و خرابی تسمه ها باشید و سپس اقدام به تعویض آنها نمائید بلکه باید کیت تسمه تایم و کیت تسمه دینام را مطابق میزان کارکرد لیفتراک و میزانی که تولیدکننده مشخص نموده است یا طبق جدول زمانی تعویض نمائید.

2- فیلتر بنزین را تعویض کنید

قبلاً در مورد اینکه چگونه فیلتر سوخت موتور شما را در برابر رسوبات مضر و ذرات موجود در بنزین محافظت می کند، اشاره کردیم. فیلتر بنزین هر ذره یا زباله ای را که برای موتور مضر است می گیرد و آن را در یک قوطی محبوس می کند، درست مانند فیلتر روغن.

اگر مدتی است فیلتر تعویض نشده است، بهتر است آن را تعویض کنید تا موتور به خوبی کار کند. اگر فیلتر شما به راحتی در دسترس است، این کار خیلی سخت نخواهد بود، اما دسترسی به برخی فیلترها ممکن است سخت باشد. اگر نمی توانید به فیلتر بنزین لیفتراک خود دسترسی پیدا کنید، آن را نزد کارشناس مربوطه ببرید تا بررسی کند که آیا فیلتر بنزین نیاز به تعویض دارد و یا خیر و در صورت نیاز تعویض گردد.

1- شمع ها و وایر شمع ها را عوض کنید

یک راه ساده برای محافظت پیشگیرانه از موتور، تعویض شمع ها و وایر ها  است. وایر جریان برق را به شمع‌ها می‌فرستند که جرقه‌ای ایجاد کنند تا مخلوط سوخت و هوا در سیلندرهای لیفتراک شما مشتعل شود. آنها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و در صورت فرسوده شدن می توانند باعث شوند موتور لیفتراک واقعاً خشن کار کند.

تعویض شمع ها و وایر ها(در صورت نیاز) معمولاً کار سختی نیست و با سرمایه گذاری اندک در زمان و هزینه انجام می شود. هنگامی که شمع موتور لیفتراک خود را تعویض می کنید، بررسی کنید که وایرها نیز نیاز به تعویض دارند و یا خیر و در صورت نیاز، آنها را تعویض نمائید. اگر به طور مرتب شمع ها و وایر ها را کنترل و در صورت نیاز عوض کنید.

فروش قطعات لیفتراک

اکثر شرکت ها و یا کارخانجاتی که قطعات و لوازم یدکی لیفتراک را بدون در نظر گرفتن منبع تامین کننده قطعه، خریداری نموده اند، بیشتر وقت ها موفق به خرید قطعات لیفتراک با کیفیت نشده اند و همین امر باعث مستعمل شدن سریع قطعه مورد نظر و یا آسیب به قسمت های دیگر لیفتراک شده است. برای اجتناب از این امر، دارندگان لیفتراک بایستی لوازم و قطعات یدکی خود را از تامین کنندگان معتبر و نام آشنا خریداری نمایند تا علاوه بر خرید قطعه با کیفیت و اورجینال از ضمانت و خدمات پس از فروش نیز برخوردار گردند.

شرکت آذران پیشرو صنعت با حذف واسطه های موجود و عرضه کالا و ارائه محصولات با شرایط مناسب از جمله قیمت های رقابتی  در حوزه های کاری تجهیزات انبارداری با رعایت استاندارد های مربوطه می باشد. این مجموعه مفتخر است که توانسته با همکاری مستقیم شرکتهای تولیدی داخلی و خارجی و حذف واسطه تجهیزات و قطعات ماشین آلات صنعتی از جمله قطعات لیفتراک را تامین نماید.

خرید بدون واسطه قطعات لیفتراک این امتیاز را برای خریداران این نوع محصولات فراهم مینماید تا علاوه بر پرداخت هزینه های پایین تر قطعات اورجینال را برای دستگاه خود خریداری نمایند که این مسئله در دراز مدت باعث کاهش چشمگیر هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری لیفتراک می شود.

از جمله قطعات لیفتراک که در این شرکت عرضه می گردد می توان به لوازم مصرفی برند های معتبر جهانی از قبیل: لوازم موتوری، لوازم گیربکس ،انواع فیلتر لیفتراک، واشر ها و کاسه نمد های اصلی، شیلنگ ها و اتصالات هیدرولیک، انواع لاستیک و الحاقی ، شاخک ها،  انواع باطری لیفتراک، شارژر و انواع بلبرینگ اشاره نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *